Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rohit, Akash zaczynają latać w Mistrzostwach Świata Mężczyzn w Boksie 2021

Rohit Moore i Akash Sanjuan rozpoczęli kampanię Indii w Mistrzostwach Świata w boksie mężczyzn FIBA ​​2021 i odnieśli duże zwycięstwa w dniu otwarcia w Belgradzie w Serbii.

W swoim debiucie na prestiżowym turnieju Rohit nadał ton Indiom, pokonując kompleksowo olimpijczyka Jeana Kaisedou 5:0 w pierwszym meczu rundy 57 kg w poniedziałek. 20-letni Indianin dobrze wykorzystał swój wzrost i zadał kilka potężnych ciosów we właściwym czasie, aby zdobyć decydujące punkty przeciwko bokserowi z Ekwadoru, który brał udział w igrzyskach olimpijskich w Tokio w 2021 roku.

Późnym wieczorem Akash rozszerzył zwycięską dynamikę na Indie i zademonstrował równie dominujący występ przeciwko tureckiemu Adamowi Vokranowi w meczu 67 kg. 21-letni Akash wykazał się dobrymi umiejętnościami ofensywnymi i defensywnymi w boksie i ledwo pozwolił tureckiemu bokserowi zdobyć jakiekolwiek punkty, zanim odniósł zwycięstwo 5:0 w niezrównoważonym meczu.

W 1/16 finału Rohit zmierzy się z Alanem Rahimicem z Bośni i Hercegowiny, a Akash zmierzy się w czwartek z niemieckim bokserem Danielem Krutterem.

Drugiego dnia zawodów, we wtorek, swoje kampanie rozpocznie czterech Hindusów. Podczas gdy brązowy medalista 2015 Shiva Thapa (63,5 kg) zmierzy się z kenijskim Victorem Nyaderą, Narinder (+92 kg) zmierzy się z polskim Oscarem Saffarianem. Na szczycie (75 kg) zagra Damon O’Neill z Jamajki.

Z drugiej strony, Dipak Poria (51kg) stanie przed stosunkowo trudnym wyzwaniem w swoim pierwszym meczu, gdy we wtorek rozpocznie się z dwukrotnym mistrzem Azji Azatem Usinalievem z Kirgistanu. Genialny Deepak, który w zeszłym miesiącu zdobył tytuł seniora, zwrócił na siebie uwagę na początku tego roku, wygrywając z mistrzem olimpijskim Szachupidinem Zwirowem z Uzbekistanu na Mistrzostwach Pamięci Strandży.

Dwóch indyjskich sportowców – Mistrz Azji Sangeet (92 kg) i Sachin Kumar (80) zdobyło nagrody w pierwszej rundzie w swoich kategoriach. Govind Kumar Sahani (48 kg), Varinder Singh (60 kg), Nishant Dev (71 kg), Sumit (75 kg) i Lakshya Shahar (86 kg) to pozostali bokserzy z 13-osobowego składu Indii, którzy wezmą udział w 21. edycji turnieju Która potrwa do 6 listopada.

READ  Finał Euro 2020: analizy, filmy, prognozy, podsumowania

W wydarzeniu rywalizowało 650 najlepszych bokserów z ponad 100 uczestniczących krajów z całego świata. Po raz pierwszy w historii turnieje rozgrywane są w 13 kategoriach wagowych, zgodnie z nowo wprowadzonymi podziałami wagowymi Międzynarodowego Związku Koszykówki (AIBA).

Zdobywcy złotych medali z każdej kategorii otrzymają 100 000 USD, a zdobywcy srebrnych i brązowych medali odpowiednio 50 000 i 25 000 USD. Oprócz ogromnej puli nagród w wysokości 2,6 miliona dolarów, AIBA przyzna również zwycięzcom pięknie zaprojektowane medale, wykonane odpowiednio z litego złota i srebra, oraz pasy, aby uczcić ich osiągnięcia.

Podczas ostatniej edycji Mistrzostw Świata Mężczyzn, które odbyły się w 2019 roku, indyjska drużyna zakończyła swoją kampanię dwoma medalami, w tym srebrnym dla Amita Bangala i brązowym dla Manisha Kaushika.