Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Igrzyska Olimpijskie w Tokio: 6 „dodatkowych” pływaków w Polsce odesłanych do domu po fatalnym błędzie Federacji

Polski Związek Pływacki wysłał 23 zawodników zamiast 17, co wywołało oburzenie wśród tych, którym odmówiono możliwości rywalizacji.

Sześciu polskich pływaków wróciło do domu (zdjęcie wykorzystane do reprezentacji, dzięki uprzejmości AP)

Najważniejsze

  • 6 polskich pływaków wraca do domu po fatalnym błędzie krajowego związku اتحادد
  • 17 polskich pływaków zakwalifikowało się do olimpiady, ale do Tokio przyjechało 23 pływaków z kraju
  • Zespół domagał się dymisji prezesa Polskiego Związku Pływackiego

Sześciu polskich pływaków wróciło do domu z Igrzysk Olimpijskich w Tokio po fatalnym błędzie, wysyłając 23 uczestników zamiast 17 przez ich narodowy związek.

Polski Związek Pływacki (PZP) wysłał 23 pływaków do Tokio, ale musieli zredukować liczbę w oparciu o zasady kwalifikacji FINA.

Dwukrotna mistrzyni, mistrzyni olimpijska Alija Chorsche, była wśród osób odesłanych do swoich krajów. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Wyraziła swoje rozczarowanie w mediach społecznościowych wszystkimi poświęceniami, które poniosła, aby wygrać kolejną podróż na Letnie Igrzyska.

Chorz, która startowała na Igrzyskach Olimpijskich 2012 i 2016, wyraziła swój gniew w mediach społecznościowych.

„Wyobraź sobie, że poświęcasz pięć lat swojego życia i dążysz do kolejnego startu w najważniejszym wydarzeniu sportowym… Rezygnacja z własnego życia i pracy, poświęcenie rodziny… Twoje poświęcenie prowadzi do całkowitej porażki” – powiedziała na Facebooku.

Chuanek dodał na Instagramie: „Jestem tak zszokowany tym, co się stało… To dla mnie śmieszna sytuacja, która nie powinna mieć miejsca. Właściwie mam nadzieję, że w końcu obudzę się z tego koszmaru”.

Zespół wysłał oświadczenie wzywające do rezygnacji prezesa Polskiego Związku Pływackiego Bawi Somickiego. W zamian Somsky wydał własne oświadczenie, w którym wyraził „żal, smutek i gorycz” z powodu całej sytuacji.

Powiedział, że było zamieszanie wokół zasad kwalifikacyjnych i że federacja starała się tylko „zezwolić jak największej liczbie zawodników i trenerów na udział” w igrzyskach olimpijskich.

READ  Foxcroft poprawił się do 6-0 po wygranej 41-6 nad Polską

„Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, reakcja pływaków, ich emocje i atak na Polski Związek Pływacki są dla mnie zrozumiałe i uzasadnione.”

Kliknij tutaj, aby zobaczyć pełną relację z pandemii koronawirusa na stronie IndiaToday.in.