Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rewolucja nie będzie transmitowana w telewizji: w hotelach telewizory są usuwane z pokoi

Rewolucja nie będzie transmitowana w telewizji: w hotelach telewizory są usuwane z pokoi

Przy większej liczbie sposobów konsumowania treści niż kiedykolwiek wcześniej przyszłość telewizji hotelowej jest zagrożona. Tak uważają hotelarze, a chodzi o coś więcej niż tylko cięcie kosztów.

Większość z nas zgodziłaby się, że w 2023 roku znalezienie telewizora w pokoju hotelowym jest całkiem bezpiecznym założeniem. Czy to jednogwiazdkowy motel, czy hotel Ośrodek pięciogwiazdkowyPłaski ekran jest absolutnie gwarantowany.

reklama

Ale czy coś się zmienia? ze wzrostem usługi nadawcze A rosnąca różnorodność urządzeń mobilnych, na których użytkownicy mogą oglądać, co chcą i gdzie chcą, czy salon jest tak samo niezbędny dla podróżujących, jak kiedyś?

Hotele i ośrodki wypoczynkowe odchodzą od długiego czasu oglądania

Wielu hotelarzy kwestionuje znaczenie telewizorów w epoce coraz bardziej technologicznej, w tym Samir Hamam, właściciel Wadi Sabra Lodge w Marsa Alam w Egipcie.

„Zaprojektowaliśmy ten hotel tak, aby oderwać Cię od świata, do którego jesteś przyzwyczajony, i jak najdalej dostać się na Pustynię Wschodnią i Morze Czerwone” — wyjaśnia. „Twój telewizor tutaj to widok na morze i krajobrazy z naszych balkonów i restauracji. Dlaczego miałbyś lecieć do Egiptu, żeby robić to, co robisz w domu?”

Nie jest osamotniony w swoim myśleniu. Nad jeziorem Como każdy apartament w Villa Làrio ma bezpośredni widok na jezioro. Po otwarciu w 2014 roku zdecydowano, że telewizory nie zostaną uwzględnione. Według Fleur Belzer, prezes marki obiektu, właściciele „podobnie jak goście cieszą się wspaniałymi widokami ze swojej sypialni”.

Położony na terenie Pałacu Wersalskiego Le Grand Contrôle to 13-pokojowy hotel w prawie 350-letnim budynku zbudowanym przez ulubionego architekta Ludwika XIV, Julesa Hardouina-Mansarta. Gdy obiekt został otwarty dwa lata temu, ekipa postanowiła zrezygnować z telewizorów, aby pokoje nadal nawiązywały do ​​XVIII-wiecznego stylu obiektu.

Usuwanie telewizorów z pokoi hotelowych nie jest łatwe

To, czy włączyć technologię premium, nie zawsze jest prostą decyzją. Dla Samira chodzi o interwencję rządu. W Egipcie licencje hotelowe wiążą się z pewnymi warunkami. Jeśli nieruchomość jest sklasyfikowana jako eko-domek, telewizory nie są wymagane, ale jeśli jest to hotel z gwiazdkami, telewizory o określonym opisie są obowiązkowe.

READ  Wordle 306 podpowiedzi 21 kwietnia: Zmagasz się dzisiaj z Wordlem? Trzy wskazówki, które pomogą odpowiedzieć | Gry | zabawa

Samir nie widzi Wadi Sabra Lodge w żadnej kategorii („jesteśmy wszystkim po trochu”) i współpracuje z Ministerstwem Turystyki od otwarcia w lipcu 2022 r., aby znaleźć najlepszą drogę naprzód.

„Ministerstwo jest elastyczne, ale tak jak w przypadku każdej dużej biurokracji, potrzeba czasu, aby przekazać swój punkt widzenia” – wyjaśnia. „Dodałem pokój telewizyjny, mimo że powiedziałem im, że nasi goście go nie chcą. Wyjaśniłem, że nie oszczędzam pieniędzy, ponieważ 83-calowy telewizor kosztuje więcej niż wszystkie 32 telewizory, które chcieli, abyśmy umieścili w pokojach. ”

Chociaż wydaje się, że plan pomógł w negocjacjach, Sameer wyjaśnia, że ​​klienci tak naprawdę go nie biorą i że sala telewizyjna nie była jeszcze regularnie używana.

W Paddington, w sercu Londynu, założyciel The Pilgrim, Jason Katifoglou, dyskutował ze swoimi partnerami biznesowymi, czy włączyć telewizory do pokoi hotelowych.

Dla niego podstawą własności był zrównoważony rozwój. Jego pasją jest odnajdywanie opuszczonych nieruchomości, a następnie przekształcanie ich w hotele przy użyciu jak największej ilości materiałów pochodzących z recyklingu i znalezionych. Nieruchomość nie posiada podwójnych szyb ani klimatyzacji; pierwszy, aby uniknąć naruszenia oryginalnych ram okiennych budynku, a drugi, aby ograniczyć wydatki na energię do minimum.

reklama

W końcu Jason zdecydował się umieścić telewizory we wszystkich mniejszych pokojach z wyjątkiem trzech. Dla niego brak ich wydawał się zbyt dużym ryzykiem, mimo że to pytanie wciąż zaprzątało mu głowę w przypadku przyszłych wernisaży.

Czy goście hotelowi tęsknią za telewizorami?

Wiele hoteli oferuje obecnie bezpłatne Wi-Fi w pokojach (chociaż wiele nadal oferuje bezpłatne Wi-Fi tylko w miejscach publicznych), więc istnieje wiele okazji do oglądania treści w zaciszu własnego pokoju bez telewizora.

Jednak opinie hotelarzy na temat zachowań gości wskazują, że konsumpcja treści nie jest tak popularna, jak można by się spodziewać.

READ  Amazon usuwa możliwość kupowania e-booków w swoich aplikacjach na Androida

Flore Pilzer z Villa Làrio wyjaśnia: „Widzimy, jak większość klientów bierze książki i zostawia telefony i tablety. Wielu naszych klientów nawet tego nie zauważa”. [the lack of TVs]. W ciągu dziesięciu lat hotel otrzymał tylko dwie prośby o wniesienie telewizorów do pokoi.

W Wadi Sabra Lodge gołębie powtarzają, że nie było skarg na brak telewizorów. W rzeczywistości, kiedy rozmawiał o tym z gośćmi, większość odpowiedzi mówi mu, żeby zostawił pokoje bez zmian. Jednak często zdarza się, że goście przesyłają strumieniowo treści w całym hotelu.

reklama

Niektóre hotele bez telewizji są w trybie gotowości tylko na życzenie gości, na przykład Bequia Beach Hotel w St Vincent i Grenadynach.

mówi Philip Morstedt, zarządca nieruchomości. „zdecydowana większość [of guests] Nawet nie zdawaj sobie sprawy [there are no TVs] A nieliczni, którzy tego chcą (na przykład rodziny lub oglądają film), mogą je otrzymać za pośrednictwem usług dla gości.

Brak płaskich ekranów wydaje się poprawiać pobyt ich klientów, ponieważ „pary często dziękują Moorstedtowi, ponieważ poprawia interakcje społeczne i przytulają się do niego w ramach wakacji”.

Jak usunięcie telewizorów wpłynie na projekt hotelu?

Jeśli telewizory zaczną się wycofywać, może to potencjalnie mieć szkodliwy wpływ projekt pokoju i układy wnętrz.

„Przez dziesięciolecia układy pomieszczeń zarówno w domach, jak i hotelach były definiowane przez rozmieszczenie telewizorów, ale w miarę jak technologia stała się bardziej zindywidualizowana i mobilna, tak samo stało się z dniami całej rodziny” — mówi Artem Krobowiński, projektant i założyciel firmy Arsight, nowojorskiej firmie zajmującej się projektowaniem wnętrz, albo kurczy się grono przyjaciół zgromadzonych wokół telewizora”.

reklama

Widział to na własne oczy u swoich klientów. Mówi: Istnieje namacalna zmiana priorytetów. „Chociaż nadal istnieje duża liczba osób, które wolą, aby telewizor był centralnym punktem, wielu szuka obecnie alternatywnych elementów dekoracyjnych. Może to być piękny kominek, dzieło sztuki, a nawet oszałamiający widok z okna”.

READ  Akcje Xbox serii X — na żywo: powracają zapasy w Wielkiej Brytanii dzięki Game All Access, Very, Currys i nie tylko

Brad Smith, dyrektor generalny i główny projektant wnętrz w Omni Home Ideas, również zauważył zmianę priorytetów, a wielu jego klientów wyrażało, że „nie chcą, aby telewizja dominowała już w ich salonach”. Zamiast tego wolą „elastyczne układy”, w których nacisk kładzie się na interakcję społeczną, estetykę, a nawet ładny widok na zewnątrz. Dla tych, którzy nadal chcą telewizora, powszechne są ukryte elementy, takie jak zmotoryzowane windy lub szafki, dzięki którym telewizor może zniknąć kiedy nie jest używany, używaj go.”

Jaka jest przyszłość telewizorów w pokojach hotelowych?

Wolne od telewizji pokoje hotelowe nie zrodziły się z nadejścia spa i smartfonów. W 1950 roku, kiedy Jamaica Inn na Jamajce otworzył swoje podwoje, telewizory były wyraźnie nieobecne – odważny wybór dla hotelu będącego synonimem jednej z największych franczyz filmowych wszechczasów: Jamesa Bonda.

Właściciel obiektu, Eric Morrow, twierdzi, że goście mają zapewnioną rozrywkę na świeżym powietrzu, jakiej potrzebują. „Najlepsze wrażenia w wysokiej rozdzielczości czekają, gdy otworzysz drzwi i spojrzysz na plażę na wielobarwne błękity wczesnego poranka na Morzu Karaibskim”. Dla spragnionych kinowych wrażeń hotel oferuje raz w tygodniu pokaz „Bond on the Beach” agenta 007 na wybuchowym ekranie. Goście mogą oglądać i słuchać za pomocą słuchawek Bluetooth i popcornu.

Nie jest jeszcze jasne, czy popularność telewizorów w pokojach hotelowych spada w branży hotelarskiej. Świadczą usługi poza lokalnymi (lub globalnymi) kanałami oglądalności. Często są półstałym źródłem reklamy marki hotelu i często służą do dostarczania gościom informacji o kurorcie. Ponadto różne miejsca docelowe i rynki mają różne dane demograficzne klientów i różne priorytety usług, z których wiele wymaga telewizorów w pokojach.

Jednak wraz z ciągłym rozwojem urządzeń mobilnych status i rola telewizji hotelowej zmienią się w nadchodzących dziesięcioleciach. Będziemy obserwować tę przestrzeń.