Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wydarzenie Samsung Galaxy S22: czego można się spodziewać po Unpacked 2022

Zbliża się kolejna premiera Samsunga. Południowokoreański gigant technologiczny ogłosił, że odbędzie się jego kolejne wydarzenie Unpacked 9 lutego, podczas którego spodziewamy się oficjalnej zapowiedzi Galaxy S22, najnowszej flagowej serii telefonów. Urządzenia Galaxy S firmy Samsung to zazwyczaj najbardziej zaawansowane, nieskładane telefony i zazwyczaj są to nasze pierwsze spojrzenie na trendy, które główni producenci smartfonów będą śledzić w tym roku.

Ponieważ jest to Samsung, jest mało prawdopodobne, że telefony będą jedyną rzeczą ogłoszoną 9 czerwca. Ostatnie plotki sugerują, że prawdopodobnie dołączy do nich nowa linia tabletów Galaxy Tab S8, które zastąpią urządzenia Tab S7 która zadebiutowała w 2020 roku a także dodanie do miksu nowego, większego tabletu marki „Ultra”. Są nawet dudnienie nowego inteligentnego głośnika znany jako Galaxy Home Mini 2, którego podobno produkcja ruszyła niedawno.

Czytaj dalej, aby uzyskać pełny przegląd wszystkiego, czego oczekujemy.

Seria Galaxy S22

Nowy rok przynosi ze sobą nową linię flagowych smartfonów Samsung Galaxy S, która w tym roku ma składać się z trzech urządzeń: Galaxy S22, Galaxy S22 Plus i Galaxy S22 Ultra. I dzięki szczegółowe przecieki z WinFuture oraz typer Dohyun Kim, mamy bardzo dobre pojęcie o tym, jakie mogą być ich specyfikacje. W Stanach Zjednoczonych wszystkie trzy będą podobno dostarczane z najnowszym flagowym procesorem Qualcomm, Snapdragon 8 Gen 1, podczas gdy Europa prawdopodobnie otrzyma urządzenia zasilane przez własne Samsunga. Procesor Exynos 2200 — godny uwagi jako pierwszy chip smartfona z grafiką AMD od ponad dekady, odkąd Qualcomm kupił Oddział AMD / ATI Imageon i przekształciłem go w grafikę Qualcomm Adreno.

Nowe telefony Samsung będą podobno wyposażone w ultradźwiękowe czujniki linii papilarnych na wyświetlaczu, chociaż podobno po raz kolejny tylko Plus i Ultra otrzymają obsługę UWB, aby zapewnić pełną kompatybilność z Urządzenia śledzące Samsung Galaxy SmartTag Plus.

READ  Tata wymyśla w swojej kabinie urządzenie o zerowej grawitacji, które pozwala użytkownikowi wyskoczyć w powietrze na wysokość 20 stóp

S22 i S22 Plus wydają się być prostymi aktualizacjami S21 i S21 Plus, przy czym oba mają bardzo podobny wygląd do zeszłorocznych modeli. Oznacza to, że oba powinny mieć nowy język projektowania z 2021 r. Z wypustkami aparatu starannie zintegrowanymi w lewym górnym rogu z tyłu telefonu, a także płaskie wyświetlacze z centralnie zorientowanymi wycięciami do dziurkowania dla ich aparatów do selfie.

Według WinFuture, Obejmują one również wyświetlacze OLED 120 Hz, które są o 0,1 cala mniejsze niż w zeszłym roku (odpowiednio 6,1 i 6,6 cala), ale charakteryzują się wyższą jasnością szczytową 1500 i 1750 nitów, w porównaniu z 1300 nitami w zeszłym roku. Same słuchawki są o około 5 mm krótsze niż ubiegłoroczne modele, a także wydają się być cieńsze. Znamionowa pojemność baterii jest podobno nieco niższa w tym roku, odpowiednio 3700 mAh i 4500 mAh, więc ciekawie będzie zobaczyć, jaki wpływ ma to na żywotność baterii.

Wyciekły obraz rzekomo Galaxy S22.
Obraz: WinFuture

I S22 Plus.
Obraz: WinFuture

Kiedy odsłoni się tył telefonów innych niż Ultra, spodziewamy się zobaczyć dwa bardzo podobne wybrzuszenia aparatu, z których każdy zawiera trzy aparaty. Ale ich specyfikacje mogą się bardzo różnić od tego, co widzieliśmy w zeszłym roku, z aparatami głównymi o znacznie wyższej rozdzielczości, ale teleobiektywami o niższej rozdzielczości. W tym roku, WinFuture donosi, że oba telefony będą dostarczane z 50-megapikselowymi aparatami głównymi, w połączeniu z 12-megapikselowymi aparatami ultrawide i 10-megapikselowymi teleobiektywami. Inne specyfikacje, takie jak przysłona, są zasadniczo podobne, chociaż główny 50-megapikselowy czujnik zwiększył rozmiar do 1/1,56 cala (w porównaniu z 1/1,76 cala w zeszłym roku), podczas gdy czujnik za teleobiektywem jest podobno znacznie mniejszy i wynosi 1 / 3,94” (spadek z 1/1,72”)

Ten większy główny czujnik może wyjaśniać, dlaczego Samsung obiecuje, że te telefony pozwolą Ci „zawładnąć nocą” i robić „najlepsze i najjaśniejsze zdjęcia i filmy, jakie kiedykolwiek zrobiłeś telefonem”.

Oba telefony będą miały podobno 8 GB pamięci RAM i będą oferować do wyboru 128 lub 256 GB pamięci, podobnie jak w zeszłym roku. Dostępne kolory to czarny, biały, różowe złoto i zielony, zgodnie z WinFuture.

Podczas gdy S22 i S22 Plus wydają się być aktualizacją iteracyjną w stosunku do swoich poprzedników, S22 Ultra będzie podobno zupełnie inną bestią. Zamiast używać podobnego języka projektowania do reszty linii S22, jak na przykład S21 Ultra zrobiłem dla S21, wyciekły rendery sugerują, że S22 Ultra będzie miał bardzo podobną, kwadratową konstrukcję do poprzednich urządzeń Note firmy Samsung. Podobno tym razem jest nawet wbudowane gniazdo na rysik S-Pen, który zastępuje etui na etui Samsung sprzedane za telefon w zeszłym roku.

Samsung nawiązał nawet do samej tej zmiany, drażniąc się, że planuje ogłosić swoją „najbardziej godna uwagi seria S w historii” podczas nadchodzącego wydarzenia. Po tym, jak firma całkowicie zrezygnowała z wypuszczania nowego telefonu Galaxy Note w zeszłym roku, teraz wydaje się, że integruje swoje funkcje z najbardziej luksusowym urządzeniem Galaxy S.

Jeśli chodzi o specyfikację urządzenia, WinFuture ma podobno szczegóły po raz kolejny. Z wyglądu, pomimo radykalnie odmiennego projektu, S22 Ultra wydaje się być urządzeniem bardzo podobnym do swojego poprzednika. Najwyraźniej ma ten sam ekran (6,8 cala), ten sam rozmiar baterii (5000 mAh), dokładnie taką samą wagę i grubość przy odpowiednio 8,9 mm i 227 g, a nawet taką samą rozdzielczość aparatu (108-megapikselowy główny, 12-megapikselowy). ultrawide oraz dwa 10-megapikselowe teleobiektywy z 3-krotnym i 10-krotnym zoomem) i przysłonami. Podobno nadal będziesz mieć do wyboru 128, 256 lub 512 GB pamięci, ale wygląda na to, że opcje pamięci RAM mogą być ograniczone do 8 lub 12 GB, a nie 12 i 16 GB, jak w przypadku S21 Ultra. Oprócz opcji w kolorze czarnym, białym i zielonym, S22 Ultra będzie podobno również dostępny w kolorze bordowym.

Jego specyfikacje aparatu mogą nie być dokładnie takie same, sądząc po mniejszym rozmiarze czujnika WinFuture wymienia listę swoich dwóch 10-megapikselowych teleobiektywów. Ale te przecieki, jeśli są dokładne, sugerują, że Galaxy S22 Ultra może wydawać się bardzo znajomy pomimo radykalnie odmiennego wyglądu.

Wreszcie, jeśli chodzi o ceny (przynajmniej w Europie), S22 podobno zacznie się od 849 EUR (około 958 USD), wzrastając do 1049 EUR (około 1,183 USD) za S22 Plus i 1249 EUR (około 1409 USD) za S22 Ultra. według WinFuturektóry zawiera również potencjalną datę wysyłki 25 lutego.

Seria Galaxy Tab S8

Chociaż nowe smartfony Samsung Galaxy S mogą być najbardziej „warte uwagi” w historii, firma bez wątpienia ma nadzieję, że jej nowa linia tabletów będzie karb nad resztą (ahem). W ostatnich miesiącach krążyły plotki o nowym składzie Tab S8, chociaż nie potwierdzono, że na pewno pojawią się na tym samym wydarzeniu, co Galaxy S22.

Pogłoski, w tym to, co wydaje się być film z rozpakowanym uruchomieniem karty S8 (nie wspominając o obraz, który pojawił się na własnej stronie Samsunga), sugerują, że nowy flagowy tablet firmy może przyjąć podobne wycięcie w wyświetlaczu do tego, które jest wyśmiewane Apple za, w tym na iPhonie X. Podobno notch pojawi się na nowej warstwie Ultra w ofercie Tab S8, według WinFuturei podobno znajdzie się nad Tab S8 i Tab S8 Plus w ofercie tabletów z Androidem 2022.

Galaxy Tab S8 Plus.
Obraz: WinFuture

Galaxy Tab S8 Ultra z małym wycięciem na wyświetlacz.
Obraz: WinFuture

Chociaż trzy tablety będą podobno napędzane najnowszym procesorem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, rozmiary ekranu różnią się od 11 cali w bazowej Tab S8, przez 12,7 cali w Tab S8 Plus i 14,6 cali w Tab S8 Ultra. Wszystkie trzy mają częstotliwość 120 Hz, ale tylko Plus i Ultra mają panele OLED. Ultra korzysta również z drugiego 12-megapikselowego aparatu do selfie (stąd notch), choć w tym momencie nie jest jasne, do czego może służyć ten dodatkowy sensor.

Inne funkcje omawiane w przypadku serii Tab S8 obejmują 5G, S Pen i obsługę bezprzewodowego DeX, a także głośniki kompatybilne z Dolby Atmos. Ceny są mniej pewne, ale WinFuture zauważa, że ​​może wahać się od 680 EUR (około 767 USD) za Tab S8 do 1220 EUR (około 1377 USD) lub więcej za Tab S8 Ultra.

Może Galaxy Home Mini 2?

OK, wytrzymaj ze mną tutaj. Nie wydaje się bardzo prawdopodobne, że Samsung ogłosi kontynuację inteligentnego głośnika Bixby, który został wydany w Korei Południowej i nigdzie indziej w 2020 roku. Ale ostatnio, MojaSmartCena raporty że na stronie internetowej certyfikacji Bluetooth SIG pojawił się nowy wpis dotyczący „Samsung SmartThings Home Hub”.

Chociaż wpis nie wydaje się nosić marki „Galaxy Home”, jego numer modelu SM-V320 został wcześniej powiązany z rzekomym inteligentnym głośnikiem w Raport listopadowy z SamMobile. I zgodnie z typer Max Jambor, głośnik wszedł do produkcji na początku tego miesiąca. Nie ma zbyt wielu szczegółów na temat tego, jaką formę może przybrać, ale SamMobile zauważa, że ​​może być wyposażony w wyświetlacz.

Szczerze mówiąc, ogłaszamy kontynuację inteligentnego głośnika dostępnego wyłącznie w Korei Południowej, który sam w sobie był pomniejszonym modelem innego inteligentnego głośnika, który słynie nigdy nie wysłanebyłoby dość śmiałym posunięciem ze strony Samsunga — tym bardziej, gdyby nalegał na wyposażenie go w swoje wyśmiewany asystent głosowy. Ale hej, dziwniejsze rzeczy się wydarzyły.

Zniknął, ale nie został zapomniany, oryginalny (niewydany) Galaxy Home.
Zdjęcie: Chris Welch / The Verge

Aktualizacja 29 stycznia 11:45 ET: Zaktualizowano, aby dodać linki do ujawnionych arkuszy specyfikacji dla Tab S8 i Galaxy S22 od tipstera Doyhuna Kima, a także coś, co wydaje się być wyciekiem wideo z uruchomienia Unpacked dla Tab S8.