Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Sprawa byłego urzędnika Liberty Schools wraca do sądu | Wiadomości, sport, praca

WARREN — Charles Morrow, zastępca prokuratora okręgowego hrabstwa Trumbull, bronił w sądzie apelacyjnym sprawy o nielegalne podsłuchy, mówiąc, że sędzia okręgowy nie znał wszystkich faktów, aby oddalić zarzuty karne przeciwko byłemu dyrektorowi Liberty Schools Josephowi Nohra.

Adwokat dnia jutrzejszego i obrony Brian B. Cobb przedstawił swoje sprawy przed sędziami Jedenastego Okręgu Apelacyjnego Mattem Lynchem, Mary Jane Trapp i Thomasem R. Wrightem. Wtorkową dyskusję w imieniu państwa przedstawił także przedstawiciel Prokuratury Generalnej Benjamin Flowers.

Każdy adwokat miał ograniczony czas na przedstawienie sędziom swojego stanowiska. Trio prawników wzięło pod uwagę te ustne argumenty i wydało orzeczenie w późniejszym czasie.

Morrow powiedział, że zarzuty dotyczą naruszenia prywatności, a Nohra podczas monitorowania została oskarżona o podsłuchiwanie biura w 2018 roku w celu aresztowania pracownika szkoły, który przypuszczalnie dopuścił się kradzieży.

Wiadomość e-mail wysłana do Koppa z prośbą o uwagi na temat jego udziału w wystąpieniu ustnym nie została zwrócona.

Większość spraw karnych przeciwko Nohrze została umorzona 31 grudnia 2021 r. przez sędziego orzekającego hrabstwa Trumbull Ronalda J. W swoim pisemnym osądzie Rice napisał, że „odrzuca zarzuty od 1 do 6 aktu oskarżenia z powodu niejasności”.

Orzeczenie unieważniło zaplanowany proces ławy przysięgłych zaplanowany na początek stycznia tego roku.

Wciąż jest pięć zarzutów o wykroczenie przeciwko Nohra i zostaną one rozpatrzone zgodnie z orzeczeniem 11. Okręgowego Sądu Apelacyjnego w sprawie apelacji o przestępstwo przeciwko byłemu urzędnikowi szkolnemu. Prokuratorzy zaoferowali karę sześciu miesięcy więzienia, jeśli Nohra przyzna się do winy, ale akta sądowe pokazują, że oskarżony odmówił.

Akta sprawy

Nohra, lat 51, z Topper Hill Drive w Hubbard, została oskarżona w specjalnym raporcie przed ławą przysięgłych hrabstwa Trumbull w maju 2021 r. W sprawie sześciu przestępstw polegających na przechwytywaniu komunikacji przewodowej, werbalnej lub elektronicznej oraz pięciu przypadkach wykroczeń naruszających prawa obywatelskie.

READ  Wiadomości transferowe Premier League, plotki, szepty, Manchester United, Liverpool, Chelsea, Jadon Sancho, Robert Lewandowski, najnowsze

„Jak powiedzieliśmy wcześniej, pan Nehra, według uznania Rady Szkoły i za zgodą radcy prawnego, podjął odpowiednie działania w celu ochrony okręgu i podatnika. Jeden z jego prawników, David Petras, powiedział, że powinien został pochwalony, a nie ścigany.

W swoim orzeczeniu Rice stwierdził, że „Trybunał uważa, że ​​brakuje wskazówek co do tego, co stanowi komunikację ustną w tym zakresie, i że taki brak wskazówek skutkuje arbitralnym i dyskryminującym stosowaniem tej ustawy”.

Morrow powiedział, że jego biuro uważa stanowe prawo dotyczące nielegalnych podsłuchów za zgodne z konstytucją.

W akcie oskarżenia stwierdzono, że Nohra, gdy był przełożonym, zainstalował ukrytą kamerę monitoringu i audio nad biurkiem pracownika starostwa w garażu autobusowym. Zarzuty pochodzą z dochodzenia wszczętego przez biuro audytora stanowego i przeprowadzonego na podstawie nakazu przeszukania przez władze lokalne w Liberty Schools 5 marca 2019 r.

Wiarygodny dowód został przedstawiony Nahrze w czasie, że pracownik szkoły mógł brać udział w kradzieży w biurze, twierdzą jego prawnicy. Nohra, za wiedzą i aprobatą rady szkolnej i jej radcy prawnego, rozpoczął własne śledztwo, które doprowadziło do rezygnacji tego pracownika.

Biuro Prokuratora Generalnego stwierdziło, że domniemane przestępstwa miały miejsce w kwietniu 2018 r. w okresie dwóch tygodni. Nohra zrezygnowała z funkcji monitora wolności w czerwcu 2020 r.

pozew cywilny

Tymczasem przeciwko Nohra toczy się również sprawa cywilna w Rice Court.

W tej skardze, złożonej w lipcu 2021 r., siedem osób twierdziło, że ich prywatność została naruszona przez poufne nagrania zlecone przez poprzedniego przełożonego.

Zeznanie świadka musi być złożone do 15 września, a wszelkie wnioski dotyczące argumentacji faktycznej i prawnej złożone do 1 listopada,

Ostatnia rozprawa przedprocesowa odbędzie się 24 stycznia 2023 r., a rozprawa przysięgłych zaplanowana jest na 13 lutego 2023 r.

Powodowie w procesie cywilnym to byli lub obecni pracownicy okręgu szkolnego Kristen Gallagher z Hubbard, Rick Switlak z Polski, Dale Fuller z Gerard, Karen Copenhafer z Hubbard, Leslie Diana z Youngstown i dwie inne osoby, mąż Gallaghera David i bliska dziewczyna Francine Delbiny MacDonalda. Został wymieniony jako współoskarżony z Nohrą w Lokalnej Radzie Edukacji Wolności.

READ  Hity i kroki: Niemcy wyłaniają się jako pretendent do Euro 2020, Antoine Griezmann pokazuje swoją wartość, a Hiszpania musi szybko się poprawić | wiadomości piłkarskie

Powodowie, którzy twierdzą, że naruszają prywatność i cierpią emocjonalnie, wspólnie domagają się odszkodowania w wysokości ponad 595 000 USD.

Dzisiejsze najświeższe wiadomości i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczej