Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Szanse egipskiej drużyny na awans do fazy grupowej, kursy, analiza, statystyki, grupa śmierci, najtrudniejsza grupa w mundialu

Szanse egipskiej drużyny na awans do fazy grupowej, kursy, analiza, statystyki, grupa śmierci, najtrudniejsza grupa w mundialu

Niewielu mogłoby pomyśleć, że Australia pojedzie na Mistrzostwa Świata przed akcjami Graya Weigla. Niewielu nawet myśli, że wiele zrobią, kiedy tam dotrą.

Jednak szanse australijskiego zespołu na drugi raz w fazie play-off, mimo niewielkich rozmiarów, nie są zerowe. A ponieważ zbliża się mecz otwarcia 23 listopada z Francją, wiemy dokładnie, jak będzie mały.

Według statystyk InsiderAustralijczyk ma mniej więcej jedną piątą szansę (dokładnie 17,5%) na wyjście z grupy D i 0,1% szansę na zdobycie mistrzostwa.

Oglądaj co tydzień najlepszych piłkarzy na świecie dzięki beIN SPORTS na Kayo. Relacje na żywo z niemieckiej Bundesligi, Ligue 1, Serie A, Carabao Cup, angielskiej ligi piłkarskiej, piłki nożnej Premier League. Nowy w Kayo? Rozpocznij bezpłatny okres próbny teraz>

Oczywiście nie byłoby łatwo zakwalifikować się do 1/8 finału z Francją i silną drużyną Danii również w grupie, ale obecność Tunezji również daje Australii przynajmniej złotą szansę na zdobycie trzech punktów.

Zrób to w drugim z trzech meczów grupowych, a Australia może mieć nadzieję na zdobycie jednego lub dwóch punktów przeciwko europejskim mocarstwom i osiągnięcie tego.

Cztery kropki to naprawdę magiczny znak, do którego muszą dążyć. Możesz przegapić dwie najlepsze w swojej grupie z czterema punktami – 10 drużyn zrobiło to w ostatnich czterech Mistrzostwach Świata – ale zdecydowanej większości drużyn, które osiągnęły tę liczbę, udało się to zrobić.

Goodwin na wysokości Pucharu Świata! | 01:03

Przypomnijmy, że zespół z 2006 roku, który zajął drugie miejsce w grupie składającej się z Brazylii, Chorwacji i Japonii, osiągnął to z zaledwie czterema punktami, pokonując tę ​​ostatnią i remisując z Chorwacją w ostatnim meczu.

Australia nigdy nie zdobyła więcej niż czterech punktów w fazie grupowej, a także osiągnęła ten wyczyn w 2010 roku, kiedy zajęła trzecie miejsce w grupie, w której znalazły się Niemcy, Ghana i Serbia pod względem różnicy bramek.

W oparciu o tę kampanię, jeśli australijska drużyna uniknie ataku Francji w meczu otwarcia (tak jak stało się to z Niemcami w 2010 r.), będzie mogła uciec – zwłaszcza w ostatnim meczu w grupie, która zmierzyła się z Danią, i to prawdopodobnie będzie łatwe. Zdobądź europejską parę.

Więcej wiadomości o Mistrzostwach Świata

Pełen harmonogram: Każdy mecz z godzinami AEDT i meczem Socceroos

Każda drużyna: Kto został wybrany dla wszystkich 32 krajów

radar: 18-letni Kuol olśniewa ostatnim ciosem, gdy jego kolega z drużyny osiąga „absolutnie oszałamiający”

Mówisz, że jest szansa? Dlaczego chaos w Katarze pasuje klubowi piłkarskiemu, podczas gdy rywale „bombardują”

Jeśli Australia zajmie drugie miejsce w swojej grupie, prawdopodobnie zmierzy się z Argentyną w 1/8 finału, z niewielką szansą na zmierzenie się z Polską lub Meksykiem.

Większość zgadza się, że jest to najsłabsza drużyna, którą Australia wysłała na Mistrzostwa Świata, a trudności, z jakimi zmagała się drużyna w kwalifikacjach, znajdują odzwierciedlenie w niskim rankingu FIFA, który zajął 38. miejsce. Arabia Saudyjska i Ghana – najniżej w rankingu.

READ  Niemcy trafiły pięć, aby upokorzyć mistrzów Europy Włochy; Węgry przegrywają z Anglią - Runda Ligi Narodów | wiadomości piłkarskie

Ale jak zawsze w turnieju tak krótkim jak Puchar Świata, sam format zapewnia, że ​​wyścig po chwałę jest szeroko otwarty.

Brazylia, faworyt turnieju, ma mniej niż jedną na sześć szans na wygranie wszystkiego według statystyk Insider, podczas gdy dziewięć drużyn – od Brazylijczyków po Belgię – miało 6,5% lub więcej.

Jak wspomniano wcześniej, Australia dostała 0,1% szansy.

Ogólne szanse na zdobycie Pucharu Świata

Brazylia: 15,6%

Francja: 11,6%

Anglia: 10,1%

Argentyna: 8,8%

Hiszpania: 8,7%

Portugalia: 7,5%

Niemcy: 7,2%

Holandia: 6,9%

Belgia: 6,5%

Dania: 3,5%

Urugwaj: 2,4%

Chorwacja: 1,7%

Szwajcaria: 1,6%

Serbia: 1,1%

Senegal, Meksyk i Polska: 0,9%

Stany Zjednoczone: 0,8%

Maroko i Walia: 0,7%

Kanada, Ekwador: 0,4%

Japonia i Korea Południowa: 0,3%

Iran: 0,2%

Kamerun, Tunezja i Australia: 0,1%

Katar, Kostaryka, Ghana, Arabia Saudyjska: 0,0%

Na podstawie 10 000 symulacji przeprowadzonych przez Stats Insider model

Drużyna piłkarska reaguje na wezwanie Pucharu Świata! | 01:21

Częścią problemu Australii jest to, że rywalizują z dwoma bardzo silnymi drużynami; Grupa D jako jedyna ma dwie drużyny w pierwszej dziesiątce rankingu FIFA (Francja 4., Dania 10.).

W związku z tym można argumentować, że grupa D to grupa śmierci, ale jest wiele sposobów, aby to zmierzyć, a ogólnie rzecz biorąc, możemy dogłębnie argumentować, co czyni tę grupę bardziej niebezpieczną – zwłaszcza dla domniemanego faworyta.

Na przykład w 2014 roku Australia należała do grona zagorzałych fanów, a wysoko oceniana Hiszpania zajęła trzecie miejsce po przegranej z Holandią i Chile.

Według rankingu Elo – szanowanego systemu, który mierzy jakość konkurentów w wielu formach rywalizacji – ta grupa z 2014 roku była drugą najtrudniejszą grupą do śmierci od 1970 roku.

Za pomocą ocen Elo możemy zmierzyć jakość każdej grupy na podstawie średniej oceny jej czterech członków i zgodnie z tą metodą grupa G jest najtrudniejsza w 2022 roku.

To ma sens; Brazylia, faworyt turnieju, stoi przed pewnym ryzykiem ucieczki z grupy, w której znajdują się Szwajcaria (15. miejsce w rankingu FIFA) i Serbia (21.), podczas gdy Kamerun (43.) nie jest zwiotczały.

Dalej jest Grupa E, która zajmuje pierwsze miejsce dzięki Hiszpanii (7.) i Niemcom (11.), ale realistycznie oczekiwano, że Japonia (24.) i Kostaryka (31.) awansują do fazy pucharowej z lepszym remisem; Tak jak jest, muszą walczyć.

Slater daje pomysły na skład Pucharu Świata | 09:01

Jeśli chcesz korzystać z samych rankingów FIFA, wyróżnia się grupa B, w której wszyscy czterej członkowie znajdują się w pierwszej dwudziestce – Anglia (5), USA (16.), Walia (19) i Iran (20).

READ  Real asystentem w zapasach Dodgera | Wiadomości, sport, praca

Ta grupa jest szczególnie trudna ze względu na sposób rozgrywania play-offów i remisów grupowych. Grupa B została oznaczona jako „Zwycięzca Drużyny Ścieżki playoffów UEFA”, którym na podstawie wyników mogła zostać Ukraina, Szkocja lub Walia. Walia jest najwyżej sklasyfikowanym krajem w tym trio i pomyślnie zakwalifikowała się.

pod Statystyki wtajemniczonych Liczby pokazują szanse każdego kraju na wygranie grupy poprzez osiągnięcie przez nokaut.

grupa A

Holandia: Wygrana grupowa 60,7%, nokaut 85,1%

Senegal: wygrał w grupie 18,5%, osiągnął nokaut 51,8%

Ekwador: wygrał w grupie 15,5%, osiągnął nokaut 42,9%

Katar: wygrana w grupie 5,4%, wynik w nokaucie 20,2%

Analityka: To zawsze była łatwiejsza grupa z przeciętnym Katarem, ale gospodarz ma przynajmniej pewne szanse na sukces, zwłaszcza, że ​​te liczby nie uwzględniają kontuzji Sadio Mane’a – został wybrany do składu Senegalu, ale pod chmurką . Odzwierciedlając brak trudności grupy, Holendrzy mają trzecie miejsce na awans z dowolnego kraju, za Brazylią i Francją, mimo że zajmują ósme miejsce w całkowitych szansach na zdobycie całego tytułu.

grupa b

Anglia: wygrana w grupie 59%, nokaut 83%

USA: wygrana grupowa 16,4%, nokaut 44%

Walia: wygrana seta 15,2%, wynik nokautu 42,8%

Iran: wygrana grupowa 9,4%, nokaut 30,3%

Analityka: Anglicy będą nerwowi, ale na papierze są zdecydowanymi faworytami do wygrania tej grupy, która na papierze ma ekscytujący wyścig na sekundę. Nie byłoby szokujące, gdyby Amerykanie, Walijczycy czy Irańczycy doszli do fazy pucharowej.

Anglia ma 26 graczy w Pucharze Świata | 00:46

grupa C

Argentyna: wygraj w grupie 60,6%, zdobądź nokaut 84,9%

Polska: Wygrana grupy 18,8%, wynik pucharowy 53,2%

Meksyk: Zwycięstwo grupowe 17,5%, wynik pucharowy 48,4%

Arabia Saudyjska: wygrana w grupie 3,2%, nokaut 13,5%

Analityka: Naród Lionela Messiego zremisował dobrze, a Argentyna była jedyną drużyną w tej grupie, która znalazła się w czołowej 22. obecnego rankingu Elo. Arabia Saudyjska jest jedną z najsłabszych drużyn w całym turnieju, a mecz Polska-Meksyk, który zostanie rozegrany przed pierwszym meczem Australii 23 listopada, najprawdopodobniej będzie decydujący.

grupa d

Francja: Grupa wygrywa 59,6%, przez nokaut 88,1%

Dania: Grupa wygrała 31,8%, przez nokaut 74,9%

Tunezja: wygrana w grupie 4,6%, wygrana przez nokaut 19,5%

Australia: Grupa wygrywa 4%, przez nokaut 17,5%

Analityka: Dwóch najlepszych faworytów jest tutaj zgodnie z oczekiwaniami, ale jak wyjaśniliśmy powyżej, cztery punkty mogą wystarczyć, aby tak się stało, więc jeśli jeden z Francuzów lub Duńczyków załamie się, australijska drużyna może strzelić. Być może pomaga fakt, że Francja i Dania grają w drugiej rundzie grupy, ponieważ zapewnia, że ​​nie będzie to martwa guma.

READ  Wiadomości sportowe dzisiaj: co musisz wiedzieć

grupa E.

Hiszpania: Grupa wygrana 50,4%, wynik pucharowy 83,9%

Niemcy: wygrana grupowa 40,4%, nokaut 78,9%

Japonia: wygrana w grupie 6,9%, wynik pucharowy 25,2%

Kostaryka: wygrana w grupie 2,3%, nokaut 12,1%

Analityka: Kiedy masz dwóch ostatnich zwycięzców turnieju w jednej grupie, możesz zrozumieć, kim są nominowani. Jeśli Japonia przetrwa, mogą być niebezpieczni w meczu 1/8 finału, biorąc pod uwagę, że zmierzą się z krajem z grupy F.

grupa F.

Belgia: wygrana seta 51,3%, wynik pucharowy 77,7%

Chorwacja: wygrana w grupie 24,2%, wynik pucharowy 54,3%

Maroko: wygrało w grupie 14,6%, osiągnęło nokaut 38,3%

Kanada: wygrana w grupie 9,9%, nokaut 29,8%

Analityka: Złote pokolenie Belgii ma nadzieję, że w końcu dotrzyma obietnicy i jest uprzywilejowane, aby wygrać tę grupę, ale wyścig o drugie miejsce jest bardzo wyrównany – tylko w grupie B zespół jest czwartym najlepszym zespołem ze względu na duże szanse na Nokaut. Kanada zajęła pierwsze miejsce w kwalifikacjach CONCACAF, przed Stanami Zjednoczonymi i Meksykiem, a Maroko jest najsilniejszą afrykańską drużyną według rankingu Elo. Aha, a Chorwacja dotarła do finału cztery lata temu. Zwycięzca między Marokiem a Chorwacją 23 listopada (w towarzyskim meczu Australii o 21:00 AEST) może być uznany za faworyta do wygranej za Belgami.

Kuol kopie cel z niemożliwego kąta! | 01:08

Grupa G

Brazylia: Wygrana grupy 64,5%, wynik pucharowy 87,9%

Szwajcaria: Grupa wygrywa 17,5%, przez nokaut 51,9%

Serbia: Grupa wygrywa 14%, przez nokaut 43,6%

Kamerun: wygrana w grupie 4,1%, nokaut 16,7%

Analityka: Góra i dół tej grupy są dość wyraźne – Brazylijczycy są faworytami do mistrzostw, a Kameruńczycy zajmują w Ilo 61 miejsce na świecie – pozostawiając drugie miejsce parze europejskiej. Ta grupa jest w rzeczywistości prawie duplikatem z 2018 roku, podobnie jak grupa australijska, w której trzy z czterech krajów spotkały się ponownie. W tym turnieju Szwajcaria pokonała Serbię 2-1, dzięki wygranej w 90. minucie Xherdana Shaqiriego, zajmując drugie miejsce za Brazylią.

grupa h

Portugalia: wygrała w grupie 55,3%, osiągnęła nokaut 83,1%

Urugwaj: wygrana grupowa 28,1%, nokaut 63,8%

Korea Południowa: wygrana w grupie 10,7%, przez nokaut 32,4%

Ghana: wygrana w grupie 5,9%, wynik w nokaucie 20,7%

Analityka: Jedna z najsilniejszych drużyn w turnieju, z Portugalią siódmą w rankingu Elo i Urugwajem 11, ale Korea Południowa (28) byłaby niebezpieczna, gdyby Son Heung-min był sprawny. Został wybrany do reprezentacji Korei pomimo złamanego oka w Lidze Mistrzów na początku tego miesiąca. Wyścig o zwycięstwo w tej grupie jest szczególnie ważny, biorąc pod uwagę, że wicemistrzowie z dużym prawdopodobieństwem zmierzą się z Brazylią w 1/8 finału.