Andy Murray zdobywa 700. zwycięstwo w karierze, Emma Radocano pokonuje Caroline Garcia i przejmuje prowadzenie Nowości

W innych rozgrywkach kobiet trzecia rozstawiona Iga Świątek z Polski i była numer jeden na świecie Simona Halep walczyły o zwycięstwa w trzech setach, by awansować do trzeciej rundy.

Andy Murray świętuje po pokonaniu Taro Daniela z Japonii 1-6, 6-2, 6-4. AP

Były numer jeden na świecie Andy Murray i mistrzyni US Open Emma Radocano w piątek przywieźli piłkę do Wielkiej Brytanii w Indian Wells, wykonując proste sety na boisku stadionu.

Trzykrotny mistrz Wielkiego Szlema Murray jest teraz 88. na świecie i gra z dziką kartą, po ponurym pierwszym secie, który pokonał japońskiego kwalifikatora Taro Daniela 1-6, 6-2, 6-4 w pierwszej rundzie WTA i ATP wydarzenie Prestiżowi Mistrzowie.

Rozstawiona z 11 drużyna, Radocano, awansowała do trzeciej rundy kobiet po zwycięstwie 6:1, 3-6, 6:1 nad Francuzką Caroline Garcia.

Murray odniósł swoje drugie zwycięstwo w trzech meczach w tym roku przeciwko Danielowi, a także odniósł swoje 700. zwycięstwo w swojej karierze.

– Osiągnięcie tej liczby to naprawdę dobre osiągnięcie – powiedział Murray, który jest jednym z zaledwie czterech aktywnych graczy, którzy ustanowili rekord po Rogerze Federerze, Rafaelu Nadalu i Novaku Djokovicu.

„Dotarcie tam nie było łatwe” – dodał, zauważając, że w 2016 roku miał na koncie 600 zwycięstw, zanim jego wskaźnik zwycięstw dramatycznie spadł z powodu kontuzji.

„Pięć i pół roku, aby zdobyć ostatnią setkę, zajęło to trochę czasu” – powiedział.

Na początku Murray nie wydawał się historycznym dniem, który przegrał pierwszego seta w zaledwie 28 minut.

Nie mogąc zamienić dwóch wczesnych punktów przełamania, Murray ostatecznie złamał cztery razy, zanim spadł w trzecim secie, aby wygrać.

„Taro zagrał naprawdę dobrze w pierwszym secie” – powiedział Murray. „Zdecydowanie na początku drugiego seta zacząłem grać lepiej. Wstałem wcześnie i poczułem się trochę zrelaksowany”.

READ  Reprezentacja USA w siatkówce kobiet staje w obliczu przeszkód, gdy Polska przerywa passę meczów bez porażki w kwalifikacjach olimpijskich w Paryżu

Murray był w stanie prowadzić 5-0 w drugim secie na swojej drodze do wymuszenia decydującego, po czym został złamany w otwierającym.

Zremisował seta na 3-3, a następnie obronił breakpoint w napiętej dziewiątej grze, zanim zerwał z Danielem po trzecim punkcie gry.

Był to kolejny odwet dla 106-go rozstawionego Japończyka, który zaskoczył Murraya w drugiej rundzie Australian Open, zanim Murray odwrócił stoliki w pierwszej rundzie w Doha.

Raducanu miała mocny start w meczu, którego nie spodziewała się zagrać, kiedy kontuzja uda zmusiła ją do wycofania się z meczu w Guadalajarze dwa tygodnie temu.

„To dla mnie trochę bonus” – powiedziała Raducano, która była upośledzona przez kota podczas Australian Open i grała swój piąty mecz w 2022 roku.

Wystartowała gładko, otwierając prowadzenie 3:0 po drodze do wygrania pierwszego seta po 26 minutach i przełamania Garcii w otwieraczu drugiego meczu.

Jednak były numer cztery na świecie, Garcia, odzyskał siły i wygrał pięć kolejnych meczów, aby wygrać seta, zanim Radocano spotkał się, aby zdobyć trzeciego seta.

„Gra naprawdę mocno i szybko” – powiedział Radocano. „Gdy tylko się poddałem, natychmiast wspiąłem się na niego. Wiedziałem, że muszę dokonać pewnych poprawek w trzecim secie.

„Jestem naprawdę szczęśliwy, że udało mi się zrobić to w meczu”.

Świątek, przedstawia Halep

Świątek, numer cztery na świecie i pierwsze rozstawienie w pierwszej połowie loterii po późnym wycofaniu się numer jeden na świecie Ashleigh Barty i numer dwa Barbora Krezhikova, przegrała pierwszego seta z Ukrainką Anheliną Kalininą, ale przegrała tylko jeden mecz w ciągu następnych dwóch sety wygrywają 5-7, 6-0, 6-1.

„Myślę, że na początku byłem bardzo skupiony na warunkach. Trochę mnie rozpraszało to, co działo się z wiatrem” – powiedział Świątek, który w zeszłym miesiącu zdobędzie tytuł w Doha. „Cieszę się, że wróciłem, moje problemy zostały rozwiązane i mogę znaleźć swój rytm”.

READ  Atletico wygrywa 1:0 z Rayo, gracz Osasuny pomaga Ukrainie

Świątek, która prowadziła w pierwszym secie 3:1 4-2, zanim Kalinina przegrała sześć meczów, aby odzyskać seta, powiedziała, że ​​nie musi wiele zmieniać.

„Wiedziałam, że podejmowałam duże ryzyko w pierwszym secie, ponieważ było tak wietrznie” – powiedziała.

Halep, który podniósł Puchar Indian Wells w 2015 roku, pokonał Ekaterinę Alexandrovą 6-2, 4-6, 6-2.

Przeczytaj wszystkie najnowsze wiadomości, trendy wiadomości, wiadomości krykieta, wiadomości Bollywood, wiadomości o Indiach i wiadomości rozrywkowe tutaj. Podążaj za nami FacebookA Świergot A Instagram.