Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Podpisanie umowy między Wielką Brytanią a Polską o pogłębieniu współpracy w zakresie polityki zagranicznej i obronnej

Podpisanie umowy między Wielką Brytanią a Polską o pogłębieniu współpracy w zakresie polityki zagranicznej i obronnej

Wielka Brytania podpisała z Polską nowe partnerstwo, którego celem jest pogłębienie współpracy w zakresie polityki zagranicznej i obronnej.

Sekretarz Stanu James Cleverly i Sekretarz Obrony Ben Wallace wraz z ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem uzgodnili wspólne priorytety w kwestiach obejmujących Białoruś i Chiny.

Ministerstwo Obrony poinformowało, że nowe partnerstwo strategiczne 2030 podpisane w środę w Lancaster House opiera się na traktacie między Wielką Brytanią a Polską z 2017 r., który zapewnia ramy dla wzmocnionej współpracy między dwoma sojusznikami z NATO.

Na spotkaniu przed podpisaniem umowy ministrowie rozmawiali o wsparciu dla Ukrainy, obronności i bezpieczeństwie w regionie euroatlantyckim.

Cleverley powiedział: „Tak jak Wielka Brytania i Polska walczyły razem o zachowanie wolności w Europie podczas drugiej wojny światowej, Wielka Brytania i Polska ponownie stoją razem na czele międzynarodowego wsparcia dla Ukrainy.

Nasze Partnerstwo na 2030 rok zobowiązuje Wielką Brytanię i Polskę do ściślejszej współpracy w zakresie obronności, bezpieczeństwa i polityki zagranicznej w przyszłości.

Wallace powiedział: „Jako historyczni partnerzy obronni i sojusznicy NATO, Wielka Brytania stoi z Polską w obronie wschodniej flanki NATO i wspiera Ukrainę przed rosyjską agresją.

„Partnerstwo strategiczne 2030 wzmacnia nasze zaangażowanie w opracowywanie bliższych rozmieszczeń i ćwiczeń wojskowych oraz wdrażanie natychmiastowych i długoterminowych projektów w zakresie zdolności”.

READ  Julie McBride tworzy CV, aby szkolić się jako asystentka patrona