Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Fan tenisa pojechał z wnukiem z Polski do Dubaju, aby kibicować Idze Świątek – Aktualności

Fan tenisa pojechał z wnukiem z Polski do Dubaju, aby kibicować Idze Świątek – Aktualności

Ale szwagier Elizabeth O'Kane jest fanem krykieta i podziwia Briana Larę

Czytaj więcej…

Elizabeth O'Kane (po lewej) ze swoim wnukiem Josephem i zięciem Josephem Richardsem. – Fotografia: Rituraj Borkakoti

Opublikowany: Czwartek, 22 lutego 2024, godzina 22:24

Ostatnio zaktualizowany: Czwartek, 22 lutego 2024, godzina 22:25

Ubrana w elegancką białą sukienkę Elizabeth O'Kane podziwiała wspaniałe widoki na Irish Village, na której znajduje się Dubai Tennis Stadium, na którym odbywają się wielokrotnie nagradzane Mistrzostwa Dubai Duty Free Tennis Championships.

Elizabeth patrzyła, jak fani przechodzili obok, a ludzie w restauracjach delektowali się napojami i przekąskami.

Była piąta wieczorem i wydawało się, że Elizabeth nie spieszy się, aby wejść na stadion i zająć swoje miejsce.

Powodem jej podróży z Krakowa do Dubaju była jej rodaczka Iga Świątek, która stała się obecnie ikoną narodową jej kraju.

Czterokrotna mistrzyni Wielkiego Szlema miała udać się na kort centralny na swój ćwierćfinałowy mecz o godzinie 19:00.

Dlatego 64-letnia Elizabeth miała mnóstwo czasu, aby cieszyć się ustawieniami, zanim wyszła na boisko, aby kibicować swojemu ulubionemu zawodnikowi.

Wpływ Światka numer jeden na świecie widać także w rodzinie Elisabeth z jej ośmioletnim wnukiem Josefem, który obecnie wykazuje poważne zainteresowanie tą grą.

„Przyjechaliśmy do Dubaju na ten turniej. Joseph gra teraz w tenisa i naprawdę kocha ten sport. Tak naprawdę wiele małych dzieci zaczęło grać w tenisa po sukcesie Eji „, powiedziała Elizabeth, która grała w tenisa w młodości.

Józef mieszka z matką Klaudią i Elżbietą w Polsce.

Jego ojciec, Joseph Richards, steward Emirates mieszkający w Dubaju, nie jest fanem tenisa.

„Pochodzę z Trynidadu i Tobago. Kocham tenis, ale oczywiście kocham piłkę nożną i krykieta, to dwa najpopularniejsze sporty w moim kraju” – powiedział Richards.

Richards przyznał, że próbował namówić syna do gry w piłkę nożną.

„W pewnym sensie popchnąłem go do piłki nożnej, ale jest lepszym tenisistą. Uwielbia polskich zawodników, takich jak Iga (Światek) i Hubert Hurkacz. Jego matka (Claudia) też była bardzo dobrą tenisistką”.

Richards nie ma ulubionego tenisisty.

„Przyjechałem tu z teściową i synem, ponieważ oni kochają tenis. Kocham krykieta i piłkę nożną” – powiedział, zanim ujawnił nazwisko przyjaciela rodziny, który jest także ikoną krykieta.

„Znam Sir Briana Larę od dawna. Mój wujek jest jego lekarzem rodzinnym, więc przebyliśmy długą drogę” – powiedział Richards, który podziwia także inne ikony Indii Zachodnich, takie jak Curtly Ambrose i Courtney Walsh.

„Mój syn, moja żona i teściowa znają się na krykiecie. Mój syn zna się bardzo dobrze i wie też, jak ważny jest Sir Brian Lara dla Indii Zachodnich” – powiedział.

Chociaż książę Lara jest ulubionym krykiecistą Richardsa, jego teściowa określiła go jako „najlepszego” tenisistę, jakiego kiedykolwiek miała.

„Wśród młodych ludzi podoba mi się to, co widzę w Janniku Sinnerze. Jest bardzo dobry. Lubię też (Novaka) Djokovica, jest oczywiście świetnym graczem „- powiedziała Elisabeth.

„Ale kocham Rogera Federera. On jest mistrzem, najlepszym graczem wszechczasów!”