Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nowe amplitunery AV Denon 2022 8K z DIRAC!

Nowe amplitunery AV Denon 2022 8K z DIRAC!

11,4-kanałowy amplituner AV Denon AVR-X3800H: najlepszy niedrogi przedwzmacniacz?

Chociaż lato 2020 roku było czasem, o którym większość z nas chciałaby zapomnieć, jednym z jasnych punktów (przynajmniej pod względem brzmienia) było wydanie przez Denona Pierwszy na świecie amplituner AV z obsługą 8K. Powiedzieliśmy o AVR-X6700H: „Za 2500 USD otrzymujesz (po wyjęciu z pudełka) 11 kanałów wzmocnienia (140 wpc x 11) i 13 kanałów przetwarzania, wideo 8K/60Hz lub 4K/120Hz, skalowanie do 8K i wszystkie najnowsze funkcje HDMI Pokochają częstotliwość odświeżania 120 Hz oraz inne funkcje zmniejszające opóźnienia”.

W 2020 roku Denon obstawia, że ​​audiofile spędzą więcej czasu w domu, przed telewizorem i sprawią, że ich odbiorniki będą obciążone wizualną stroną nowych ulepszeń. Zgodziliśmy się i pomyśleliśmy, że inne firmy produkujące amplitunery AV pójdą w ich ślady. Po krótkim okresie Marantz wypuścił własne odbiorniki 8K I widzimy, że trend utrzymuje się do dziś z Arkham wprowadza na rynek odbiornik 8K W sierpniu 2022 r.

Teraz Denon ponownie wyprzedza konkurencję w 2022 roku, wprowadzając siedem nowych amplitunerów AV 8K z ulepszeniami, które naszym zdaniem zdefiniują to, co zobaczymy od innych firm audio w najbliższej przyszłości.

Dzięki naszej nowej gamie Denon ma idealny amplituner AVR dla każdego konsumenta i każdej wyjątkowej aplikacji. Wykorzystując dziedzictwo naszej marki jako lidera w branży zarówno w dziedzinie kina domowego, jak i Hi-Fi, Denon osiągnął poziom wydajności, jakości wykonania i ogólnej wartości, z którym po prostu nie ma sobie równych.

– Trip Randall, prezes Denon.

Nowe amplitunery są „dostrojone przez Denon Soundmaster” i łączą popularne formaty 3D, takie jak Dolby Atmos, DTS:X-IMAX Enhanced i Auro 3D, wraz z Dolby Surround i DTS: X. Większość amplitunerów Denon ma wbudowany HEOS technologia Obsługa konfiguracji multi-room, dzięki której możesz przesyłać strumieniowo swoją ulubioną muzykę, podcasty lub wydarzenia sportowe do innych urządzeń HEOS.

Serie

AVR-A1H Tył

AVR-A1H to najnowszy w klasie wiodących amplitunerów Denon „Seria A”, zaprojektowany z myślą o zapewnieniu najwyższej jakości kina domowego. Dzięki 15 kanałom wzmacniającym (150 W na kanał x 15), najpotężniejszemu przetwornikowi Denon, starannie dobranym częściom i masywnej, sztywnej konstrukcji, przełomowy AVR-A1H został zaprojektowany, aby zapewnić „profesjonalne wrażenia teatralne w Twoim kinie domowym”. Według liczb, AVR-A1H może wypełniać duże pomieszczenia dźwiękiem 3D, ale bardziej interesujące funkcje mogą zostać pominięte w specyfikacjach. Ten odbiornik wydaje się być bestią, która przechyla wagę na 70 funtów. Jest o 15 funtów lepszy niż wcześniej AVR-X8500H lub Modele A110 Który ma 13 kanałów wzmocnienia. AVR-A1H przypomina nam o szacunku AVR-5805 100-funtowy potwór (170wpc x 10) z zeszłego roku, którego Gene DellaSala wciąż ma miłe wspomnienia z bycia najlepszym amplitunerem AV, jaki kiedykolwiek testował lub posiadał. Czy AVR-A1H spełni ten standard? Dowiemy się w oficjalnej recenzji. Podobnie jak AVR-5805, AVR-A1H został zbudowany w swojej pierwszej fabryce w Shirakawa w Japonii. Denon wydaje się mieć podobny projekt do wzmacniacza liniowego AVR-X8500h z serii AB, ponieważ nie zatopili się jeszcze we wzmocnieniu klasy D swoich amplitunerów, jak ostatnio zrobili to z siostrzaną firmą Marantz i ich nową klasą 16CH – AV 10 i AMP 10.

READ  Xbox wyjaśnia swoją strategię przejęcia

Największą nową funkcją wydaną dla trzech najlepszych modeli (A1H, X4800 i X3800) jest aktualizacja do Korekcja pokoju na żywo Diraca. „Nie ma testowanego przeze mnie oprogramowania, które działa lepiej niż Dirac Live” — mówi o Dirac Live scenarzysta Jacob Green.

Dirac Live działa poprzez analizę pomiarów wykonanych za pomocą mikrofonu w wielu pozycjach skupionych wokół głównej pozycji odsłuchowej. Następnie znajduje i koryguje problemy w skali czasu, które były wspólne dla wszystkich pomiarów. Odbijającą moc akustyczną można znacznie zmniejszyć na rzecz dźwięku bezpośredniego, co może dać dźwiękowi końcowemu znacznie większą przejrzystość i mniej podkolorowań. Po skróceniu czasów zaniku, Dirac Live przełącza się na pracę nad pasmem przenoszenia, aby wspierać problemy bez uszkadzania korekcji w dziedzinie czasu. Rezultatem jest gładsza reakcja we wszystkich trybach odsłuchu z dużo szybszym czasem zaniku.

— James Larson, współautor, Audioholics

Trzy najlepsze odbiorniki w pudełku są dostarczane z zainstalowaną łatą do pokoju Audyssey, a aktualizacja Dirac Live będzie oferowana wraz z przyszłą aktualizacją oprogramowania.

napisy

Innym dużym ulepszeniem do dwóch najlepszych odbiorników (A1H i X4800H) jest włączenie cztery Niezależne wyjścia subwoofera. Zawsze głosimy Im więcej napisów, tym lepiej W systemie kina domowego (zwłaszcza od dwóch do czterech) z różnych powodów, takich jak; Gładsza odpowiedź basów w szerszym obszarze odsłuchowym i zwiększony zakres dynamiki. Teraz Denon uczynił to łatwiejszym niż kiedykolwiek.

Seria X

AVR-X4800HAVR-X4800H Tył

AVR-X4800H: Ten 9,4-kanałowy amplituner AV o mocy 125 W na kanał zapewnia dźwięk 3D i wideo HD do 8K. Z dziewięcioma kanałami wzmocnienia i do cztery Niezależny subwoofer, Dolby Atmos i DTS:X plus IMAX Enhanced i Auro 3D, to urządzenie będzie również przystosowane do dużych pomieszczeń, zapewniając dźwięk o jakości kinowej. X4800 będzie również obsługiwał aktualizację Dirac Live poprzez przyszłą aktualizację oprogramowania.

READ  Ojciec Delano Vant Hoffa na emocjonującym hołdzie na podium z Maxem Verstappenem

AVR-X3800H: 105 W na kanał, Denon AVR-X3800H Jest to 9,4-kanałowy odbiornik wideo i audio 8K. X3800 będzie również obsługiwał aktualizację Dirac Live poprzez przyszłą aktualizację oprogramowania. Może to być idealny niedrogi przedwzmacniacz/procesor z rozdzielaczem przedwzmacniacza, ponieważ możesz uzyskać do 11 kanałów czystych wyjść przedwzmacniacza (do 4 Vrms) i 4 niezależne wyjścia podrzędne za jedyne 1700 USD.

AVR-X2800H: Zaprojektowany do wypełniania średnich pomieszczeń 7,2 kanałami i 95 watami na kanał. Denon AVR-X2800H składa się ze zwiększonego połączenia HDMI 2.1 z trzema wejściami 8K, co zapewnia obsługę wyższych rozdzielczości wideo i częstotliwości odświeżania.

AVR-X580BT: Denon AVR-X580BT oferuje podstawowy amplituner AV dla tych, którzy chcą ulepszyć swoją konfigurację kina domowego. Ten potężny 5.2 kanałowy amplituner AVR dostarcza 70 watów na kanał.

Seria S.

AVR-S570BT S570BT tył

AVR-S970H: Odbiornik AVR-S970H zapewnia 7,2 kanałów Denon 90 W na kanał i składa się z trzech wejść 8K, co zwiększa łączność HDMI 2.1 i zapewnia obsługę wyższych rozdzielczości wideo i częstotliwości odświeżania.

AVR-S570BT: Dla fanów filmu, którzy chcą zrobić pierwszy krok w kierunku ulepszenia swojego kina domowego lub dla tych, którzy chcą lepszej jakości dźwięku na mniejszej przestrzeni, 5.2-kanałowy AVR o mocy 70 W na kanał jest idealnym akompaniamentem dla każdego początkującego użytkownika . Denon AVR-S570BT jest dostępny tylko w Ameryce Północnej.

Co myślimy…

Włączenie Dirac Live i czterech zewnętrznych głośników w wyższych modelach to z pewnością ogromna sprawa, jednak nowością, która mnie wyróżnia, jest niższy amplituner Denona. Za 400 USD AVR-S570BT i AVR-X580BT są jednymi z najbardziej przystępnych cenowo, ale zaawansowanych odbiorników dostępnych obecnie. Dzięki wideo 8K, zmiennej częstotliwości odświeżania (VRR), szybkiemu transferowi klatek (QFT) i automatycznemu trybowi niskiej latencji (ALLM) zapewniającym płynną grę bez opóźnień, te dwa niższe modele mogą być największymi nowościami firmy Denon. Co najlepsze, wszystkie modele obsługują HDMI 2.1 z prędkością do 40 Gb/s na każdym wejściu, a nie tylko jedno wejście, jak w przypadku modeli wychodzących.

READ  Stalker 2 jest zawieszony, potwierdza deweloper z Ukrainy • Eurogamer.net

Więcej informacji na temat całej linii produktów Denon i jej dostępności na rynku można znaleźć na stronie www.denon.com.

O ile nie zaznaczono inaczej, jest to artykuł poglądowy polecanego produktu. Oficjalny przegląd może, ale nie musi nastąpić w przyszłości.

gen Posty 23 września 2022 00:34

lovinthehd mail: 1573844, członek: 61636
Jane, ciekawa, jakaś różnica w stosunku do nowego właściciela, którą możesz skomentować, jak to wpływa na tę markę?

Nie widzę jeszcze żadnej różnicy w stosunku do nowego właściciela. Wprowadzają więcej nowych produktów niż kiedykolwiek, co jest dobrą rzeczą. Poznaj całą ekipę Sound United na CEDII w przyszłym tygodniu. Oczekiwanie na coś!

miłość Posty 22 września 2022 22:58

Jane, praca: 1573843, członek: 4348
To już oficjalne. Więcej nowości w CEDII w najbliższy weekend:

https://www.audioholics.com/av-receiver-reviews/denon-8k-avrs

Jane, ciekawa, jakaś różnica w stosunku do nowego właściciela, którą możesz skomentować, jak to wpływa na tę markę?

miłość Posty 22 września 2022 22:28

Rhinosaurus, poczta: 1573841, członek: 86393
Myślę, że to samo widziałem na stronie.

Trochę sprawia, że ​​zastanawiam się, co mogą pomyśleć zwykli czytelnicy Forbesa….

nosorożec Posty 22 września 2022 22:23

lovinthehd mail: 1573836, członek: 61636
(załóżmy, że 8 vs 6 omów)

Myślę, że to samo widziałem na stronie.