Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Athing Mu wygrywa 800 m emocji, rekordy świata padają w ostatnim dniu Track Worlds

Athing Mu wygrywa 800 m emocji, rekordy świata padają w ostatnim dniu Track Worlds

Rzecz MuJego ośmiosekundowe zwycięstwo na 800 m podkreśliło, że w ostatnim dniu zdobył trzy złote medale na Mistrzostwach Świata IAAF w Lekkoatletyce dla Stanów Zjednoczonych, które pobiły rekord większości medali na świecie.

Nigeryjczyk Toby Amosan (100m przez płotki) i Szwed Mondo Duplantis (Skok o tyczce) W niedzielę pobił także rekordy świata.

Mo i Amerykanie wygrali sztafety 4×400 m kobiet i mężczyzn ostatniego dnia 10-dniowego spotkania w Eugene w stanie Oregon, pierwszych światów plenerowych rozgrywanych w Stanach Zjednoczonych.

W sumie Stany Zjednoczone zdobyły w niedzielę pięć medali, aby zakończyć z 33, bijąc rekord 31 zdobytych przez NRD w 1987 roku. Jego 13 złotych medali jest jednym z tych, które posiadały Stany Zjednoczone w latach 2005, 2007 i 2019.

Warto zauważyć, że emerytowany Alison Felix Za udział w sobotnich eliminacjach do wyścigu 4x400m kobiet zdobyła 20. medal mistrzostw świata w zawodach, rekord i 14. złoto.

Mo została pierwszą Amerykanką, która zdobyła tytuł mistrza świata na 800 metrów, rok po tym, jak została drugą Amerykanką, która zdobyła tytuł olimpijski na 800 metrów. Ledwo zatrzymałem wspinaczkę Bretta Kelly Hodgkinson, srebrna medalistka olimpijska, przez ostatnie 100 metrów trzymała ją pod dachem. Mu jest niepokonany w wyścigach outdoorowych na 800 m od 2019 roku. On Her Turf oferuje więcej o 800m kobiet tutaj.

W wieku 20 lat Mo została najmłodszą kobietą, która zdobyła tytuły olimpijskie i światowe w singlowej imprezie w lekkoatletyce w historii. Jedynym młodszym mężczyzną, który to zrobił, był… Kirani James Grenada na 400m w 2011 i 2012 roku.

Światy ścieżek: konsekwencje

Również w niedzielę Amosan ustanowiła dwukrotny najszybszy w historii bieg na 100 m przez płotki kobiet, mimo że tylko jeden liczył się jako rekord świata. Więcej o Amusanie tutaj. Duplantis zakończył spotkanie, bijąc swój własny rekord świata w skoku o tyczce, przekraczając 6,21 metra (20 stóp i 4 cale).

READ  Rekordzistka świata we wspinaczce szybkiej opowiada o swoich problemach ze zdrowiem psychicznym po spektakularnym zwycięstwie w kwalifikacjach olimpijskich

Norwegia Jakuba Ingbrigtsena Do swojego tytułu olimpijskiego w biegu na 1500 m dodał tytuł mistrza świata na 5000 m, prowadząc na 900 m i cofając się w finale na 200 m. Grant Fisher Był trzeci, pokonując ostatni zakręt, zachwiał się – inny biegacz mógł go zranić – i spadł na szóste miejsce.

Ingebrigtsen chce przebiec 1500 m i 5000 m na Igrzyskach Olimpijskich, ale wybrał tylko 1500 m w Tokio, ponieważ wydarzenia są rozłożone. Harmonogram olimpijskiej lekkoatletyki 2024 nie został opublikowany, chociaż Ingebrigtsen powiedział przed Realms, że złożył petycję o oddzielenie wydarzeń i została odrzucona.

Kenia ukończyła światy bez złotego medalu w biegach na 5000 m, 10 000 m i 3000 m mężczyzn i kobiet po raz pierwszy od pierwszego na świecie w 1983 roku.

rekordzista świata Kevin Mayer Francuz zdobył swój drugi tytuł mistrza świata w dziesięcioboju, dzień po złotym medaliście olimpijskim Damian Warner Z Kanady z kontuzją nogi na 400 metrach. Meyer zdobył srebrne medale na dwóch ostatnich igrzyskach olimpijskich i od dwóch lat gra u siebie w Paryżu.

Zach Zemeck Zdobył brąz, stając się od tego czasu pierwszym Amerykaninem, który zdobył medal w dziesięcioboju Ashton Eaton Odszedł na emeryturę po zdobyciu drugiego tytułu olimpijskiego w 2016 roku.

Niemiecki Malaika Mihambo Podążyła za złotym medalem olimpijskim, powtarzając jako mistrzyni świata w skoku w dal, przechytrzając brązową medalistkę olimpijską. Issa Broome Nigeria o 10 cm.

Sezon lekkoatletyczny trwa dalej, a Diamentowa Liga zostanie wznowiona ze spotkaniem w Polsce 6 sierpnia, z wczesnymi zobowiązaniami, w tym Duplantisem i mistrzem świata na 100 m. Shelley Ann Fraser Cena Jamajka.

Trwa OlympicTalk Wiadomości Apple. Woleliśmy!