Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Hrabstwo zatrudnia firmę do obrony pozwu Ungaro |  Wiadomości, sport, praca

Hrabstwo zatrudnia firmę do obrony pozwu Ungaro | Wiadomości, sport, praca

Komisarze Youngstown – Mahoning County upoważnili firmę prawniczą Brouse McDowell z Canfield do reprezentowania Rady Wyborczej hrabstwa Mahoning w pozwie wniesionym przez burmistrza Polski Erica Ungaro.

Ongaro pozwał go o usunięcie go z głosowania, aby kandydować jako niezależny kandydat do pięćdziesiątego dziewiątego okręgu Izby Reprezentantów Ohio.

Biuro Prokuratora Generalnego w hrabstwie Mahoning, Gina DeGenova, powiedziała komisarzom na spotkaniu w tym tygodniu, że biuro Prokuratora Generalnego zwykle reprezentuje komisję wyborczą, ale biuro pełni również funkcję doradcy prawnego dla wszystkich 14 gmin, w tym miasta Polski, gdzie służy Ungaro.

Mamy konflikt interesów. Nie możemy opowiedzieć się po żadnej ze stron, dlatego prosimy o wyznaczenie zewnętrznego doradcy. Zabezpieczyliśmy Brouse McDowell, partnerem odpowiedzialnym będzie Matt Vansuch. Powiedziała, że ​​ma bardzo dobre doświadczenie w prawie sektora publicznego.

Vansuch jest również powiernikiem Howland Towhip.

Komisja Wyborcza głosowała 3-1 w zeszłym miesiącu, aby nie certyfikować Ungaro.

Jonathan Blackshire z Baldwin Street w Youngstown, członek powiatowego Komitetu Centralnego Partii Demokratycznej, złożył protest przeciwko niezależnej nominacji Ungaro, mówiąc, że „nadal prowadzi kampanię jako Demokrata” i nie jest uprawniony do wzięcia udziału w głosowaniu.

Blackshire odniósł się do oficjalnej sekcji galerii Ungaro na co najmniej 15 zdjęciach z logo Partii Demokratycznej.

Postępowanie prawne Ungaro stwierdza, że ​​Rada Dyrektorów „nadużyła swojej dyskrecji i działała w nierozsądny, arbitralny i nierozsądny sposób, odmawiając umieszczenia” nazwiska Ungaro na karcie do głosowania. Zgłoszenie stwierdza, że ​​celem rady „jest umieszczenie kandydata Demokratów jako jednego nazwiska” na karcie do głosowania.

Spotkanie komisarzy odbyło się w czwartek w biurach Ohio State Extension Service naprzeciwko terenów targowych Canfield. Komisarze i inni urzędnicy powiatu później jechali „autobusem ceremonii otwarcia” na tereny targowe, aby wziąć udział w ceremonii otwarcia targów.

READ  Siatkówka - Brazylia pokonuje Francję w pięciu grupach i zajmuje drugie miejsce w grupie B

Komisarze zgodzili się również przekazać 25 000 dolarów amerykańskich pomocy na ratunek Towarzystwu Historycznemu Mahoning Valley.

25 000 dolarów pochodzi z 10 milionów dolarów z „alternatywnych” funduszy ARP przyznanych komisarzom rządu federalnego, powiedział administrator hrabstwa Audrey Telles. Powiedziała, że ​​społeczność historyczna może z niej korzystać według własnego uznania, ponieważ fundusze alternatywne nie mają ograniczeń co do sposobu ich wykorzystania.

Fundusze zostały przyznane w celu zastąpienia pieniędzy, które hrabstwo musiał wydać na spełnienie wymogów anty-COVID-19, takich jak dodatkowe sprzątanie budynków. Hrabstwo nie przeznaczyło jeszcze około 11 milionów dolarów z 44 milionów dolarów otrzymanych z funduszy ARP.

Bill Lawson, dyrektor wykonawczy MVHS, powiedział, że społeczność jest „zaskoczona, pod wrażeniem i wdzięczna za tę decyzję. Praca, którą wykonujemy, pomoże nie tylko jako regionalna agencja historyczna, ale przy braku historycznej społeczności hrabstwa, gramy rola.”

Powiedział, że aspekty pracy społecznej hrabstwa Mahoning są szczególnie ważne w programach edukacyjnych oraz w gromadzeniu i prowadzeniu dokumentacji „przyszłych pokoleń”.

„Mamy wiele akt hrabstwa, w tym oczywiście zawartość kapsuły sądowej z 1908 r., ale wszystkie papierowe kopie, oryginały Sądu Sądowego Hrabstwa Mahoning z lat 1850-1900”. Powiedział: „Praca z oddziałem Mahoning County Ohio Genetic Society – te zapisy są przechowywane w naszych archiwach i powiedziałbym, że genealodzy uwielbiają dotykać oryginałów podczas prowadzenia badań”.

25 000 dolarów, powiedział Lawson, „ogromnie pomogłoby nam w rozwoju naszej misji, ale także poszerzyłoby możliwości zachowania historii hrabstwa”.

Lawson był częścią uroczystości i pomógł komisarzom hrabstw umieścić 23 sierpnia nową kapsułę czasu w kamieniu węgielnym sądu hrabstwa Mahoning. Oryginał został usunięty w 2011 roku.

Dzisiejsze najświeższe wiadomości i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczej