Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

„Głupi” rytuał zmiany czasu na letni trwa, ale dlaczego?

Wielu Amerykanów Chcemy anulować czas letniWiadomości NBC donoszą:
Od 2018 r. prawie wszystkie stany przyjęły lub przyjęły przepisy, które znoszą przesunięcie czasu dwa razy w roku. Dziewiętnaście stanów przyjęło przepisy lub uchwały zezwalające na zmianę czasu na letni przez cały rok Dane z Krajowej Konferencji Ustawodawców Stanowych. Jest jednak jedno zastrzeżenie: nic nie może się zmienić, dopóki Kongres nie zajmie się ustawą z lat 60. XX w. zabraniającą takich działań.

„Rytuał zmiany czasu dwa razy w roku jest głupi” – stwierdził w marcu ubiegłego roku amerykański senator Marco Rubio, ponownie wprowadzając przepisy znoszące czas letni. W Oficjalne oświadczenie „Zablokowanie zegara cieszy się ogromnym poparciem obu partii i społeczeństwa. Mam nadzieję, że na tym Kongresie w końcu uda nam się tego dokonać” – oznajmił senator.

Ale według wzgórze„Wersje Izby Reprezentantów i Senatu ustawy o ochronie przed słońcem z 2023 r Wygląda na to, że to nie przeminie. „Ustawa Senatu była dwukrotnie czytana i przekazywana do komisji, natomiast ustawa Izby Reprezentantów skierowana była jedynie do podkomisji”.

Podczas gdy Ameryka czeka, inne stowarzyszenie medyczne opowiedziało się za zniesieniem czasu letniego, donosi NBC News:
Amerykańska Akademia Medycyny Snu to stowarzyszenie medyczne, którego specjaliści opowiadają się za polityką poprawiającą zdrowie snu. Wtorek w akademii Wydała oświadczenie wzywające Stany Zjednoczone do całkowitego wyeliminowania czasu letniego, wyjaśniając, że czas standardowy lepiej sprzyja zdrowiu i bezpieczeństwu, ponieważ odpowiada naturalnemu rytmowi dobowemu człowieka. Najwięcej obaw budzi sama procedura zmiany czasu. Badania pokazują, że po „wiosennej zmianie czasu” wzrosło ryzyko obrażeń w miejscu pracy, zgonów w wypadkach samochodowych i ryzyka zawału serca. Jedno z badań przeprowadzonych w 2023 r. wykazało, że tydzień po zmianie czasu ludzie zgłaszali większe niezadowolenie ze snu i częstsze występowanie bezsenności.

READ  Mistrzostwa Świata Juniorów w hokeju na lodzie: Covid-19 testuje zawodników i działaczy co 72 godziny | wiadomości hokejowe