Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Osiem drużyn opuściło tegoroczne Mistrzostwa Świata FIFA |  Katar Wiadomości z Mistrzostw Świata 2022

Osiem drużyn opuściło tegoroczne Mistrzostwa Świata FIFA | Katar Wiadomości z Mistrzostw Świata 2022

Jeszcze przed pierwszym kopnięciem piłki na MŚ 2022 w Katarze kibiców, którzy nie śledzili eliminacji turnieju, nie będzie wśród uczestników aktualnego mistrza Europy i czterokrotnego zdobywcy Pucharu Świata.

Chociaż jej niepowodzenie w kwalifikacjach spowodowało pewne zakłopotanie dla drużyny, nie jest jedynym wielkim nazwiskiem, którego brakuje na liście Kataru 2022.

Kilka innych czołowych drużyn z Europy, Ameryki Południowej i Afryki również obejrzy turniej z domu.

Oto kilka miejsc docelowych, które nie będą w samolocie do Kataru w listopadzie:

Włochy

Klasyfikacja: 6

Najlepszy show w Pucharze Świata: Zwycięzcy (1934, 1938, 1982, 2006)

Włochy przegrały kwalifikacje po przegranej w 92. minucie z Macedonią Północną w półfinale w marcu. Ich udział w kwalifikacjach był również zaskoczeniem, biorąc pod uwagę ich zwycięstwo w Euro 2020 w zeszłym roku i szereg dobrych wyników w eliminacjach przedturniejowych.

Ale w następnych pięciu meczach wygrali tylko raz i zostali zremisowani w czterech remisach. Ich drugie miejsce za Szwajcarią doprowadziło ich do kwalifikacji, gdzie nie udało im się zdobyć bramki i po raz drugi z rzędu przegrali z Pucharem Świata.

Włochy nie zakwalifikowały się do Mistrzostw Świata po raz drugi z rzędu [Guglielmo Mangiapane/Reuters]

Kolumbia

Klasyfikacja: 17

Najlepszy show w Pucharze ŚwiataĆwierćfinały (2014)

Kolumbia, która wcześniej zdobyła Złoty But na Mistrzostwach Świata, James Rodriguez i ich imponujące występy w dwóch ostatnich edycjach turnieju, była jednym z faworytów do zdobycia Złotego Buta w Katarze 2022.

Drużyna z Ameryki Południowej zajęła szóste miejsce w kwalifikacjach w Ameryce Południowej, o jeden punkt za Peru, które zajęło miejsce w fazie playoff po tym, jak cztery najlepsze drużyny zapewniły sobie automatyczną kwalifikację.

Rodriguez, który przez rok grał w piłkę nożną w Katarze, wyraził rozczarowanie i powiedział, że „dotkliwie go boli” w długim poście w mediach społecznościowych po tym, jak jego drużyna nie zakwalifikowała się.

Szwecja

Klasyfikacja: 20

Najlepszy show w Pucharze Świata: Drugie miejsce (1958)

Szwecja brała udział w 12 z 21 turniejów Pucharu Świata. Kraj był gospodarzem turnieju w 1958 roku, kiedy drużyna strzeliła najlepszy wynik, docierając do finału, w którym ponownie przegrała mecz o wysoką punktację z Brazylią.

READ  Indyjskie wiadomości sportowe, 23 czerwca

Wyjazd ćwierćfinalistów z 2018 roku do Kataru został przerwany, gdy w zeszłym roku przegrali trzy z sześciu rewanżowych eliminacji. Zajęli drugie miejsce w swojej grupie za Hiszpanią i weszli do meczu eliminacyjnego z Polską.

Play-off odbył się w Polsce, a gospodarze w pełni wykorzystali wzrost, wygrywając 2:0 i kończąc marzenia młodej szwedzkiej drużyny o dotarciu do Kataru.

Chile

Klasyfikacja: 29

Najlepszy show w Pucharze Świata: III miejsce (1962)

Chile jest obecne w finałach Mistrzostw Świata od pierwszej edycji w 1930 roku. W 1962 roku było gospodarzem turnieju i zajęło trzecie miejsce.

W ostatnich wydaniach (1998, 2010 i 2014) Chile osiągnęło ostatnie 16. Te występy towarzyszyły takim zawodnikom jak Arturo Vidal, Gary Medel i Alexis Sanchez. Ponieważ liczba tych graczy maleje, Chile ma trudności z uzyskaniem pozytywnych wyników.

Wygrali tylko jedno z ostatnich czterech meczów kwalifikacyjnych do Kataru 2022. Chile próbowało wtedy zdyskwalifikować Ekwador, mówiąc, że ekwadorski Byron Castillo był Kolumbijczykiem i nie mógł reprezentować Ekwadoru.

FIFA zadeklarowała jednak, że zawodnik posiada stałe obywatelstwo ekwadorskie i jest uprawniony do reprezentowania kraju zgodnie z przepisami.

Chile
Alexis Sanchez z Chile wygląda na przygnębionego po swojej eliminacji [Marcelo Hernandez/Reuters]

Nigeria

Klasyfikacja: 31

Najlepszy show w Pucharze Świata: 1/8 finału (1994, 1998, 2014)

Nigeria zadebiutowała na Mistrzostwach Świata w 1994 roku i stała się natychmiastowym hitem publiczności dzięki ofensywnemu stylowi gry i zabawnemu świętowaniu bramek.

Orły znalazły się na szczycie swojej grupy, ale odpadły w 1/8 finału po niesamowitym powrocie z Włoch pod wodzą Roberto Baggio.

Od tego czasu Super Eagles opuściły turniej z 2006 roku, zanim powróciły, gdy cztery lata później odbyły się Mistrzostwa Świata w RPA.

Tym razem marzenia Nigerii o graniu przed dużą liczbą nigeryjskich emigrantów zostały zniweczone, gdy zremisowali w meczach barażowych z Ghaną. W meczu rewanżowym Ghana zakwalifikowała się do Kataru na podstawie gola na wyjeździe.

READ  DAZN i Golden Boy ogłaszają nowe partnerstwo w walce wieloosobowej
Kibice piłki nożnej w Nigerii
Marzenia Nigerii o grze przeciwko dużej liczbie nigeryjskich emigrantów zostały zniweczone, gdy zremisowali oni w meczach barażowych z Ghaną. [Afolabi Sotunde/Reuters]

Rosja

Klasyfikacja: 35

Najlepszy show w Pucharze Świata: 4 miejsce (1966 jako Związek Radziecki), ćwierćfinały (2018).

Jedynym politycznym wykluczeniem z Mistrzostw Świata 2022 jest Rosja. FIFA zapowiedziała wykluczenie drużyny ze wszystkich rozgrywek po inwazji Rosji na Ukrainę na początku tego roku.

Rosja była jednym z faworytów do zakwalifikowania się z Europy i kontynuowania biegu w edycji 2018, docierając do ćwierćfinału. Rosja złożyła odwołanie od zakazu w Sądzie Arbitrażowym ds. Sportu, ale później ją wycofała.

Historia drużyny na Mistrzostwach Świata podzielona jest na dwie części. Początkowo reprezentowała Związek Radziecki do mistrzostw w 1990 r. Później Rosja zakwalifikowała się do trzech Pucharów Świata do 2014 r., zanim była gospodarzem edycji 2018, w której została wyeliminowana po rzutach karnych.

Egipt

Klasyfikacja: 40

Najlepszy show w Pucharze ŚwiataFazy ​​Grupowe (1934, 1990, 2018)

Ponieważ Mistrzostwa Świata odbywają się na Bliskim Wschodzie, Mohamed Salah prowadzący zespół i duża liczba emigrantów w Katarze, Egipt miałby szanse zakwalifikować się do turnieju w 2022 roku.

Jednak ich największa gwiazda Salah nie trafiła w rzut karny z dwoma innymi, gdy Egipt zremisował z Senegalem w play-off.

Egipt nie zdołał przejść fazy grupowej we wszystkich trzech Mistrzostwach Świata, w których brał udział. Edycja 2018 zakończyła się rozczarowującym końcem, ponieważ Salah nie był w pełni sprawny z powodu kontuzji barku.

Egipt
Mohamed Salah Al-Masry pod koniec kampanii kwalifikacyjnej zespołu [Amr Abdallah Dalsh/Reuters]

Algieria

Klasyfikacja: 37

Najlepszy show w Pucharze Świata: 1/8 finału (2014)

Był to jeden z najbardziej ekscytujących turniejów kwalifikacyjnych w eliminacjach do Mistrzostw Świata i zadziwił świat.

Algieria była bliska awansu do Kataru 2022 po strzeleniu zwycięskiego gola w późnej dogrywce przeciwko Kamerunowi w meczu play-off.

Jednak Karl Toko Ekambi strzelił sekundy przed końcowym gwizdkiem i zarezerwował pozycję swojej drużyny na podstawie bramek na wyjeździe.

Trener Algierii Djamel Belmadi był oszołomiony i bezradny, gdy Kamerun świętował swój powrót do turnieju.

READ  Umiera Foley Cole, pierwszy trener w historii amerykańskiego saneczkarstwa Wiadomości, sport, praca