Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Streszczenia religijne |  Wiadomości, sport, praca

Streszczenia religijne | Wiadomości, sport, praca

OBCHODZENIE 220: The First Church of Warren, 3217 Surrey Road SE, Warren, który jest jednym z najstarszych kościołów w Warren, będzie obchodził 220. rocznicę swojego istnienia specjalnym nabożeństwem o godzinie 10:45, po którym nastąpi lunch w południe 3 września . Kościół ma 36 starszych/pastorów, którzy głoszą przed zgromadzeniem, a obecnym pastorem jest dr Ernest DiPascal.

FESTIWAL NADZIEI: Kościół baptystów New Bethel, 1507 Hillman St., Youngstown, będzie gospodarzem nabożeństwa w ramach Festiwalu Nadziei o godzinie 10:30 w niedzielę z udziałem gościnnego mówcy Ministra Christiana Joy Robertsa z Kościoła Change w New Jersey.

Dzień Przyjaciół: Shalom God w Christ Church, 4179 Parkman Road NW, Warren, będzie gospodarzem Dnia Rodziny i Przyjaciół w niedzielę o 12:30. Pastorem jest Paul Ringgold.

Święto: Święto Matki Bożej Częstochowskiej, czyli Czarnej Dziewicy, patronki Polski, będzie obchodzone dzisiaj o godzinie 16:00 w katedrze św. Kolumby w Youngstown.

Liturgię poprowadzi ks. Mgr. Roberta Seweryna. Gościem prelegentem będzie ks. Eric Urzych, proboszcz kościoła św. Stanisława w Slavic Village w Cleveland oraz były prezes i obecny wiceprezes Polsko-Amerykańskiego Towarzystwa Księży. O oprawę muzyczną zadba Łukasz Politski. Zaraz potem w sali parafialnej odbędzie się przyjęcie z tradycyjnym polskim jedzeniem i muzyką.

KONIEC LATA: W kościele Harvest Point Church, mieszczącym się pod adresem 2121 Salt Springs Road w Lordstown, odbędzie się dziś bezpłatna impreza na zakończenie lata, od południa do 15:00.

Gry dla wszystkich grup wiekowych obejmują koszykówkę, siatkówkę, cornhole, dom do odbijania, kółko i krzyżyk, szkocką, sensoryczną stację dokującą i zbiornik do wsadzania. Przez całe popołudnie na drzwiach będzie można zobaczyć namiot rzemieślniczy, namiot modlitewny, stoisko z piekarnią i produktami, a także nagrody.

Świętujemy jedność: Pastorzy dystryktu i lokalne kościoły będą dziś świętować miłość i jedność w Lordstown Park w godzinach 13:00–17:00. Wydarzenie jest bezpłatne. Zapraszamy do udziału wszystkie wyznania Kościoła.

READ  Fundacja YSU wita dwóch nowych powierników | Wiadomości, sport, praca

Organizatorami wydarzenia są Everett Whiteside, Ava DeGrosse, Karen Jackson, Joserin Freeman, Larry Klein, Eric Brown, Anthony Davis, Reginald Wright, Joseph Walker, Kathleen Klein i April Accirto.

100. rocznica: Pierwszy kościół baptystów w Bryceville, znajdujący się pod adresem 1300 Cedar Street SW, będzie obchodził swoje stulecie o godzinie 11:00 w niedzielę. Ostatnie nabożeństwo żałobne odbędzie się w niedzielę.

100 LAT: Kościół baptystów Mount Olive, 385 Martin Luther King Street, Warren, będzie obchodził stulecie swojego istnienia o godzinie 10:45 w niedzielę. Mottem Kościoła jest „Nie ma żadnego obszaru władzy”.

Witamy byłych członków i społeczność. Następnie odbędzie się kolacja.

Gościnny muzyk: Dan Schaal z Zelenobel w Pensylwanii, uznany i znany w całym kraju muzyk, będzie gościł w Bristol Community Church, State Routes 45 i 88 w Bristolville, o godzinie 10:30 w niedzielę. Jego repertuar obejmuje wszystko, od starych ulubionych utworów po współczesne melodie chrześcijańskie, a nawet niektóre jego własne, oryginalne dzieła.

Dan i jego żona Linda każdego roku pokonują tysiące mil, aby szerzyć przesłanie ewangelii. Jego służba rozpoczęła się, gdy był nastolatkiem, i trwa do dziś. Płyty CD będą dostępne po koncercie.

Otrzymamy ofertę miłosną z Dan Schall Ministries.

Pastor honorujący: Kościół Baptystów Trójcy, 235 Highland Ave. SW, Warren, uhonoruje wielebnego Darrella L. Rodgersa seniora w jego dwunastą rocznicę posługi duszpasterskiej o godzinie 10:00 w niedzielę.

Marsz na Waszyngton: Drugi Kościół Baptystów „Dom Nadziei” W gospodarzach Warren „Wolność śpiewa” Bezpłatne, ogólnospołeczne wydarzenie upamiętniające 60. rocznicę Marszu na Waszyngton, które odbędzie się w poniedziałek o 18:00 w Warren Community Coliseum.

Historyczny Marsz na Waszyngton, któremu przewodniczyło kilka organizacji praw obywatelskich, odbył się 28 sierpnia 1963 roku i obejmował słynny Marsz Dr. Martina Luthera Kinga Jr. „mam Marzenie” Przemówienie na schodach Pomnika Lincolna upamiętniające kluczowy moment ruchu na rzecz praw obywatelskich.

READ  Łukasz Różański: Elen Babic nie może się zmienić. A gdyby to była strzelanina, nie wycofałbym się | Wiadomości bokserskie

60. rocznica: ​​Federacja Żydowska obszaru Youngstown będzie świętować 60. rocznicę Marszu na Waszyngton w poniedziałek w południe w Centrum Społeczności Żydowskiej w Youngstown, 505 Gipsy Lane.

Peter Geffen, założyciel i dyrektor generalny KIVUNIM oraz założyciel szkoły Abraham Joshua Heschel School będzie przemawiał w Nowym Jorku.

Latem 1965 i 1966 roku Geffen działał jako działacz na rzecz praw obywatelskich na Konferencji Przywódców Południowych Chrześcijan dr Kinga w Orangeburgu w Południowej Karolinie. Odegrał kilka historycznych ról na pogrzebie Kinga, m.in. towarzyszył przyjacielowi doktora Kinga, rabinowi Abrahamowi Joshuy Heschelowi, przez cały pogrzeb. procesja. W razie pytań zadzwoń do pisarza religijnego Boba Copelanda pod numer 330-841-1773.

Dzisiejsze najświeższe informacje i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczej