Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska Liga Piłki Nożnej korzysta z rozszerzonego partnerstwa z wynikami statystyk

Źródło obrazu: Shutterstock.com

Firma Stats Perform, zajmująca się danymi i analizami sportowymi, podpisała nową umowę z wiodącą polską zawodową ligą piłkarską, PKO BP Ekstraklasą. Nowa umowa przewiduje rozszerzenie ich dotychczasowego partnerstwa i zapewnia lidze rozszerzony dostęp do danych Opta Stats Perform.

Nowa umowa oparta jest na partnerstwie

Stats Perform stwierdził, że nowo podpisana umowa jest kontynuacją dotychczasowego partnerstwa firmy z PKO BP Ekstraklasa w zakresie danych, ale opiera się w dużej mierze na wcześniejszych ustaleniach, które zapewniają szerszy dostęp do danych i narzędzi. Do tej pory liga korzystała z danych na żywo ze wszystkich meczów piłki nożnej, które mogą zapewnić wgląd kibicom za pośrednictwem mediów społecznościowych i kanałów transmisji, ale teraz będą dostępne rozszerzone funkcje, które pozwolą na bardziej solidne i interaktywne uczestnictwo widzów za pośrednictwem aplikacji mobilnej ligi, strona internetowa oraz specjalna gra o nazwie Lotto Fantasy Ekstraklasa.

Dyrektor ds. praw w Stats Perform podaje więcej szczegółów

Alex Rice, dyrektor ds. praw w Stats Perform, wyjaśnił, że z pomocą danych Opta ligi europejskie mogą wykorzystywać różnorodne i innowacyjne sposoby dostarczania krytycznych narracji, które stymulują zaangażowanie fanów. Cieszył się, że PKO BP Ekstraklasa nadal będzie częścią tej sieci. Podał również więcej informacji o ProPortalu:

Cieszymy się również, że możemy zapewnić dodatkowe wsparcie Pro każdemu polskiemu zespołowi najwyższego szczebla za pośrednictwem ProPortal, który zapewnia ich personelowi technicznemu kolejne źródło danych na żywo, aby identyfikować trendy i wpływać na podejmowanie decyzji w grze. Nie mogę się doczekać bliskiej współpracy z ligą i jej interesariuszami podczas kampanii 2022-23.

Alex Rice, Chief Rights Officer, Stats Perform

Oznacza to, że wszyscy trenerzy współpracujący z 18 zespołami wchodzącymi w skład PKO BP Ekstraklasy będą mogli wykorzystywać dane z meczów na żywo oraz narzędzie Insights w swoich decyzjach trenerskich i transferowych.

READ  Tenis EMU pokonuje Lawrence Tech, 7-0

Prezes Ekstraklasy SA Marcin Animucki powiedział również, że to partnerstwo pomoże w planowanym strategicznym przejściu ligi w erę cyfrową. W dzisiejszych czasach fani piłki nożnej szukają profesjonalnych informacji na temat meczów, do których również można łatwo uzyskać dostęp. Ponadto dziennikarze uwielbiają pracować z łatwo dostępnymi danymi i spostrzeżeniami na temat meczów piłkarskich. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom AI Stat Perform, PKO BP Ekstraklasa nie tylko zadowoli kibiców i dziennikarzy, ale także zapewni doskonałe narzędzia dla ligowych zespołów medialnych i marketingowych.