Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

US Open 2023: Ija Świątek oczywiście chce wygrać.  Ona też chce być wysłuchana w kluczowych kwestiach  Sporty

US Open 2023: Ija Świątek oczywiście chce wygrać. Ona też chce być wysłuchana w kluczowych kwestiach Sporty

Iga Świątek oczywiście chce ponownie wygrać US Open. Nie chce myśleć o ponownej próbie wygrania US Open.

Logiczny? Pozwól nam, że Świątek z numerem 1 w rankingu wyjaśni Ci to.

„Miałem już wiele okazji do grania w turniejach jako mistrz i dla mnie nie chodzi tu o obronę czegoś. Chodzi o to, aby dać z siebie wszystko i dać z siebie wszystko, starając się dać z siebie wszystko. Krok po kroku. Dzień po dniu. nie skupiony na wyniku „Skupiam się na następnym meczu, a każdy mecz to inna historia” – napisał Swatik do The Associated Press w wywiadzie e-mailowym przed ostatnim tegorocznym turniejem głównym, który rozpoczyna się w poniedziałek w Nowym Jorku.

I kontynuowała: „Jestem pewna, że ​​podejście, nad którym pracowałam z moim psychiatrą, pomogło mi rywalizować na najwyższym możliwym poziomie”. „W tym momencie pasuje mi to tylko i wyłącznie dlatego, że nie zmieniłbym tego”.

Rok temu Świątek przybyła do Flushing Meadows z odrobiną niepewności, czego nie widziała, odkąd w kwietniu 2022 roku zastąpiła emerytowaną Ash Barty na szczycie rankingów WTA.

Świątek wygrała 4:4 po serii 37 zwycięstw z rzędu, z których sześć zakończyło się na Wimbledonie. Nie była zachwycona nieco lżejszymi piłkami tenisowymi, których kobiety używały w Flushing Meadows (teraz to się zmieniło; tym razem będą używać tego samego sprzętu co mężczyźni). Wciąż uczyła się, jak sobie radzić z wieloma rozproszeniami, jakie stwarza dane miejsce, ponieważ nigdy nie udało jej się przejść dalej niż czwarta runda.

Teraz, jak zawsze, chodzi o robienie tych samych rzeczy, o rutynę i dostosowywanie się do różnych okoliczności.

W rzeczywistości pod koniec tych dwóch tygodni trzymała trofeum.

22-letni Polak ma obecnie na swoim koncie cztery tytuły Wielkiego Szlema, w tym trzy z French Open.

„Wiesz, Iga, jak grać w finale” – powiedziała Anas Jaber, wicemistrzyni US Open 2022. „Po prostu gram lepiej we właściwych momentach, w ważnych momentach. Ona dokładnie wie, co robić. … Radzi sobie z wieloma rzeczami, które stają jej na drodze. Naprawdę stawia poprzeczkę bardzo wysoko. To świetne dla naszych sport.”

READ  Riley i Nicholas zdobywają wyróżnienia w cotygodniowym finale finału piłki nożnej kobiet WCC 2023

Jaber oznacza sukces na boisku.

Ale wiele dzieje się także poza boiskiem.

Świątek zwróci uwagę na sprawy dla niej ważne, które w jej przekonaniu mają wpływ na innych.

„Przede wszystkim zawsze staram się być dobrym człowiekiem i to jest dla mnie najważniejsze. Uważam, że bycie liderem wymaga ciągłych dostosowań i twardego myślenia. Nie jest łatwo, gdy wszyscy czegoś od ciebie oczekują, a czasami nie jest to zbyt dobre ” – powiedziała AP. Niektórym wystarczy.” „Staram się zachować tutaj równowagę i pamiętam, że jestem tylko człowiekiem i są tematy, o których chcę porozmawiać, i są takie, które wolałabym zachować dla siebie. Czuję, że mam wpływ na swoją pracę i nie chcę go marnować, ale mimo to zachowuję zdrowie, jestem dla siebie dobra i dbam o siebie. To proces ciągłego uczenia się, jak utrzymać tę równowagę, a jednocześnie używać głosu, aby coś zmienić.

Na przykład wojna na Ukrainie. Podczas zawodów przypina do kapelusza niebiesko-żółtą wstążkę przedstawiającą flagę tego kraju.

lub zdrowie gracza. W listopadzie zeszłego roku wyszedłem z finałów Billy Kane King Cup i wyjaśniłem, że było to tuż po finałach WTA i daleko od nich.

lub negatywne w Internecie. Po swoim ostatnim zwycięstwie powiedziała: „Ilość nienawiści i krytyki, jaką otrzymujemy wraz z moim zespołem po przegranej w grupie, jest po prostu śmieszna. Chcę zachęcić ludzi do większej rozwagi podczas komentowania w Internecie.

lub zdrowie psychiczne. Część swoich nagród pieniężnych przekazuje organizacjom charytatywnym w tej dziedzinie.

„Nowoczesny styl życia, technologia i codzienny pośpiech utrudniają dbanie o siebie, dlatego w zasadzie każdemu trzeba czasem przypomnieć o sile codziennych małych rzeczy, które pomagają nam być zdrowymi i szczęśliwymi” – stwierdziła.

Świątek niedawno zaczęła reprezentować Team Visa, platformę wspierającą olimpijczyków i paraolimpijczyków, a także innych sportowców, i powiedziała, że ​​planuje rywalizować na Igrzyskach w Paryżu w 2024 r. w grze pojedynczej i mieszanej z Hubertem Hurkaczem, półfinalistą Mistrzostw Wimbledonu 2021 .

READ  Kenneth J. Blatman 1955-2023 | Wiadomości, sport, praca

„Pomysł bycia globalnym ambasadorem jest dla mnie wyjątkowy” – powiedziała. „Staram się używać swojego głosu i stać się wzorem do naśladowania dla innych młodych ludzi”.

Subskrypcja Zapisz się do naszego cotygodniowego biuletynu, aby uzyskać więcej anglojęzycznych wiadomości z EL PAÍS USA Edition