Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Calgary Challenger kończy tenisowy sukces z mistrzami gry pojedynczej

Treść artykułu

Wyzwanie przyjęło kilkadziesiąt talentów tenisowych.

Treść artykułu

Ale kiedy wszystko zostało powiedziane i zrobione, gracze single i drużyna deblowa zostali mistrzami Calgary National Bank Challenger 2022.

Treść artykułu

Robin Montgomery i Dominic Kupfer opuścili miasto z tytułami singlowymi, podczas gdy Catherine Harrison, Sabrina Santamaria, Maximilian Neuchrist i Michelle Pervolarakis zdobyli podwójne wyróżnienia podczas ośmiodniowej imprezy na twardym korcie – trzeciej w swoim rodzaju – prowadzonej przez Centrum Tenisowe Austin i Alberta Victor w południowo-wschodnim Calgary.

Treść artykułu

Dyrektor turnieju Danny Da Costa mówi, że Calgarians są prawdziwymi zwycięzcami.

„Z ponad 10 500 osób wzięło udział w tegorocznym wydarzeniu, był to nasz najbardziej udany bank Calgary National Bank Challenger” – powiedział Da Costa. „Tegoroczne wydarzenie było całkowicie wyprzedane przez tydzień”.

Treść artykułu

Tytuł kobiet wygrała piąta rozstawiona Amerykanka Montgomery Sunday, która wzięła udział w 247. rankingu zawodów ITF kobiet w turnieju WTA Tour.

Zaledwie 18-letnia Montgomery pokonała byłą 29-tkę świata Urszulę Radwańską z Polski w finale 7-6(6) i 7-5 w prostych setach, zdobywając swoje pierwsze mistrzostwo Światowej Federacji Tenisowej w 2022 r. i dopiero drugie w swojej debiutanckiej karierze.

Młoda Amerykanka, dwukrotna królowa wielkoszlemowa juniorów, obroniła set point w dogrywce otwierającego seta, a następnie w drugim secie odbiła się z deficytu, zdobywając 60 000 $ ITF Championship. Nadchodzi zaledwie kilka tygodni po przegranej z Radwańską w ćwierćfinale Tifflin Challenger w Toronto.

„Nasi fani mieli światowy show z udziałem Montgomery” – powiedział Da Costa. „Robin będzie wielką gwiazdą tenisa i nie zdziwi mnie, widząc ją wśród 20 najlepszych graczy w ciągu najbliższych 12-18 miesięcy. To wielki zaszczyt mieć ją z nami w tym tygodniu.”

Treść artykułu

niedziela również, Niemiec Dominic Kupfer, były światowy numer 50, pokonał Australijczyka Alexandra Vukica 6-2 6-4 i wygrał tytuł mężczyzny w singlu na 75 000 $ ATP Tour.

READ  Mistrzyni siatkówki plażowej - Rio uderza w nokaut, przebija amerykańską pulę kobiet

ATP Challenger Tour był drugą rundą niemieckiego gracza, ale była to jego pierwsza od 2019 roku.

Dzięki tej wygranej 28-latek wspiął się na 194 miejsce w światowych rankingach.

Mistrzowie gry podwójnej zostali koronowani w sobotę.

Amerykański duet Kanadyjki Kathryn Harrison i Sabriny Santamaria Kayla Cross z Londynu, Ontario i Marina Stakosic z Toronto, w 7-6 (2), 6-4 finały debla kobiet.

W finale gry podwójnej mężczyzn Austriak Maximilian Neuchrest i Grek Mikhail Pervolarakis wygrali sety proste (6-4, 6-4) nad Włochami Julianem Oklepo i Niemcami Kai Winelt.

W trzeciej edycji Calgary Challenger rozpoczęła się impreza dla pań.

„Wielu graczy, trenerów i zawodników stwierdziło, że był to jeden z najlepszych turniejów Challenger na świecie” – dodał Da Costa, który pełni funkcję dyrektora generalnego Tennis Center Austin i Victor Alberta.Nasz Narodowy Bank Calgary szybko staje się znany na całym świecie i cieszymy się, że możemy zaoferować przyszłoroczne wydarzenie”.