Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wiadomości sportowe dzisiaj: co musisz wiedzieć

w przeciwnym razie- The Wests Tigers wyznaczyli Tima Shainsa na trenera na kolejne dwa sezony, a była legenda klubu i Kiwi Benji Marshall przejmą kierownictwo w sezonie 2025.

Benji Marshall
obrazek: Fotosport

Mianując rewolucyjnego trenera, Shins powróci do klubu od następnego sezonu, dekadę po tym, jak został pokazany w drzwiach, a Marshall i inny zwycięzca Premier League 2005 Robbie Farah będą jego wiceprzewodniczącymi.

Marshall przejmie funkcję głównego trenera w 2025 roku.

„Chodzi o posiadanie DNA West Tigers w całym klubie i opracowanie solidnego planu treningowego na następne pięć lat” – powiedział dyrektor generalny Tigers Justin Pascoe.

„Bengy i Robbie to dwaj najbardziej utalentowani zawodnicy, jakich widział ten klub, a osiągnięcia trenera Tima mówią same za siebie.

„Ci trzej zrobili prawie wszystko, aby osiągnąć w grze, a ta współpraca, o której wiem, będzie naprawdę mocna dla naszego klubu.

Tygrysy zwolnili swojego byłego trenera Michaela Maguire’a w zeszłym miesiącu, a Brett Kimmorelli tymczasowo przejmuje tę funkcję.

Marshall rozegrał 201 meczów dla Tygrysów w latach 2002-2013 i przeszedł na emeryturę dopiero w zeszłym roku po spędzeniu kampanii 2021 z South Sydney.

Przywiózł ze sobą bardzo mało doświadczenia szkoleniowego, pracując z młodymi tygrysami od czasu przejścia na emeryturę.

-ABC

Jazda w singlu prowadzi do zwycięstwa etapowego Tour de France

Brytyjczyk Tom Bidcock wygrał 12. etap Tour de France, 165.1-kilometrowy alpejski trek między Briancon i L’Alpes d’Huez.

Kolarz Ineos-Grenadiers zdominował separację dnia z 3,3-kilometrowym atakiem na ostatnim podjeździe, 13,8-kilometrowym wysiłkiem ze średnim nachyleniem 8,1%.

Drugie miejsce zajął Louis Mintjes z RPA, a na trzecim czterokrotny mistrz Wielkiej Brytanii Chris Froome.

Duńczyk Jonas Vingegaard zachował żółtą koszulkę lidera klasyfikacji generalnej po dwóch atakach głównego rywala, broniącego tytułu Tadeja Pogacara ze Słowenii.

– Reuters

READ  Jerry T Walsh 1958-2021 | Wiadomości, sport, praca

Nieszczepieni zawodnicy mogą wrócić do reguł futbolu australijskiego

NFL unieważniło mandat na szczepionkę przeciwko Covid-19, torując drogę wygnanym graczom do powrotu na najwyższy poziom.

Ogólny obraz futbolu AFL

Ogólny obraz futbolu AFL
obrazek: AAP

Ten ruch sprawia, że ​​liga jest zgodna z wymogami rządu australijskiego, że tylko określone branże muszą w pełni szczepić pracowników.

Stowarzyszenie wydało oświadczenie mówiące: „Ci gracze, którzy nie zostali w pełni zaszczepieni i nie kwalifikują się do gry, a w rezultacie opuścili swoje kluby, mogą teraz ubiegać się o ponowne wejście do systemu AFL lub AFLW”.

Powiedziała, że ​​​​zawodnicy AFLW, którzy nie zostali zaszczepieni, ale pozostają nieaktywni w składzie, teraz „kwalifikują się do ponownego wejścia” na trening przedsezonowy.

Georgia Patricks St Kilda nie zagrała w sezonie 2022 AFLW, podczas gdy Liam Jones z Carlton i Cam Ellis Yulemen z Brisbane opuścili swoje drużyny NFL pod koniec zeszłego roku, kiedy mandaty zostały wykonane.

Dyrektor generalny AFL ds. piłki nożnej, Andrew Dillon, powiedział: „Nasza branża AFL nadal dostosowuje się do nadchodzących okoliczności i chociaż odwołaliśmy obowiązkowy mandat na szczepionki, nadal utrzymujemy pogląd, że szczepionki są najlepszą formą obrony w minimalizowanie skutków COVID. Skupienie się teraz na utrzymywaniu „nadążania” za wszystkimi zalecanymi wzmocnieniami”.

-ABC

Szkocja wprowadza zbiorowe zmiany w teście końcowym w Argentynie

Trener Szkocji Gregor Townsend mianował Hamisha Watsona kapitanem i dokonał dziewięciu zmian w składzie na trzeci krytyczny test przeciwko Argentynie.

Trener Szkocji Gregor Townsend.

Gregor Townsend
obrazek: Francja Agencja prasowa

Szkocja pokonała Argentynę 29-6, aby wygrać drugi test po pierwszej porażce 26-18 w San Salvador de Jujuy.

Kontuzjowany linebacker Rory Hutchinson daje Ole Smithowi swój debiut w jednej z czterech zmian w obronie na mecz w Santiago del Estero.

Rufus MacLean zastąpił Darcy Grahama na skrzydle, a Sion Tuipoloto został wybrany na Sama Johnsona w pomocy. Ali Price jest zaangażowany pomimo wspaniałego występu Bena White’a, który w zeszłym tygodniu wygrał drugi test w Salta, który zremisował serię.

READ  Ryōy Kobayashi wygrywa Mistrzostwa Czterech Skoczni w skoczniach narciarskich

W pierwszym rzędzie Zander Fagerson wystąpi po raz 50. i dołączy do niego prostytutka Sale Sharks Ewan Ashman, który wykona swój pierwszy test, a Rory Sutherland wraca do składu po opuszczeniu meczu z zeszłego tygodnia.

W drugim rzędzie Johnny Gray zastąpił Granta Gilchrista, który prowadził zespół w pierwszych dwóch testach.

Watson po raz pierwszy poprowadzi drużynę.

Luke Glenn Young jest w kolejce po swoją pierwszą czapkę po tym, jak po raz pierwszy został ściągnięty z ławki.

– Reuters

Serena Williams wraca na kort

Organizatorzy turnieju powiedzieli, że Serena Williams zdecydowała się wziąć udział w przyszłym miesiącu w Toronto, po powrocie na kort dwa tygodnie temu na Wimbledonie po roku nieobecności w tenisie.

Serena Williams na Wimbledonie

Serena Williams
obrazek: zrobić zdjęcie

Williams, która w tym roku odpadła z Wimbledonu po raz drugi z rzędu, zdecydowała się użyć swojej chronionej klasyfikacji, aby wziąć udział w losowaniu głównym National Bank Open w dniach 6-15 sierpnia, po raz pierwszy od czasu dotarcia do finału w 2019 roku.

W tym finale Kanadyjka Bianca Andreescu ugruntowała przerwę na prowadzenie 3-1, kiedy Williams, trzykrotny zwycięzca imprezy, usiadł na krześle i załamał się ze łzami w oczach z powodu skurczów pleców, które zmusiły ją do przejścia na emeryturę w 19 minut. w meczu.

Organizatorzy poinformowali, że 41 z 43 najlepszych graczy w rankingu WTA znajduje się na liście Toronto, w tym polska numer jeden na świecie Iga Sweetek, zwycięzca wielkoszlemowego Japonii Naomi Osaka i brytyjska Emma Radokano, mistrzyni Britain’s Open.

– Reuters