Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Imponujący pokaz Troy Seely w Polsce

Imponujący pokaz Troy Seely w Polsce

Nie jest łatwo być osobą wysportowaną, psychicznie lub fizycznie, a Mark Seely może to potwierdzić. Dlatego też, gdy zdobył brązowy medal na turnieju Betard WSF World Masters Squash Tournament 2022, był zachwycony.

Na boisku z 98 uczestnikami zgłoszonymi do zawodów mężczyzn 60+, czołowy krajowy rozstawiony Masters Squash umieścił Barbados na międzynarodowym podium w ostatni weekend w Polsce, kiedy rozgrywane były Mistrzostwa Świata Masters.

W zadziwiającym pokazie Seely, który brał udział w swoich trzecich Mistrzostwach Świata Masters, po raz pierwszy pośredniczył w zawodach, które rozpoczęły się w 2012 roku, gdzie zajął 16. miejsce w klasyfikacji generalnej, zajmując 8. miejsce w 2018 r., a teraz 3. miejsce w 2022 r. .

Dla Seely był to wyraźny znak jego stałego i imponującego postępu w rywalizacji z najlepszymi graczami na świecie. Nieobce jest granie na arenie międzynarodowej, Seely wygrał US Masters 60+ w 2021 i 2022 roku i był finalistą brytyjskiej i kanadyjskiej Masters w grupie wiekowej 60+.

Patrząc z szerszej perspektywy na tegorocznych World Masters, Seely powiedział dziś Barbadosowi: „Masz bardzo dobrych World Masters. Pamiętaj, że było 98 graczy w klasie 60+, która jest jak dotąd największą klasą. 3. mistrzowie świata W 2012 roku zająłem 16 miejsce, a w 2018 8 miejsce, więc 3 miejsce w 60+ to dla mnie niesamowity postęp. Wiem, że miał zamiar dać światom trochę ciężkiej pracy.Wygrałem dwa pierwsze mecze, ale on się nie poddał i wygrał trzecie.Byłem szczęśliwy, że wygrałem czwarte i ruszyłem dalej. w finale przeciwko Frances Bradford RPA.Ja byłam za 2-0, walczyłam do 2-2 Ale ona przegrała 5-1 na piąte, zdołała wrócić do 9-9, a następnie zdobyła 11-9. To było ogromne zwycięstwo .

„To był półfinałowy mecz przeciwko drugiemu rozstawionemu Peterowi Gilby’emu na korcie z pół-szklanym kortem. Nie pasowałem dobrze na korcie i trudno było odzyskać piłkę. Kort pasował do jego stylu na krótkie rajdy. Walczył w drugiej połowie 9-9, w trzeciej 10-8, ale on zawsze grał, aby nadrobić zaległości. Po tym meczu wiedziałem, że muszę dokonać pewnych korekt, jeśli mam szansę zdobyć brąz. To doprowadziło do trzeciego miejsce w play-off przeciwko Trevorowi Wilkinsonowi z RPA, który jest profesjonalnym i byłym graczem pierwszej dziesiątki na świecie. Przegrałem z nim w 2012 i 2018, więc wiedziałem, że to będzie trudny mecz.

READ  Jessica Pegula pokonała w ćwierćfinale Montrealu swoją partnerkę w grze podwójnej, Coco Gauff

„Jednak wprowadziłem pewne poprawki do moich zwolenników i wzrostu na przedniej ścianie. Walczył z pierwszymi 11-9, ale poprawił swój wzrost w drugim i przegrał 11-3. Ponownie skupiłem się na dobrej wysokości w trzecim secie i wziąłem go 11-8, ale walczył w czwartym, aby wygrać 8-11. To przygotowało jego piątą i ostatnią grę. Przy 2-2 powiedziałem sobie, że muszę ruszyć wcześnie. Nie mogłem się doczekać, aż przegra mecz.”

Laura Massaro, była mistrzyni świata, miała takie powiedzenie: „Żyj lub zgiń swoim mieczem! Oznacza to, że bierzesz swój los w swoje ręce. Zacząłem grać w strzały i pobiegłem do 8-3 z wygrywającymi kroplami od tyłu. Potem, gdy rzucił dziurę i rozbił ją całkowicie dla zwycięzcy, wiedziałem, że muszę Bądź konsekwentny, aby go zamknąć. Wynik spadł do 10-3, a w następnym punkcie źle oceniłem serw i było po wszystkim. Szczerze mówiąc, nie mogłem uwierzyć, że pokonałem jednego z wielkich mistrzów i byłem niesamowicie zadowolony z tego, że byłem na podium na World Masters po raz pierwszy, zwłaszcza odkąd mam osiem tygodni ciężkiego treningu do mistrzostw.” .

Nie wspominając już o tym, że w 1/8 finału Seely pokonał Niemca Franka Trainera 11-6, 11-2, 11-1, aw 132 pokonał Andrew Goggina z Zimbabwe 11-5, 11-6, 11-6. W czym była też niesamowita rozgrywka.

Podziękował także kilku osobom, w tym swojej żonie Jackie i synowi Danielowi za to, że byli z nim w Polsce, a także Karen Mikens, która zdobyła pierwszy złoty medal Barbadosu na World Masters w Mistrzostwach Kobiet powyżej 50 lat, Seely również pochwalił rzeczywiste mistrzostwo i jak niesamowite to było dla niego.

„Turniej był świetny, ponieważ wszyscy zawodnicy grali w jednym miejscu, w 32-kortowym Hasta La Vista, największym klubie na świecie. Ciężko trenowałem przez siedem dni przed turniejem, aby przyzwyczaić się do kortów, a potem podczas turnieju zacząłem, trenowałem każdego ranka przed turniejem Mecz Wspaniale było zagrać Karen Meekins, ponieważ ona i Nicolette Fernandez udzielały mi rad między meczami, które były bardzo ważne i pracowały z Karen nad jej meczami.

READ  Kanadyjscy sportowcy zdobyli 92 medale na Igrzyskach Wspólnoty Narodów – oto, co dalej

„Wspaniale było też mieć przy sobie moją żonę Jackie i mojego syna Daniela, którzy wspierali mnie, ponieważ każdy dzień meczowy przez sześć dni jest wyczerpujący psychicznie i fizycznie. Muszę powiedzieć, że byłem szczególnie zadowolony z kondycji i sprawności turnieju, co było bezpośrednim wynikiem mojego rygorystycznego harmonogramu treningów Polacy byli gościnni Bardzo przyjaźni i pomocni, nie mogę się pomylić z niczym w związku z turniejem” – powiedział Seely.

Dodał: „Teraz wezmę kilka dni wolnego, a następnie rozpocznę proces rozpoczynania w niektórych obszarach, o których dowiedziałem się podczas turnieju, a które wymagają pracy, aby kontynuować podróż do ciągłego doskonalenia. W listopadzie mam moich ostatnich Mistrzów w Tortoli, które zakończą większość moich lat.

Seely podziękował następującym osobom, które tworzyły zespół przygotowawczy: Karen Meekins, Sean Simpson – Training Partners; Rhett Cumberbatch, Darren Bean, Stuart St. John – Granie w gry;

Red Zen Pilates Studio – Rachel i Georgia; Centrum odnowy biologicznej Surfside – obciążniki; Daniel Newitt – kręgarz. Sport i Fizjoterapia – Jackie King.

Przeczytaj nasz e-papier. szybki. realistyczny. darmowy.

Zarejestruj się i bądź na bieżąco z Barbados Bezpłatny najnowsze wiadomości.