Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Streszczenia religijne |  Wiadomości, sport, praca

Streszczenia religijne | Wiadomości, sport, praca

OBCHODZENIE 220: The First Church of Warren, 3217 Surrey Road SE, Warren, który jest jednym z najstarszych kościołów w Warren, będzie obchodził 220. rocznicę swojego istnienia specjalnym nabożeństwem o godzinie 10:45, po którym nastąpi lunch w południe 3 września . Kościół ma 36 starszych/pastorów, którzy głoszą przed zgromadzeniem, a obecnym pastorem jest dr Ernest DiPascal.

FESTIWAL NADZIEI: Kościół baptystów New Bethel, 1507 Hillman St., Youngstown, będzie gospodarzem nabożeństwa w ramach Festiwalu Nadziei o godzinie 10:30 w niedzielę z udziałem gościnnego mówcy Ministra Christiana Joy Robertsa z Kościoła Change w New Jersey.

Dzień Przyjaciół: Shalom God w Christ Church, 4179 Parkman Road NW, Warren, będzie gospodarzem Dnia Rodziny i Przyjaciół w niedzielę o 12:30. Pastorem jest Paul Ringgold.

Święto: Święto Matki Bożej Częstochowskiej, czyli Czarnej Dziewicy, patronki Polski, będzie obchodzone dzisiaj o godzinie 16:00 w katedrze św. Kolumby w Youngstown.

Liturgię poprowadzi ks. Mgr. Roberta Seweryna. Gościem prelegentem będzie ks. Eric Urzych, proboszcz kościoła św. Stanisława w Slavic Village w Cleveland oraz były prezes i obecny wiceprezes Polsko-Amerykańskiego Towarzystwa Księży. O oprawę muzyczną zadba Łukasz Politski. Zaraz potem w sali parafialnej odbędzie się przyjęcie z tradycyjnym polskim jedzeniem i muzyką.

KONIEC LATA: W kościele Harvest Point Church, mieszczącym się pod adresem 2121 Salt Springs Road w Lordstown, odbędzie się dziś bezpłatna impreza na zakończenie lata, od południa do 15:00.

Gry dla wszystkich grup wiekowych obejmują koszykówkę, siatkówkę, cornhole, dom do odbijania, kółko i krzyżyk, szkocką, sensoryczną stację dokującą i zbiornik do wsadzania. Przez całe popołudnie na drzwiach będzie można zobaczyć namiot rzemieślniczy, namiot modlitewny, stoisko z piekarnią i produktami, a także nagrody.

Świętujemy jedność: Pastorzy dystryktu i lokalne kościoły będą dziś świętować miłość i jedność w Lordstown Park w godzinach 13:00–17:00. Wydarzenie jest bezpłatne. Zapraszamy do udziału wszystkie wyznania Kościoła.

READ  Zapowiedź liceum Bulldogs dla Bulldog High School 2023

Organizatorami wydarzenia są Everett Whiteside, Ava DeGrosse, Karen Jackson, Joserin Freeman, Larry Klein, Eric Brown, Anthony Davis, Reginald Wright, Joseph Walker, Kathleen Klein i April Accirto.

100. rocznica: Pierwszy kościół baptystów w Bryceville, znajdujący się pod adresem 1300 Cedar Street SW, będzie obchodził swoje stulecie o godzinie 11:00 w niedzielę. Ostatnie nabożeństwo żałobne odbędzie się w niedzielę.

100 LAT: Kościół baptystów Mount Olive, 385 Martin Luther King Street, Warren, będzie obchodził stulecie swojego istnienia o godzinie 10:45 w niedzielę. Mottem Kościoła jest „Nie ma żadnego obszaru władzy”.

Witamy byłych członków i społeczność. Następnie odbędzie się kolacja.

Gościnny muzyk: Dan Schaal z Zelenobel w Pensylwanii, uznany i znany w całym kraju muzyk, będzie gościł w Bristol Community Church, State Routes 45 i 88 w Bristolville, o godzinie 10:30 w niedzielę. Jego repertuar obejmuje wszystko, od starych ulubionych utworów po współczesne melodie chrześcijańskie, a nawet niektóre jego własne, oryginalne dzieła.

Dan i jego żona Linda każdego roku pokonują tysiące mil, aby szerzyć przesłanie ewangelii. Jego służba rozpoczęła się, gdy był nastolatkiem, i trwa do dziś. Płyty CD będą dostępne po koncercie.

Otrzymamy ofertę miłosną z Dan Schall Ministries.

Pastor honorujący: Kościół Baptystów Trójcy, 235 Highland Ave. SW, Warren, uhonoruje wielebnego Darrella L. Rodgersa seniora w jego dwunastą rocznicę posługi duszpasterskiej o godzinie 10:00 w niedzielę.

Marsz na Waszyngton: Drugi Kościół Baptystów „Dom Nadziei” W gospodarzach Warren „Wolność śpiewa” Bezpłatne, ogólnospołeczne wydarzenie upamiętniające 60. rocznicę Marszu na Waszyngton, które odbędzie się w poniedziałek o 18:00 w Warren Community Coliseum.

Historyczny Marsz na Waszyngton, któremu przewodniczyło kilka organizacji praw obywatelskich, odbył się 28 sierpnia 1963 roku i obejmował słynny Marsz Dr. Martina Luthera Kinga Jr. „mam Marzenie” Przemówienie na schodach Pomnika Lincolna upamiętniające kluczowy moment ruchu na rzecz praw obywatelskich.

READ  Coco Gauff reprezentuje Stany Zjednoczone w Pucharze Federacji Billie Jean King

60. rocznica: ​​Federacja Żydowska obszaru Youngstown będzie świętować 60. rocznicę Marszu na Waszyngton w poniedziałek w południe w Centrum Społeczności Żydowskiej w Youngstown, 505 Gipsy Lane.

Peter Geffen, założyciel i dyrektor generalny KIVUNIM oraz założyciel szkoły Abraham Joshua Heschel School będzie przemawiał w Nowym Jorku.

Latem 1965 i 1966 roku Geffen działał jako działacz na rzecz praw obywatelskich na Konferencji Przywódców Południowych Chrześcijan dr Kinga w Orangeburgu w Południowej Karolinie. Odegrał kilka historycznych ról na pogrzebie Kinga, m.in. towarzyszył przyjacielowi doktora Kinga, rabinowi Abrahamowi Joshuy Heschelowi, przez cały pogrzeb. procesja. W razie pytań zadzwoń do pisarza religijnego Boba Copelanda pod numer 330-841-1773.

Dzisiejsze najświeższe informacje i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczej