Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Sprawdź teraz swój telefon: 19 urządzeń z funkcją rozpoznawania twarzy, które można oszukać za pomocą zdjęć

Sprawdź teraz swój telefon: 19 urządzeń z funkcją rozpoznawania twarzy, które można oszukać za pomocą zdjęć

Od momentu wprowadzenia na iPhone’a X w 2017 roku rozpoznawanie twarzy stało się podstawową funkcją większości smartfonów.

Ale chociaż technologia jest niewątpliwie łatwa w użyciu, może wylądować w gorącej wodzie, jeśli masz smartfon Honor, Motorola, Nokia, Oppo, Samsung, Vivo lub Xiaomi.

Od jakich ekspertów? Ostrzegła, że ​​19 telefonów tych popularnych marek ma systemy rozpoznawania twarzy, które można łatwo oszukać za pomocą obrazów 2D.

„To niedopuszczalne, aby marki sprzedawały telefony, które można łatwo oszukać za pomocą obrazu 2D, zwłaszcza jeśli nie informują swoich klientów o tej luce” – powiedziała Lisa Barber, redaktor techniczny w Which?.

„Nasze odkrycia mają naprawdę niepokojące implikacje dla bezpieczeństwa ludzi i podatności na oszustwa”.

Od momentu wprowadzenia na iPhone’a X w 2017 roku rozpoznawanie twarzy stało się podstawową funkcją większości smartfonów. Ale chociaż technologia jest niezaprzeczalnie łatwa w użyciu, może wylądować w gorącej wodzie, jeśli masz smartfon Honor, Motorola, Nokia, Oppo, Samsung, Vivo lub Xiaomi (zdjęcie stockowe)

Jakich telefonów dotyczy problem?

 • cześć 70
 • Motorola Razr 2022, Motorola Moto E13, Motorola Moto G13, Motorola Moto G23
 • Nokii G60 5G, Nokii X30 5G
 • Oppo A57, Oppo A57s
 • Samsung Galaxy A23 5G, Samsung Galaxy M53 5G
 • Vivo Y76 5G
 • Xiaomi POCO M5 vs Xiaomi POCO M5s vs Xiaomi POCO X5 Pro vs Xiaomi 12T vs Xiaomi 12T Pro vs Xiaomi 12 Lite vs Xiaomi 13

studiować je, tj. Wysłał do laboratorium 48 smartfonów do testów.

Niepokojące jest to, że 40 procent (19) testowanych urządzeń zostało łatwo sfałszowanych za pomocą obrazu 2D, który nie miał „nawet szczególnie wysokiej rozdzielczości” i został wydrukowany na standardowej drukarce biurkowej.

Okazało się, że chińska marka telefonów Xiaomi ma siedem telefonów, które można wykorzystać, podczas gdy Motorola ma cztery telefony, Nokia, Oppo i Samsung mają po dwa telefony, a Honor i Vivo mają po jednym telefonie.

READ  Plotka: PS Plus Extra, polecane gry z lipca 2022 r. mogły wycieknąć

Większość wadliwych telefonów znajdowała się na tańszym końcu rynku, w tym Motorola Moto E13, która kosztuje 89,99 GBP, oraz Nokia G60 5G, która kosztuje 249,99 GBP.

Jednak problem dotknął również kilka bardzo drogich telefonów, w tym Motorolę Razr 2022, która kosztuje 949,99 funtów i Xiaomi 13, która kosztuje 849 funtów.

Użytkownicy iPhone’a mogą teraz spać spokojnie, wszystkie telefony Apple przetestowane przez Who? Zdaj testy plagiatu śpiewająco.

Odkrycia budzą obawy co do dużej liczby poufnych informacji, do których oszuści mogą uzyskać dostęp za pomocą dwuwymiarowego obrazu.

Problem dotyczy kilku bardzo drogich telefonów, w tym Motorola Razr 2022 (na zdjęciu), która kosztuje 949,99 funtów i Xiaomi 13, która kosztuje 849 funtów.

Problem dotyczy kilku bardzo drogich telefonów, w tym Motorola Razr 2022 (na zdjęciu), która kosztuje 949,99 funtów i Xiaomi 13, która kosztuje 849 funtów.

Honor 70 był jednym z najbardziej znanych telefonów, których dotyczy problem

Dotyczy to dwóch telefonów Samsung – Samsung Galaxy A23 5G i Samsung Galaxy M53 5G (na zdjęciu)

Odkryto, że chińska marka telefonów, Xiaomi, miała siedem telefonów, które można wykorzystać, podczas gdy Motorola miała cztery telefony, Nokia, Oppo i Samsung miały po dwa telefony, a Honor i Vivo miały po jednym telefonie.

każdy? Podkreśla, że ​​aplikacja Portfel Google jest dostępna na wszystkich telefonach, których dotyczy problem, i zapewnia dostęp do kart bankowych zarejestrowanych na urządzeniu.

W Wielkiej Brytanii użytkownicy mogą dokonywać zbliżeniowych płatności w Portfelu Google do 45 GBP bez konieczności odblokowywania telefonu, a następnie wymagane są bardziej bezpieczne dane biometryczne.

Jeśli masz jeden z telefonów, których dotyczy problem, który? Zaleca stosowanie różnych danych biometrycznych w celu zabezpieczenia urządzenia.

„Zdecydowanie radzimy każdemu, kto korzysta z tych telefonów, aby wyłączył rozpoznawanie twarzy i zamiast tego używał czytnika linii papilarnych, silnego hasła lub długiego kodu PIN” – radzi Barber.

Bazując na wynikach, który? Wzywa producentów do poprawy bezpieczeństwa ich systemów rozpoznawania twarzy.

„To powinno być sygnałem alarmowym dla producentów – muszą przyspieszyć i poprawić bezpieczeństwo swoich krytycznych systemów przed fałszowaniem” – dodał Barber.

READ  Tworzenie obrazu Bing Dall-E 3 było świetne przez kilka dni, ale teraz Microsoft w przewidywalny sposób to rozbił 🥴

W odpowiedzi na badanie Nokia potwierdziła, że ​​mówi klientom, że telefon może odblokować ktoś, kto jest do nich bardzo podobny, podczas gdy Samsung powiedział, że jego czytnik linii papilarnych zapewnia najwyższy poziom uwierzytelnienia.

Tymczasem Vivo powiedziało, że informuje klientów podczas konfiguracji telefonu, że rozpoznawanie twarzy jest mniej bezpieczne niż inne oferowane przez nich blokady.

Honor, Motorola, Oppo i Xiaomi nie odpowiedziały na prośbę kogo? skomentować.

Co zrobić, jeśli problem dotyczy Twojego urządzenia

 1. Wyłącz rozpoznawanie twarzy i zamiast tego użyj czytnika linii papilarnych, hasła lub kodu PIN.
 2. Długie kody PIN, składające się z co najmniej sześciu cyfr, są generalnie bezpieczniejsze, a jeśli możesz ustawić hasło, użyj różnych znaków, aby trudniej było je odgadnąć.
 3. Skonfiguruj zabezpieczenia w swoich aplikacjach, które również zawierają poufne informacje — może to obejmować wylogowywanie się, gdy ich nie używasz, ustawianie haseł lub blokad biometrycznych.
 4. Skonfiguruj drugą blokadę dla aplikacji Portfel Google. Może to być kod PIN, wzór, hasło, zarejestrowany odcisk palca lub skan tęczówki, w zależności od tego, co oferuje Twój telefon.

źródło: który?