Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Uruchom OpenAI ChatGPT w Apple App Store

Uruchom OpenAI ChatGPT w Apple App Store

OpenAI uruchamia ChatGPT w Apple App Store, ponieważ firma posuwa się naprzód z planami rozszerzenia swojego popularnego chatbota AI na szerszą publiczność konsumentów.

Nowa aplikacja będzie odzwierciedlać witrynę ChatGPT, umożliwiając użytkownikom zadawanie pytań i otrzymywanie odpowiedzi pisanych przez sztuczną inteligencję na urządzeniach mobilnych. Aplikacja zawiera również technologię rozpoznawania głosu OpenAI o nazwie Whisper, umożliwiającą użytkownikom poruszanie się w silniku AI poprzez mówienie do niego.

Jest to najnowszy produkt z serii wprowadzonych na rynek w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, ponieważ grupy Big Tech i startupy ścigają się, by wprowadzić na rynek generatywne narzędzia sztucznej inteligencji po uruchomieniu ChatGPT w listopadzie ubiegłego roku.

ChatGPT pomoże wspieranemu przez Microsoft OpenAI rozwinąć duże modele językowe, potężną technologię napędzającą chatboty i sprawić, że jego badania będą bardziej przyjazne dla konsumentów.

Aplikacja będzie początkowo dostępna w Stanach Zjednoczonych, aw nadchodzących tygodniach zostanie rozszerzona na kolejne kraje, a także urządzenia z Androidem.

„Dzięki aplikacji ChatGPT na iOS robimy kolejny krok w kierunku naszej misji, przekształcając najnowsze badania w przydatne narzędzia, które wzmacniają ludzi, jednocześnie czyniąc ich bardziej dostępnymi” – napisała firma w poście na blogu.

ChatGPT stał się z dnia na dzień internetową sensacją, gdy został uruchomiony w listopadzie, otwierając nowe możliwości jako jedna z pierwszych konsumenckich aplikacji AI szeroko dostępnych dla ogółu społeczeństwa. Chatbot przyciągnął ponad milion użytkowników w ciągu pierwszych trzech dni i szacuje się, że do stycznia osiągnął 100 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie.

Technologia, która ma prosty interfejs do odpowiadania na pytania, została okrzyknięta przełomowym momentem dla sztucznej inteligencji, grożąc zakłóceniem rynków od edukacji i mediów po wyszukiwarkę Google.

Dzięki aplikacji mobilnej chatbot ChatGPT dotrze do szerszego grona odbiorców niż na komputerze stacjonarnym, co może przyspieszyć ulepszanie jego technologii.

READ  Wydarzenie dotyczące wydajności Apple Peek: Jak oglądać i czego się spodziewać

Informacje, które użytkownicy wprowadzają do generatywnych programów sztucznej inteligencji, pomagają trenować modele, aby były bardziej niezawodne i bezpieczne, oraz służą jako forma wzmocnienia i informacji zwrotnej.

Ostatecznym celem firmy, według jej dyrektora generalnego Sama Altmana, jest stworzenie sztucznej inteligencji ogólnej, która jest urządzeniem tak inteligentnym jak człowiek.

ChatGPT pojawia się w obliczu rosnącej kontroli pojawiającej się dziedziny ze strony organów regulacyjnych i rządów na całym świecie, a także niepokoju niektórych etyków sztucznej inteligencji co do potencjalnego nadużycia tej technologii.

Wcześniej w tym tygodniu Altman pojawił się na przesłuchaniu przed podkomisją Senatu USA ds. prywatności, technologii i prawa, wzywając do uregulowania szybko rozwijającej się technologii, którą pomógł zbudować.

Podczas gdy celem aplikacji ChatGPT na iPhone’a jest rozszerzenie dostępności technologii dla większej liczby użytkowników, grupy technologiczne również spieszą się, aby znaleźć sposoby na uruchamianie generatywnej sztucznej inteligencji na telefonach komórkowych, a nie na serwerach w chmurze – w posunięciu, które obniżyłoby wysokie koszty obliczeniowe .

Google powiedział w zeszłym tygodniu, że udało mu się uzyskać kopię PaLM 2, najnowszego modelu z dużym językiem, do pracy na telefonie Samsung Galaxy. Ta zmiana może sprawić, że usługi takie jak chatboty będą znacznie tańsze dla firm i utorować drogę bardziej transformacyjnym aplikacjom wykorzystującym generatywną sztuczną inteligencję.

OpenAI została założona w 2015 roku przez niektórych z najbardziej radykalnych myślicieli świata technologii, w tym Elona Muska i Petera Thiela, jako fundacja non-profit mająca na celu bezpieczne rozwijanie potężnej sztucznej inteligencji. Od tego czasu przekształciła się w firmę nastawioną na zysk, a Microsoft potwierdził w styczniu wielomiliardową inwestycję w ruchu, który wycenił startup na prawie 29 miliardów dolarów.