Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zbuduj stare muzeum komputerowe wielkości półki wykonanej z papieru

Zbuduj stare muzeum komputerowe wielkości półki wykonanej z papieru

Powiększenie / Przykład ośmiu starych papierowych modeli komputerowych zaprojektowanych i zmontowanych przez Rocky Bergen.

Wczoraj artysta z Winnipeg w Kanadzie o imieniu Rocky Bergen skrzynia Bezpłatna kolekcja starych modeli komputerów z papieru, które hobbyści mogą składać dla zabawy. oni są Dostępne w archiwum internetowym W pakiecie 24 plików PDF możesz je wydrukować na papierze formatu Letter i złożyć w trzech wymiarach.

Wśród papierowych modeli biznesowych Bergen wielkości Barbie znajdziesz reprezentacje klasycznych komputerów wydanych pierwotnie w latach 70. i 80., takich jak Apple II, IBM PC 5150, Commodore 64, Apple Macintosh, a nawet Apple Lisa 1. You’ Znajdziemy również modele Cardboard niektórych klasycznych konsol do gier, takich jak Sega Master System i Nintendo GameCube.

Bergen zaczął tworzyć prototypy dokumentacji latem 2016 roku, zaczynając od Amstrada CPC 464, który zaprojektował dla fana CPC. „Dorastałem z Commodore 64 i zawsze byłem fanem starych komputerów i ich wzornictwa przemysłowego” – powiedział Bergen dla Ars Technica. „Chciałbym mieć ich ogromny zestaw, ale nie zawsze jest praktyczne, aby ludzie mieli przy sobie ogromną liczbę urządzeń przez cały czas”.

Vintage 128K Mac Paper Prototype zaprojektowany przez Rocky Bergen, wraz z akcesoriami.
Powiększenie / Vintage 128K Mac Paper Prototype zaprojektowany przez Rocky Bergen, wraz z akcesoriami.

Aby stworzyć modele, Bergen zbiera zdjęcia sprzętu z Internetu i tnie je w kostkę w programie Adobe Illustrator, aż uzyska zadowalający efekt. „Zwykle zachowuję numery seryjne w stanie nienaruszonym, więc można sprawdzić, czy korzystałeś z komputera” – mówi.

Wiele szablonów w miękkiej oprawie Bergen zawiera dodatkowe formularze z różnymi programami lub grami na ekranach, które można wymieniać, wstawiając obrazy ekranów złożone w szczeliny na jednostkach. Wiele modeli zawiera również zachwycające detale, takie jak akcesoria do odpowiedniego modelu w skali: napędy, myszy, dyskietki, pudełka z oprogramowaniem, a nawet modemy.

READ  Wszyscy mówią o zakończeniu Horizon Forbidden West: Burning Shores na PS5

„Odpowiedź z internetu była bardzo zachęcająca” – mówi Bergen. „Zrobiłem więc dużą liczbę tych modeli, dzięki czemu można zbudować całe muzeum komputerowe”.

Po wydrukowaniu, wycięciu i złożeniu formularze zwykle mają tylko 3 do 4 cali wysokości, ale skala różni się w zależności od rozmiaru użytego papieru. Bergen zaprojektował formularze na papier 11 x 17 (A3). W tym rozmiarze wydają się „rozmiarem typowej minikonsoli”. Ale można go również automatycznie przeskalować do papieru o wymiarach 8,5 x 11 cali, dzięki czemu jest z grubsza „skala lalki Barbie”.

Cztery prototypy papierkowej roboty zaprojektowane przez Rocky Bergen, w tym prototyp Nintendo AVS.
Powiększenie / Cztery prototypy papierkowej roboty zaprojektowane przez Rocky Bergen, w tym prototyp Nintendo AVS.

Bergen uważa składanie modeli za doświadczenie medytacyjne. „Nie sądziłem, że spodoba mi się proces cięcia i składania, ale to moja ulubiona część procesu”, mówi. „Myślałem, że zrobienie tego będzie stresujące, ale okazało się to bardzo relaksujące”.

Aby rozpocząć budowę własnego muzeum papieru, potrzebujesz kolorowej drukarki, papieru i nożyczek. Pobierz pliki PDF Z archiwum internetowego wydrukuj go, wytnij wzdłuż linii, złóż zakładki i włóż je do szczelin. Bergen mówi, że praca z grubszym papierem ułatwia. „Narzędzie do składania papieru (powszechnie określane jako nożyce do kości) naprawdę pomaga tworzyć piękne krawędzie”, mówi. „Ale każdy nóż do masła bez ząbków też będzie działał znakomicie”.

to jest bez tajemnicy Ceny starych komputerów i konsol do gier poszybowały w górę w ciągu ostatnich kilku lat, zwłaszcza podczas pandemii. To sprawia, że ​​odbiór rzeczywistych maszyn jest trudniejszy i bardziej kosztowny niż dziesięć lat temu. Bergen mówi, że te czynniki są zawsze w jego umyśle podczas projektowania jego papierowych rzeźb.

„Podoba mi się pomysł usunięcia niedoboru lub kosztów z równania” – mówi. Za cenę papieru i atramentu możesz cieszyć się rzadkimi zabytkowymi maszynami, które mogą kosztować tysiące (lub Dziesiątki tysięcy) dolarów. „Apple Lisa 1 będzie cię kosztować tylko czas, a ty też możesz się czegoś o nim dowiedzieć. Wiem, że to zrobiłem”.

READ  Całkowicie nowy Mercedes-AMG GT zachowuje silnik V8 i dodaje siedzenia