Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Najnowsze: Osaka zapala kocioł podczas ceremonii otwarcia w Tokio | Narodowy

Stamtąd chór japońskich studentów zaśpiewał preludium do tradycyjnego wypuszczenia gołębia, gest olimpijski wyrażający pragnienie pokoju na świecie.

Grupa śpiewaków, w tym John Legend i Keith Urban, wykonała „Imagine” na ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Włączenie piosenki było odniesieniem do piosenki, którą John Lennon i Yoko Ono napisali 50 lat wcześniej. Piosenkarze pojawili się w teledysku.

„Nie jesteśmy pierwszymi, którzy mówią »Wyobraź sobie żaden kraj« lub »Daj szansę pokojowi«, ale nosimy tę pochodnię, jak znicz olimpijski i przekazujemy ją ręka w rękę, sobie nawzajem, każdemu narodowi, każdemu pokoleniu ”- powiedział kiedyś Lennon. „To jest nasza praca”.

Prezydent Francji Emmanuel Macron powiedział, że Japonia miała rację, organizując igrzyska olimpijskie pomimo wzrostu liczby przypadków koronawirusa, który jest obecnie najwyższy od sześciu miesięcy.

– Te igrzyska musiały się odbyć – powiedział Macron, który był w Tokio, aby rozpocząć igrzyska. „Igrzyska Olimpijskie są duchem współpracy i potrzebujemy tego… w tym czasie, gdy rozprzestrzenia się wirus Covid” – powiedział w wywiadzie dla telewizji publicznej France TV.

Igrzyska 2024 odbędą się w Paryżu.

Japonia jest gospodarzem Igrzysk w sytuacji kryzysowej, a niektórzy krytykowali przywódców tego kraju za przedkładanie igrzysk nad zdrowie narodu.

READ  Anglia rozpoczyna przygotowania do turnieju Euro 2020 z graczami przybywającymi z północnego wschodu