Ukraina ostatecznie prowadzi, Estonia prowadzi 74-73 w Mistrzostwach Europy w Koszykówce

Zawieszenie

MEDIOLAN – Ukraina objęła prowadzenie przez 55 sekund w sobotnim meczu o mistrzostwo Europy w koszykówce z Estonią.

To były ostatnie 55 sekund.

Ilya Sidorov dał Ukrainie pierwsze prowadzenie w meczu, a rozdarta wojną drużyna w Mistrzostwach Europy awansowała na 2:0, pokonując w trzeciej grupie Estonię 74-73.

– To dla nas bardzo ważny mecz – powiedział Sidorow. „Głównym celem, dlaczego wygrywamy, jest to, że walczymy do końca i trzymamy się razem przez wszystkie cztery kwarty”.

To było ogromne zwycięstwo dla Ukrainy, która wciąż miała przed sobą najtrudniejsze mecze w grupie C – z Chorwacją, Włochami i Grecją.

Ale Ukraina prawdopodobnie zrobiła już wystarczająco dużo, aby zająć miejsce w drugiej rundzie, bez względu na to, co wydarzy się w tych trzech pozostałych konkursach.

To ogromny wzrost dla zespołu, który nosi ciężar reprezentowania kraju zniszczonego przez wojnę, którą Rosja zaczęła najeżdżać prawie siedem miesięcy temu.

– Naszym głównym celem było pokonanie Wielkiej Brytanii i Estonii – powiedział Sidorow. „Wszyscy wiemy, że kluczową częścią było wygranie obu meczów, i tak zrobiliśmy i jesteśmy z tego bardzo zadowoleni.

Svi Mikhaylyuk prowadził reprezentację Ukrainy z 18 punktami. Wołodymyr Czapla strzelił 12 bramek, a Sidorow dodał 11 bramek.

Mike Calif Kutsar pokonał Estonię (0-2) z 17 punktami.

Giannis Antetokonmo zdobył 25 punktów i 11 zbiórek, Tyler Dorsey 23, a Grecja (2:0) zaciekle wygrała dla Włoch w ostatnich minutach.

Grecja prowadziła 75-60 w połowie czwartej kwarty, ale Włochy (1-1) zbliżyły się do 84-81 po rzucie rożnym Simone Fontecchio na 35 sekund przed końcem.

Ale na tym zatrzymał się powrót Włoch. Włosi spuścili dwie „trójki” w ostatnich 7 sekundach meczu, a Dorsey strzelił rzut wolny dwadzieścia sekund przed zwycięstwem.

READ  Rohit, Akash zaczynają latać w Mistrzostwach Świata Mężczyzn w Boksie 2021

Fontechio prowadził Włochy z 26 punktami. Achille Polonara zdobył 14 punktów i 10 zbiórek, a Stefano Tonot 13.

Chorwacja 86, Wielka Brytania 65

Chorwacja pokonała Wielką Brytanię 35-9 w trzeciej kwarcie, objęła 35-punktową przewagę i odniosła zwycięstwo.

Bojan Bogdanovic, Dario Saric i Ivica Zubak zdobyli po 15 bramek dla Chorwacji (1-1), a Mario Khizonia zdobył 13 punktów i zebrał 10 zbiórek.

Miles Hesson strzelił 18 bramek, a Patrick Whelan zdobył 14 bramek dla Wielkiej Brytanii (0-2).

W Kolonii w Niemczech Luka Doncic z łatwością zdobył 20 punktów rzutem 8 na 11, a obrońca mistrzostw Europy w koszykówce Słowenia (2:0) nie pozostaje w tyle.

Klimen Priblic zdobył 14 punktów, a czterech graczy – Edo Muric, Jaka Blasic, Ziga Demic i Vlatko Kancar – po 11 punktów dla Słowenii, która wzrosła o 30 punktów.

Zoltan Pearl zdobył 18 punktów, a Michael Hopkins dodał 14 dla Węgier (0-2).

Francja odrobiła stratę z 13 punktów i prowadziła dobrze w indeksie Yvana Fourniera o 3 punkty, na 3:08 przed końcem.

Fournier prowadził wszystkich strzelców z 27 punktami do Francji (1-1).

Jonas Valanciunas strzelił 15 goli dla Litwy (0-2) i zdobył 14 od Rokasa Jokobaitisa, 13 od Mariusa Grigounisa, 12 od Ignasa Bradikisa i dziewięć zbiórek od Domantasa Sabonisa.

Niemcy 92, Bośnia i Hercegowina 82

Niemcy wykorzystały 18:0 w drugiej i trzeciej kwarcie, aby zlikwidować 11-punktową stratę i na zawsze objąć prowadzenie.

Franz Wagner i Dennis Schroeder zdobyli po 18 punktów dla Niemiec (2:0), które otrzymały 14 punktów od Johannesa Thiemanna i 13 od Andreasa Obsta.

Dozan Musa zdobył 30 punktów, a Yusef Nurkic 21 punktów dla Bośni i Hercegowiny (1-1).

CZARNOGÓRA 76, Belgia 70

Bojan Dubljevic zdobył 21 punktów, a Czarnogóra (1-1) prawie całą drogę prowadziła z Belgią (1-1).

Kendrick Perry strzelił 19 bramek, a Vladimir Mihajlovic dodał 14 bramek dla Czarnogóry, która przeżyła zwycięstwo 20-8 w czwartej kwarcie.

READ  Lakeview rozegra swój drugi w historii mecz u siebie | Wiadomości, sport, praca

Retin Obasuhan był najlepszym strzelcem z 25 bramkami dla Belgii, a Mano Lecomte strzelił 10 bramek.

Sidi Othman zdobył 25 punktów, Alperin Sengon 20 punktów, a Turcja (2:0) wykorzystała 18:6 w czwartej kwarcie, aby odjechać.

Shane Larkin zdobył dla Turcji 13 punktów i dziewięć asyst. Aleksander Wyżynkow prowadził Bułgarię (0-2) z 28 punktami, Szawdar Kostow 15 punktów, a De Post 12 punktów i 13 asyst.

Willy Hernangomez zdobył 14 punktów, Jaime Pradella dodał 12 punktów, a Hiszpania (2:0) wykorzystała zrównoważony atak po drodze, by wyprzedzić Gruzję (0:2).

Hiszpania wykorzystała 12 graczy. Dziewięć z nich to co najmniej siedem punktów.

Rati Andronikaszwili prowadził w reprezentacji Gruzji z 13 punktami.

W Pradze Sassou Salen zdobył 18 punktów, Lauri Markkanen dodał 17 punktów, a Finlandia (1-1) nie miała problemu z Polską (1-1).

Elias Valtonen strzelił 12 dla Finlandii. Mateusz Bonnetka i Michał Sokołowski zdobyli po osiem punktów dla Polski.

81- Czechy 68

Nikola Jokic, dwukrotny obrońca tytułu, zdobył 18 punktów i uzbierał 11 zbiórek, a Serbia (2:0) zdobyła 23 punkty w zwycięstwie nad Czechami (0:2).

Vasilije Micic strzelił 13 bramek dla Serbii, Vanja Marinkovic 11, a Nikola Kalinic dodał 10.

Vit Kerje i Vojtech Hroban zdobyli po 13 punktów dla Czech.

Izrael 74, Holandia 67

Izrael wykorzystał 33-16 meczów w ciągu ostatnich 13 minut, aby zniwelować różnicę i pozostać niepokonanym (2-0).

Deni Avdega zdobył 21 punktów, Yam Madar dodał 14 punktów, a Roman Sorkin 10 dla Izraela, który wygrał mimo trafienia tylko 39%.

Worthy de Jong strzelił 12 bramek dla Holandii (0-2), która wypadła 39-28.

Grupa A i Grupa B pracują, a Grupa C i Grupa D mają dzień wolny.

W grupie A Bułgaria z Czarnogórą, Hiszpania z Belgią, a Turcja z Gruzją. W grupie B Litwa remisuje z Niemcami, Słowenia z Bośnią i Hercegowiną, a Francja z Węgrami.

READ  Andy Murray zdobywa 700. zwycięstwo w karierze, Emma Radocano pokonuje Caroline Garcia i przejmuje prowadzenie Nowości