Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Eksperci twierdzą, że ludzie będą mogli przesyłać zmarłych do komputera do 2024 roku

Eksperci twierdzą, że ludzie będą mogli przesyłać zmarłych do komputera do 2024 roku

Naukowiec Metaverse, dr Prateek Desai, wezwał ludzi do regularnego nagrywania swoich rodziców, starszych i bliskich, ponieważ nowa technologia może pozwolić na nagrania dźwiękowe i wideo, które sprawią, że zmarli „żyją wiecznie”.

Sztuczna inteligencja może pozwolić ludziom pozostać w kontakcie z bliskimi po ich śmierci (brystolska poczta)

Pewien naukowiec twierdzi, że ludzie mogą „żyć wiecznie” ze swoimi bliskimi nawet po śmierci dzięki nowej technologii sztucznej inteligencji, która może być dostępna do końca tego roku.

Dr Prateek Desai, ekspert w dziedzinie sztucznej inteligencji, który założył kilka startupów, zachęca każdego do regularnego rejestrowania swoich rodziców, osób starszych i bliskich.

Uważa on, że gdy dostępna będzie wystarczająca ilość danych, w tym nagrań audio i wideo, ludzie będą mogli przesyłać je do komputera i czuć się blisko nich nawet po opuszczeniu ciała.

Dr Desai napisał na Twitterze: „Zacznij od regularnego nagrywania swoich rodziców, starszych i bliskich.

Według dr Desai nowa technologia może być dostępna do końca tego roku (Getty Images)

„Dzięki wystarczającej ilości danych tekstowych, nowej syntezie audio i próbkom wideo istnieje 100% szans, że będą żyć z tobą na zawsze po opuszczeniu ciała fizycznego.

Powinno to być możliwe do końca roku.

W zeszłym roku Artur Sychov, CEO i założyciel Somnium Space, wersji metaverse, postanowił stworzyć nową funkcję o nazwie tryb „Live Forever” po śmierci ojca.

READ  Ys 8 Dev osiąga nagłe usunięcie gry z PS Plus Extra