Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Klucze puka nr 1 Świątek z zachodu i południa otwierają się

Mason, Ohio Amerykańska Madison Keys pokonała czołową rozstawioną Igę Świątek 6-3 6-4 i awansowała do ćwierćfinału Afryki Zachodniej i Południowej w czwartek.

Dwukrotny mistrz Wielkiego Szlema Świątek nie wyszedł poza 1/8 finału w czterech turniejach od czasu wygrania czerwcowego turnieju Rolanda Garrosa.

To zwycięstwo było pierwszym na 24. miejscu w rankingu Keys w sześciu meczach przeciwko jednemu z konkurentów. Nigdy nie wygrałeś kombinacji z pierwszym graczem.

Po odrzuceniu pierwszego seta i przegranej pierwszych pięciu meczach drugiego, Świątek pospieszył, by wygrać cztery partie z rzędu, walcząc o jeden punkt gry, zanim wyrwał Keys z forhendem w pole rzutem siatkowym.

Świątek wygrała swoje pierwsze dwa mecze z Keys, w tym 6:1, 6:0 na początku tego roku w Indian Wells.

„Oczywiście były dwa mecze, w których miałem punkt meczowy” – powiedział Keys w wywiadzie na boisku. „Pokonałeś mnie naprawdę mocno, gdy ostatnio graliśmy, więc byłem szczęśliwy, że wygrałem”.

ogłoszenie

Dwukrotna mistrzyni Wimbledonu Petra Kvitova awansowała do ćwierćfinału kobiet po zwycięstwie 6:1, 4-6, 6-0 nad finałem Wimbledonu 2022 i piątym rozstawionym Anasem Jaberem.

Najlepszy rozstawiony Daniil Miedwiediew zakwalifikował się do ćwierćfinału dzięki zwycięstwu 7-5, 7-5 nad Denisem Shapovalovem. Miedwiediew próbuje otrząsnąć się ze swojej przegranej w drugiej rundzie z Nickiem Kyrgiosem w zeszłym tygodniu w Montrealu i poprawić swoją grę podczas zbliżającego się US Open.

Jedenaste rozstawiony Taylor Fritz został pierwszym graczem, który dotarł do ćwierćfinału, pokonując szóstego Andreya Rubleva, 6-7 (4), 6-2, 7-5.

Prawa autorskie 2022 The Associated Press. Wszelkie prawa zastrzeżone. Ten materiał nie może być publikowany, rozpowszechniany, przerabiany ani redystrybuowany bez zezwolenia.

READ  Republikanie przejmują ogromne przewodnictwo w zbiórce funduszy kampanii Mahoning Valley | Wiadomości, sport, praca