Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Grzywny UEFA: Celtic stoją w obliczu kar – „nie nadaje się na wydarzenie sportowe” – podczas gdy Rangers i Hearts również muszą zapłacić

Grzywny UEFA: Celtic stoją w obliczu kar – „nie nadaje się na wydarzenie sportowe” – podczas gdy Rangers i Hearts również muszą zapłacić

Mistrzowie Premier League zostali ukarani grzywną w wysokości 19 500 euro za użycie fajerwerków przez ich kibiców podczas meczu u siebie z Realem Madryt, a także za anty-majątkowy baner podniesiony przez kibiców podczas pierwszego meczu z Szachtarem Donieck w Polsce w zeszłym miesiącu.

Kara za fajerwerki wyniosła 4250 euro, a suma za rap – który według UEFA był „niewłaściwą wiadomością na wydarzenie sportowe (tj. prowokacyjny baner)” – wyniosła 15 000 euro.

Rangers został również ukarany grzywną 14 000 euro za „niewłaściwe zachowanie zespołu” przeciwko Napoleonowi po dokonaniu sześciu rezerwacji i przejęciu Jamesa Sandsa, podczas gdy Hearts został ukarany grzywną w wysokości 3000 euro za „podpalanie fajerwerków i rzucanie przedmiotami” przez swoich fanów podczas meczu. Mecz Ligi Europy przeciwko drużynie Basaksehir ze Stambułu w Tynecastle i 2250 euro za „rzucanie rzeczy” na boisko przez kibiców podczas meczu z RFS na Łotwie.

Ogólny widok Celtic Park podczas meczu Premier League z Hearts.

Celtic wraca do Ligi Mistrzów tego wieczoru, kiedy powita RB Lipsk w Celtic Park. Podopieczni Ange Postecoglou potrzebują zwycięstwa, jeśli mają utrzymać przy życiu nadzieje na awans do 1/8 finału.

READ  UNHCR - Ukraińska rodzina mierzy się z nową rzeczywistością życia jako uchodźcy