Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Electronic Arts zwalnia 5% siły roboczej, zamyka studio i odwołuje gry

Electronic Arts zwalnia 5% siły roboczej, zamyka studio i odwołuje gry

Zwolnienia w branży gier trwają po dzisiejszym ujawnieniu informacji przez zewnętrznego wydawcę i dewelopera Electronic Arts Zwalnia 5% swoich pracownikówMówi się, że odpowiada to około 670 pracownikom.

W Wiadomość do zespołuAndrew Wilson, dyrektor generalny Electronic Arts, przytoczył to jako odpowiedź na „przyspieszającą transformację branży”. W rezultacie firma „kończy gry i odchodzi od przyszłego rozwoju licencjonowanej własności intelektualnej”, co jej zdaniem może się nie powieść.

W przyszłości będzie teraz „bardziej skupiać się” na „posiadanej własności intelektualnej, sporcie i ogromnych społecznościach internetowych”. W ramach tego usprawnia działalność firmy, aby zapewniać „głębsze, bardziej połączone doświadczenia fanów”, które pomagają „budować społeczność, kształtować kulturę i rozwijać fandom”.

Oto część wypowiedzi Wilsona na temat zwolnień:

„Spodziewamy się, że w czasach zmian te decyzje będą miały wpływ na około 5 procent naszej siły roboczej. Rozumiem, że spowoduje to niepewność i wyzwanie dla wielu, którzy pracowali z takim oddaniem i pasją oraz wnieśli istotny wkład w naszą firmę. „Każdy zespół będzie to miało wpływ. Jest to najtrudniejsza część tych zmian i głęboko rozważyliśmy każdą opcję, aby spróbować ograniczyć wpływ na nasze zespoły. Naszym głównym celem jest zapewnienie członkom zespołu możliwości znalezienia nowych ról i ścieżek przejścia do innych projektów. Tam, gdzie nie jest to możliwe, będziemy wspierać każdego współpracownika i współpracować z nim z najwyższą starannością, troską i szacunkiem.

Zmiany te zostaną „w zasadzie sfinalizowane na początku przyszłego kwartału”. W ramach tego, Gwiezdne Wojny prezentowane są z perspektywy pierwszej osoby Gra została anulowana przez firmę Respawn Entertainment (Apex Legends), która znajdowała się we wczesnej fazie rozwoju. the pole bitwy Zamknięto także studio dla pojedynczego gracza Ridgeline Games, a EA zamyka kilka projektów mobilnych, w tym m.in Władca Pierścieni Tytuł, który ma niecały rok.

READ  Mówi się, że polityka Apple dotycząca śledzenia aplikacji kosztowała platformy mediów społecznościowych prawie 10 miliardów dolarów

Dzieje się tak po kilku zwolnieniach w innych branżach już w tym roku. Wczoraj PlayStation zwolniło 900 pracowników, usuwając 8% siły roboczej, a restrukturyzacji uległy także inne firmy, takie jak Microsoft i Riot Games.