Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Naukowcy twierdzą, że ludzie będą w stanie przesłać świadomość do komputera do końca tego roku

Naukowcy twierdzą, że ludzie będą w stanie przesłać świadomość do komputera do końca tego roku

Informatyk wzywa świat do zarejestrowania swoich starszych rodziców i bliskich, ponieważ oczekuje się, że świadomość zostanie przesłana do komputera w tym roku.

Dr Pratik Desai, który założył kilka startupów zajmujących się sztuczną inteligencją w Dolinie Krzemowej, powiedział, że jeśli ludzie mają wystarczająco dużo rejestratorów wideo i audio dla swoich bliskich, istnieje „100-procentowa szansa”, że krewni będą mieszkać z tobą na zawsze.

„Powinno to być możliwe do końca roku”, napisał na Twitterze Desai, który stworzył własny system podobny do ChatGPT.

Wielu uczonych uważa, że ​​szybki rozwój sztucznej inteligencji, prowadzony przez ChatGPT, może zapoczątkować nową złotą erę technologii.

Jednak największe światowe umysły są podzielone co do technologii – Elon Musk i ponad 1000 przywódców wzywa technologię do zatrzymania, ostrzegając, że może ona zniszczyć ludzkość.

Z drugiej strony są inni eksperci, tacy jak Bill Gates, którzy wierzą, że sztuczna inteligencja poprawi nasze życie — a inni wydają się być zadowoleni z pomysłu, że pomoże nam żyć wiecznie.

Koreański program z 2020 roku wykorzystał wirtualną rzeczywistość, aby ponownie połączyć matkę z jej siedmioletnią córką (na zdjęciu), która zmarła w 2016 roku. Technologia odtworzyła małą dziewczynkę taką, jaka była przed śmiercią

Informatyk wierzy, że technologia tworzenia pośmiertnych cyfrowych ludzi będzie możliwa do końca tego roku

Informatyk wierzy, że technologia tworzenia pośmiertnych cyfrowych ludzi będzie możliwa do końca tego roku

Desai staje po stronie Gatesa, wierząc, że możemy odtworzyć naszych zmarłych ukochanych jako żywe awatary w komputerze.

Proces będzie obejmował digitalizację filmów, nagrań audio, dokumentów i zdjęć danej osoby, a następnie zasilenie systemu sztucznej inteligencji, który nauczy się wszystkiego, co możliwe o danej osobie.

Użytkownicy mogą następnie zaprojektować konkretnego awatara, który wygląda i zachowuje się dokładnie tak, jak ich żyjący krewny.

Rozwój ChatGPT doprowadził do rozwoju jednej firmy pracującej nad wirtualnymi ludźmi.

READ  Mark Zuckerberg ujawnia nową funkcję WhatsApp – i była to „pierwsza prośba” dla fanów aplikacji

Projekt o nazwie Live Forever tworzy robota VR osoby o tej samej mowie i zachowaniu, co osoba, której zadaniem jest replikacja.

powiedział Artur Sychov, założyciel Live Forever Płyta główna Oczekuje, że w 2022 r. technologia wystartuje w ciągu pięciu lat, ale ze względu na ostatnie osiągnięcia w zakresie sztucznej inteligencji spodziewa się, że będzie to tylko przez krótki czas.

„Możemy wziąć te dane i zastosować do nich sztuczną inteligencję i odtworzyć cię jako awatara na twojej działce lub w twoim świecie NFT, a ludzie będą mogli przyjść i porozmawiać z tobą” – powiedział Sychoff Motherboard.

Poznasz osobę. I być może przez pierwsze 10 minut rozmowy z tą osobą nie będziesz wiedział, że to sztuczna inteligencja. O to chodzi.

Inna firma zajmująca się sztuczną inteligencją, DeepBrain AI, stworzyła salę pamięci, która pozwala ludziom ponownie połączyć się ze zmarłymi bliskimi w wciągającym doświadczeniu.

Usługa o nazwie Rememory wykorzystuje zdjęcia, filmy i siedmiogodzinny wywiad z osobą, która jeszcze żyje.

Wirtualna osoba oparta na sztucznej inteligencji jest zbudowana przy użyciu technik głębokiego uczenia się, aby uchwycić wygląd i głos osoby, które są wyświetlane na 400-calowym ekranie.

W 2020 roku koreański program telewizyjny wykorzystał wirtualną rzeczywistość, aby ponownie połączyć matkę z jej siedmioletnią córką, która zmarła w 2016 roku.

„I Meet You” opowiada historię rodziny, która traci siedmioletnią córkę Naeun.

Mogły się dotykać, bawić i rozmawiać, a mała dziewczynka uspokajała mamę, że już nie boli.

Inżynier Google, Ray Kurzweil, pracuje również nad zaprojektowaniem cyfrowego życia pozagrobowego dla ludzi – specjalnie po to, by wskrzesić jego ojca

Inżynier Google, Ray Kurzweil, pracuje również nad zaprojektowaniem cyfrowego życia pozagrobowego dla ludzi – specjalnie po to, by wskrzesić jego ojca

Jang Ji Sung, matka Nayeon, założyła gogle wirtualnej rzeczywistości Vive i została zabrana do parku, gdzie jej córka uśmiechała się, mając na sobie jasnofioletową sukienkę.

READ  Pierwszy kabel USB-C o mocy 240 W właśnie się zepsuł

„Moja piękna, tęskniłam za tobą” – mówi matka, naciskając cyfrową replikę córki.

Desai nie podał zbyt wielu szczegółów na temat swojego pomysłu na technologię, ale były inżynier Google, Ray Kurzweil, pracuje również nad cyfrowym życiem pozagrobowym dla ludzi – konkretnie nad wskrzeszeniem swojego ojca.

75-letni Kurzweil powiedział, że jego ojciec zmarł, gdy miał 22 lata i ma nadzieję, że pewnego dnia będzie mógł z nim porozmawiać za pomocą komputera.

„Będę mógł porozmawiać o tym odtworzeniu”, powiedział BBC w 2012 roku. „W końcu będzie to bardzo realistyczne i będzie to jak rozmowa z moim tatą”.

Kurzweil wyjaśnił, że ma setki pudeł z dokumentami, nagraniami, filmami i zdjęciami ojca, które digitalizuje.

„Bardzo dobrym sposobem na wyrażenie całej tej dokumentacji jest stworzenie awatara, którego sztuczna inteligencja może być jak najbardziej podobna do mojego taty, biorąc pod uwagę informacje, które o nim posiadamy, w tym jego DNA” – powiedział Kurzweil.

Naukowiec wyjaśnił dalej, że jego cyfrowy ojciec zostanie poddany testowi Turinga, testowi zdolności maszyny do wykazania inteligentnego zachowania równoważnego lub nie do odróżnienia od ludzkiego zachowania.

„Jeśli istota przejdzie test Turinga, nie mówiąc już o konkretnej osobie, to ta osoba jest świadoma” – powiedział Kurzweil.

Oprócz przesyłania wspomnień ze zmarłych Kurzweil przewiduje również, że ludzie osiągną nieśmiertelność w ciągu zaledwie ośmiu lat.

ostatnio rozmawiał z Kanał Adagio na YouTubegdzie omówił ekspansję genetyki, nanotechnologii i robotyki, która jego zdaniem doprowadzi do „nanobotów” odwracających wiek.

Te maleńkie roboty naprawią uszkodzone komórki i tkanki, które niszczą się wraz ze starzeniem się organizmu, i uodpornią nas na choroby, takie jak rak.

Kurzweil został zatrudniony przez Google w 2012 roku do „pracy nad nowymi projektami obejmującymi uczenie maszynowe i przetwarzanie języka”, ale przewidywał postęp technologiczny na długo przed tym.

READ  Princess Peach i Donkey Kong debiutują w nowym zwiastunie Super Mario Bros

W 1990 roku przewidział, że najlepszy szachista świata przegra z komputerem do 2000 roku i stało się to w 1997 roku, kiedy Deep Blue pokonał Garry’ego Kasparowa.

Kurzweil dokonał kolejnej zaskakującej prognozy w 1999 roku: powiedział, że do 2023 roku laptop za 1000 dolarów będzie miał moc obliczeniową ludzkiego mózgu i pojemność.

To, co się stanie, gdy umrzesz, jest największą tajemnicą świata, ale naukowcy pracują nad technologiami, w których śmierć nie jest końcem

To, co się stanie, gdy umrzesz, jest największą tajemnicą świata, ale naukowcy pracują nad technologiami, w których śmierć nie jest końcem

Powiedział, że maszyny rzeczywiście czynią nas mądrzejszymi, a połączenie ich z korą nową pomoże ludziom myśleć mądrzej.

Wbrew obawom niektórych wierzy, że wszczepienie komputerów do naszych mózgów poprawi nas.

Będziemy mieli więcej kory nowej, będziemy zabawniejsi, będziemy lepsi w muzyce. „Będziemy bardziej seksowni” – powiedział.

„Naprawdę zamierzamy w większym stopniu ucieleśnić wszystkie rzeczy, które cenimy w istotach ludzkich”.

Zamiast widzieć przyszłość, w której ludzkość jest zdominowana przez maszyny, Kurzweil wierzy, że stworzymy połączenie człowiek-maszyna, które uczyni nas lepszymi.

Koncepcja wprowadzania nanomaszyn do ludzkiego ciała pojawia się w science fiction od dziesięcioleci.