Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

FIFA World Cup 2022, Philip Lahm krytykuje Katar za prawa człowieka, wiadomości i aktualizacje

FIFA World Cup 2022, Philip Lahm krytykuje Katar za prawa człowieka, wiadomości i aktualizacje

Niemiecki kapitan zdobywcy Pucharu Świata 2014 Philipp Lahm powiedział w niedzielę, że Katarowi nie powinno się pozwolić na organizację mistrzostw świata i obiecał trzymać się z daleka od turnieju.

„Oddanie Pucharu Świata Katarowi jest błędem” – napisał Lahm w felietonie w gazecie Die Zeit. – To nie pasuje tam.

Oglądaj co tydzień najlepszych piłkarzy na świecie dzięki beIN SPORTS na Kayo. Relacje na żywo z niemieckiej Bundesligi, Ligue 1, Serie A, Carabao Cup, angielskiej ligi piłkarskiej, piłki nożnej Premier League. Nowy w Kayo? Rozpocznij bezpłatny okres próbny teraz>

Drużyna piłkarska reaguje na wezwanie Pucharu Świata! | 01:21

Więcej wiadomości o Mistrzostwach Świata

Pełen harmonogram: Każdy mecz z godzinami AEDT i meczem Socceroos

Każda drużyna: Kto został wybrany dla wszystkich 32 krajów

radar: 18-letni Kuol olśniewa ostatnim ciosem, gdy jego kolega z drużyny osiąga „absolutnie oszałamiający”

Mówisz, że jest szansa? Dlaczego chaos w Katarze pasuje klubowi piłkarskiemu, podczas gdy rywale „bombardują”

Katar jest nieustannie krytykowany za swoje osiągnięcia w zakresie praw człowieka przed mistrzostwami świata, w tym traktowanie zagranicznych pracowników i stanowisko w sprawie praw kobiet i praw LGBT.

W zeszłym tygodniu ambasador Kataru w Pucharze Świata Khaled Salman wywołał burzę krytyki, kiedy w niemieckim wywiadzie telewizyjnym określił homoseksualizm jako „uszkodzenie umysłu”.

Kibice na stadionach w całych Niemczech wezwali do bojkotu turnieju. 39-letni Lahm, który poprowadzi finały Mistrzostw Europy 2024 w Niemczech, powiedział, że nie pojedzie do Kataru, ale będzie oglądał mecze w telewizji.

„Homoseksualiści nadal są przestępcami, kobiety nie mają takich samych praw jak mężczyźni, a wolność prasy i wolność wypowiedzi są ograniczone” – powiedział.

Opisał również warunki pracy pracowników migrujących jako „niszczące”.

– Ta atmosfera nie interesuje mnie jako kibica – powiedział. Lamm powiedział, że FIFA „uszkodziła piłkę nożną”, przyznając turniej Katarowi. „Piłka nożna nie jest popularnym sportem w Katarze, a dziewczyny praktycznie nie mają możliwości gry w piłkę nożną” – powiedział.

Gwiazda zakwalifikowała się do finału

Trener reprezentacji Polski w piłce nożnej Luca Guti powiedział w niedzielę, że reprezentant Polski nie zagra w Pucharze Świata po kontuzji kostki w wygranym meczu Spezii z Weroną.

Dragowski został powołany do kadry Polski na Mistrzostwa Kataru, ale musiał zostać odesłany we łzach ze stadionu Bentegodi na trzy minuty przed przerwą po próbie zmierzenia się z Kevinem Lasagną.

„Nie mamy jeszcze żadnych potwierdzonych wiadomości, trwają testy i na pewno nie jest to drobna kontuzja” – powiedział Guti dla DAZN po wygranym 2:1 meczu jego drużyny.

„Pierwszą rzeczą do powiedzenia jest to, że nie będzie mógł zagrać w Pucharze Świata, miał jutro wyjechać, aby dołączyć do swojej reprezentacji narodowej”.

Dragowski rozegrał dwa mecze dla swojego kraju i byłby za włoskimi bramkarzami Wojciechem Szczęsnym i Łukaszem Skorobskim w tabeli z Polską.

Spezia straciła gola Simone Verdiego, gdy Dragoovsky został zmieniony, ale pierwsze gole Mbali na wyjeździe w tym sezonie utrzymały jego szóstkę ze strefy spadkowej i skazały Veronę na dziesiątą porażkę z rzędu.

Socceroo Ajdin Hrustic był niewykorzystaną alternatywą dla Werony.

Magic McGree zdobywa nowe wyniki WORLDIE | 00:33