Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

9500 biletów na finał Ligi Europy sprzedanych w Polsce | Sport narodowy

Nowy Jork, Szwajcaria (AP) – UEFA rozpoczęła w poniedziałek sprzedaż biletów na finał Ligi Europy w Polsce, z 2000 miejsc przydzielonych każdemu klubowi z limitu 9500.

Nie jest jasne, czy kibice finalistów mogą wejść do Polski, ponieważ władze zgodziły się na limit 25% pojemności stadionu gdańskiej Areny na mecz 26 maja.

„Kibice z zewnątrz będą musieli przestrzegać ograniczeń i wymagań, aby wejść do limitów, które będą obowiązywać w czasie meczu finałowego, ponieważ nie będzie wyjątków dla posiadaczy biletów” – oświadczyła UEFA.

Finał mógłby być rozegrany w całości po angielsku, a Manchester United pokonał Romę 6-2 po pierwszym meczu półfinałowych meczów w zeszłym tygodniu. Arsenal będzie gościł Villarreal u siebie w czwartek, tylko po 2: 1.

Plik Obecnie doradza rząd brytyjski „Wbrew wszelkim wyjazdom z wyjątkiem niezbędnych dojazdów” do Polski, z wyłączeniami deklarowanymi dla elity sportowców, ale nie dla widzów. Osoby odwiedzające Polskę muszą obecnie po powrocie odizolować się od siebie.

UEFA stwierdziła, że ​​dostęp do stadionu w Gdańsku „może wiązać się z koniecznością wykazania obecności szczepionki lub negatywnego wyniku testu COVID-19”.

Ceny biletów wahają się od 40 euro (48 dolarów) do 130 euro (157 dolarów), przy czym 2000 sprzedano kibicom na całym świecie w głosowaniu za pośrednictwem strony internetowej UEFA. Aplikacje zamykają się w piątek. UEFA przyznała łącznie 3500 miejsc lokalnym organizatorom, międzynarodowym działaczom piłkarskim, sponsorom i nadawcom.

UEFA oświadczyła, że ​​„zrekompensuje kupującym, którzy odnieśli sukces, pełną cenę biletu w przypadku, gdy władze lokalne ogłoszą zmniejszenie pojemności stadionu na późniejszym etapie”.

Gdańsk jest gospodarzem Finału Ligi Europejskiej rok po przesunięciu pierwotnej daty goszczenia podczas pandemii koronawirusa. Zeszłoroczne zawody zakończyły się jako mini turniej w Niemczech.

———

Więcej z AP soccer: https://apnews.com/hub/soccer I https://twitter.com/APSporty

READ  Djokovic i Świątek będą głównymi bohaterami zawodów drużynowych United Cup w Sydney i Perth przed Australian Open

Copyright 2021 Associated Press. Wszelkie prawa zastrzeżone. Ten materiał nie może być publikowany, transmitowany, przepisywany ani rozpowszechniany bez pozwolenia.