Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

WWE przeprasza za użycie wizerunku Auschwitz w promocji WrestleManii

WWE przeprasza za użycie wizerunku Auschwitz w promocji WrestleManii

the WWE Przeprasza po tym, jak zdjęcie z obozu koncentracyjnego Auschwitz zostało wykorzystane w promocji przez zapaśnika Dominica Mysterio.


W zeszłym tygodniu, przed pierwszą nocą WrestleManii 39, WWE scementowało pojedynek między 26-letnim Dominikiem a jego ojcem Reyem.


Wideo, które zostało już poprawione, pokazało, jak Dominique mówi, że miał „ciężko” w więzieniu, zanim obrazy więzień – z których jedno pochodziło z Auschwitz – błysnęły na ekranie, Wiadomości CBS wspomniany.


W oświadczeniu złożonym do Washington PostWWE przeprosiło i nazwało użycie materiału filmowego błędem. „Nie wiedzieliśmy, co zostało sfilmowane” – czytamy w oświadczeniu. „Gdy tylko się o tym dowiedzieliśmy, został natychmiast usunięty”.


WWE nie odpowiedziało natychmiast na prośbę PEOPLE o komentarz.


Nigdy nie przegap historii — zasubskrybuj Bezpłatny codzienny biuletyn od People Aby być na bieżąco z tym, co ludzie mają do zaoferowania, od soczystych plotek o celebrytach po fascynujące historie o ludziach.


Wykorzystanie wizerunku Auschwitz spotkało się z krytyką wielu osób w Internecie, w tym Miejsca Pamięci Auschwitz w Polsce.


Pomnik Auschwitz powiedział w komunikacie ćwierkać W tym tygodniu udostępniłem również zrzut ekranu użytego obrazu.
READ  6 polskich pływaków odesłanych do domu po błędzie - NBC Chicago

„Nadużycie miejsca, które stało się symbolem ogromnej ludzkiej tragedii, jest haniebne i obraża pamięć wszystkich ofiar Auschwitz” – napisano w pomniku.


Auschwitz był największym nazistowskim obozem koncentracyjnym w Niemczech, w którym przetrzymywano więźniów od momentu jego powstania w 1940 do 1945 roku.


Szacuje się, że w Auschwitz zginęło 1,1 miliona ludzi pomnik oświęcimski.