Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wywiad z Adamem Owenem: Asystent trenera Hibsa o nauce stojącej za pracą klubu podczas przygotowań do meczu z Aston Villą |  wiadomości piłkarskie

Wywiad z Adamem Owenem: Asystent trenera Hibsa o nauce stojącej za pracą klubu podczas przygotowań do meczu z Aston Villą | wiadomości piłkarskie

Asystent trenera Hibs, Adam Owen, odwiedził MilanLab i pracował ze słynną akademią Benfiki w swojej karierze, ale walijski szef nie boi się iść do starej szkoły, ponieważ szkocka drużyna Premiership planuje europejskie zwycięstwo nad Aston Villą…

przez Adam Butt, Komentarz i analiza @pracownik


9:30, Wielka Brytania, wtorek 22 sierpnia 2023 r

Po pokonaniu do tej pory drużyn z Andory i Szwajcarii, Aston Villa będzie kolejnym Hibernianem w Europie, a Lee Johnson będzie mógł liczyć na wsparcie swojego wielokrotnie podróżującego asystenta menedżera. Adam Owen ma już doświadczenie na trzech różnych kontynentach.

Walijczyk grał w Seattle Sounders, Hebei China Fortune, był asystentem w Servette w Szwajcarii i menadżerem Lechii Gdańsk w Polsce. Były trener fitness z Celtikiem i dyrektor wykonawczy w Rangers, zna też Szkocję.

„Kiedy przenosisz się z Europy Wschodniej do Chin do Major League Soccer, zawsze następuje zmiana kulturowa” — mówi Owen. Podniebne sporty. „Ale są też podobieństwa. To ciekawe. Myślę, że wynika to z wymiany pomysłów i przepływu graczy między krajami.

„Zawsze mi mówiono, że nie można tak pracować w MLS, nie można tak pracować w Polsce, nie można tak pracować w Chinach. Opór wychodzi od tych, którzy już tam są”. To co robimy. To jest to, co robimy od lat. Ludzie nie lubią zmian”.

Po części dlatego chciał pracować z Johnsonem. „Moje doświadczenie w nauce o sporcie pozwala na bardziej nowoczesne podejście, a moje jest również bardzo nowoczesne pod względem zasad taktycznych i stylu. Moim zadaniem jest poprzeć to naukowym uzasadnieniem”.

42-letni Owen ma zniuansowaną interpretację tego, co oznacza nowoczesność. Kilka lat temu wspomina spędzanie czasu w słynnym mediolańskim laboratorium z Carlo Ancelottim. „Daleko i ponad wszystko, co kiedykolwiek widziałem, jeśli chodzi o gromadzenie danych i połączenie z fizjologią”.

READ  Czechy Polska Euro 2024 Piłka nożna | Sport narodowy

Ostatnio współpracował z Benfiką i Lechem Poznań, które mają własne Skills Lab – narzędzie treningowe w wirtualnej rzeczywistości 360 stopni. „Możesz przywrócić graczy do tamtego momentu i usprawnić proces uczenia się dzięki technologii” — wyjaśnia.

„Ta technologia stała się kluczowa dla rozwoju zawodników, ponieważ nie zawsze możesz wykonywać pracę podczas regeneracji. Na murawie jest mniej czasu. Maksymalizacja technologii, trening mózgu może coś zmienić bez ryzyka kontuzji.

„Dla mnie rozmowa oznacza nadążanie za najnowszymi trendami w grze. Mówienie oznacza trzymanie ręki na pulsie, wykorzystywanie danych o przeciwniku, analizowanie mocnych i słabych stron oraz wykorzystywanie dogłębnej analizy w celu identyfikacji trendów u przeciwnika.”


zdjęcie:
Menedżer Hibs, Owen, uważa, że ​​kluby nie powinny bać się naciskać na zawodników

Ale pomimo swojego doświadczenia — posiada doktorat ze sportu, nauki o ćwiczeniach i coachingu na Uniwersytecie w Lyonie — Owen ma pewne obawy co do zmian w grze. Wskaźniki kontuzji w piłce nożnej nie spadły pomimo lepszego zrozumienia nauki.

„Nie chcę brzmieć jak stara szkoła, ale w tamtych czasach nie było czerwonej strefy – cały okres przygotowawczy spędziłem na minusie. Nie było żadnych testów i kontroli. Wcześniej codziennie pracowałeś do granic możliwości i kto przyszedł z poziomem twardości”.

„Istnieje argument przemawiający za stwierdzeniem, że trenerzy mogą bać się zbyt mocnego naciskania na zawodników, ponieważ boją się kontuzji zawodnika. Chodzi o znalezienie tej równowagi, ponieważ jedynym sposobem na poprawę zawodników jest wywieranie na nich presji.

„Myślę, że musimy być bardzo ostrożni z grupami wiekowymi akademii, aby nie sprowadzić graczy do punktu, w którym osiągną poziom elitarny i nie mogą sobie z tym poradzić, ponieważ nie są tak silni, ponieważ jesteśmy tak boi się danych” – mówi.


zdjęcie:
Owen lubi pracować z myślącym przyszłościowo trenerem Lee Johnsonem w Hibs

Owen jest zadowolony z opanowania Hibsa, wskazując na mocne zakończenie poprzedniego sezonu, które zapewniło europejską piłkę nożną.

READ  World Athletics przyznaje nagrody Turcji i Polsce | Oświadczenia prasowe

„Możesz to zrobić tylko wtedy, gdy gracze są w odpowiednim stanie psychicznym i są w stanie fizycznie iść do przodu. Byliśmy tego świadomi przez cały sezon, starając się zachować równowagę między odpoczynkiem a regeneracją, a nasi gracze byli bardziej aktywni na końcu.

„Było wiele zmian, które były potrzebne nie tylko pod względem personelu, ale także pod względem strategii, metodologii i sposobu pracy. Ludzie szukają szybkich rozwiązań, ale to po prostu wymaga czasu. Nigdy nie ma szybkich rozwiązań dla takich rzeczy .

„Chodziło o to, aby trochę zwiększyć intensywność. Posiadanie określonego sposobu pracy niezależnie od wyników, który koncentruje się na wydajności przez długi czas. Jeśli zmieniasz coś w oparciu o wyniki, zawsze szukasz tej spójności, którą nigdy nie uzyska takiej konsystencji”.

„Lee był naprawdę dobry w trzymaniu się procesu i ufaniu, że wyjdzie dobrze. Jeśli odłożysz coś, a potem nie wygrasz trzech lub czterech gier, ludzie chcą wrócić. Ale to wymaga czasu. widzisz, może to zająć od sześciu do ośmiu tygodni”.

Lee Johnson był zadowolony z postawy swoich zawodników, gdy pokonali Lucerne

Mamy nadzieję, że Hibs będzie mógł wykorzystać tę pracę w następnym sezonie. Porażka w pierwszym meczu z Inter Club Descaldes Andorra była niepomyślnym początkiem, ale bicie 6:1 w rewanżu naprawiło sytuację. Wizyta w Luzern była świetnym uzupełnieniem.

Urządził to wspaniałe wydarzenie przed Aston Villą. Jeden do zapamiętania dla Owena, człowieka, którego zainteresowania pozostają eklektyczne. Nadal jest mocno zaangażowany Międzynarodowa Federacja Nauk o Piłce Nożnej i WystępówWykłady.

„Są ludzie z całego świata, którzy są zaangażowani” – mówi. „Jest kurs zapobiegania kontuzjom prowadzony przez lekarza Boca Juniors. Nigdy nie możesz siedzieć w pokoju i mieć wykładowców z Benfiki, Realu Madryt i Chelsea. Możesz to zrobić tam”.

READ  Wiadomości sportowe | Polak Lewandowski niesie symbol Ukrainy na mistrzostwa świata

Hibs mają wiele do zrobienia, jeśli chcą awansować do fazy grupowej Europejskiej Ligi Konferencyjnej, nie mówiąc już o mieszaniu się z niektórymi z największych klubów na kontynencie. W międzyczasie korzystają z trenera w osobie Owena, który ma rzadkie połączenie doświadczeń.