Bell i Arango umieścili LAFC na czteropunktowej przewadze na Konferencji Zachodniej

Los Angeles FC otworzyło czteropunktową stratę na szczycie Konferencji Zachodniej w MLS, pokonując w sobotę Sporting KC 2:0.

Gareth Bale zszedł z ławki, aby strzelić swojego pierwszego gola w NBA i zdobyć trzy punkty dla LAFC, po pierwszym golu Christiana Arango.

Podopieczni trenera Steve’a Chirondolo, również zaczynając od Giorgio Chielliniego, złagodzili presję po tym, jak Arango strzelił gola w 56. minucie, strzelając obok Tima Miglii w jego bliski słupek i pewnie kończąc wyścig.

Bale zdołał przypieczętować wynik w transferze LAFC w 83. minucie, rzucając się w róg po rozstaniu z Nicholasem Ezematem Mirrenem.

Dzięki wygranej LAFC ma cztery punkty przewagi nad zajmującym drugie miejsce Austinem na Zachodzie, który w niedzielę nadal zmierzy się z New York RB, podczas gdy Nashville i Cincinnati zremisowały 1:1.

W międzyczasie FC Dallas nie stracił nadziei na czwarte miejsce na Zachodzie, odchodząc 1:0 z Realem Salt Lake, a Minnesota awansowała na trzecie miejsce, wygrywając 2:1 z Houston Dynamo.

Seattle Sounders są teraz o punkt od play-offów, pokonując czerwoną kartkę Clean Roe w 47. minucie, pokonując Colorado Rapids 2-1, podczas gdy Portland Timbers pokonało SJ Earthquakes tym samym wynikiem.

Philadelphia Union ma jeden punkt przewagi nad wschodnim szczytem, ​​a gol Daniela Gazdaga w 39. minucie zapewnił decydujące zwycięstwo 1:0 na wyjeździe nad Orlando City.

Najsilniejsza defensywa w NBA utrzymała przewagę nad Nowym Jorkiem, który pokonał Inter Miami 2:0 po bramkach Maximiliano Moralesa i Hebera.

Montreal powrócił na trzecie miejsce, z dubletem Rommla Kyoto, który dał im zwycięstwo 2:1 nad DC United, a Toronto FC strzeliło niespodziewane zwycięstwo 4:0 nad dziesięcioosobową Charlotte FC.

Chicago Fire skorzystało z dwóch punktów play-off. Xherdan Shaqiri pomógł im wygrać 3:1 z Vancouver Whitecaps, podczas gdy Columbus Crew i New England Revolution zremisowali bezbramkowo.