Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Remedy Entertainment kupuje prawa do serii Control od 505 Games za 17 milionów euro

Remedy Entertainment kupuje prawa do serii Control od 505 Games za 17 milionów euro

Remedy Entertainment, twórca gry Alan Wake, ogłosił, że nabył pełne prawa do serii Control od wydawcy 505 Games za 17 milionów euro.

tak jak Szczegóły w ogłoszeniu inwestorskim Na stronie internetowej Remedy nabycie praw – obejmujących prawa autorskie, dystrybucyjne i marketingowe – obejmuje całą serię Control, w tym pierwszą grę z gatunku strzelanki z widokiem z perspektywy trzeciej osoby z nadprzyrodzonymi zjawiskami z 2019 r., nadchodzącą Control 2 i spin-off dla wielu graczy o kryptonimie Condor oraz wszystkie przyszłe tytuły z serii.

Umowa wydawnicza Remedy z 505 Games for Control 2 i Condor wygasa natychmiast, a 505 będzie w dalszym ciągu pełnić funkcję wydawcy Control do 31 grudnia tego roku, kiedy zakończy się okres przejściowy.


Opanuj zwiastun Edycji Ultimate

Control zostało wydane w 2019 roku i pojawiło się kilka rozszerzeń DLC.

W ogłoszeniu o przejęciu firmy Remedy zauważono, że około 17 milionów euro, które przeznaczyło na prawa do Control, „jest równoznaczne z kwotą, jaką firma 505 Games zapłaciła dotychczas za rozwój gier Codename Condor i Control 2, łącznie z niewielką premią”. Cena nabycia netto zostanie zapłacona w trzech ratach gotówkowych w ciągu kolejnych dwunastu miesięcy.

Oczywiście dzisiejsze ogłoszenie wydaje się być fragmentem historii, która się powtarza; W 2019 roku firma Remedy ujawniła, że ​​osiągnęła porozumienie z Microsoftem w sprawie nabycia praw do Alana Wake'a za 2,5 miliona euro. Posunięcie to spowodowało, że klasyk dostępny wcześniej wyłącznie na Xbox został przeniesiony na inne platformy przed otrzymaniem zremasterowanej wersji, a w zeszłym roku Długo oczekiwana kontynuacja.

Jeśli chodzi o Control 2 i Projekt Condor, zostały one ogłoszone w listopadzie 2022 r. Jednak prawdopodobnie jest to jeszcze bardzo odległa przyszłość, ponieważ w październiku ubiegłego roku potwierdzono, że Control 2 nadal znajduje się w fazie „weryfikacji koncepcji”, podczas gdy Condor podobno – podobnie jak wersje 1 i 2 Max Payne firmy Remedy – zostały „przeniesione do gotowości produkcyjnej”.

READ  Właściciele Samsungów Galaxy otrzymali jednodniowe ostrzeżenie dotyczące telefonu, a zignorowanie go będzie kosztowne