Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Recenzja Surface Pro 8: Najlepszy tablet firmy Microsoft z systemem Windows doczekał się poważnej aktualizacji | Usługa Microsoft

Definicja klasy Microsoft Okna 11 Tablet w końcu otrzymuje funkcję projektowania i aktualizacji, o którą prosili fani Surface Pro, ale ma wyższą cenę.

Surface Pro 8 zaczyna się od 999 GBP (999 USD / 1649 USD), bez klawiatury podstawowej, która wynosi 160 GBP (160 USD / 260 USD), czyli ponad 100 GBP na tablet i 35 GBP na klawiaturę. równoważne modele.

To największa aktualizacja od 2014 roku: projekt został przeprojektowany, aby pasował do bardziej nowoczesnego wyglądu Surface Pro X, z zaokrąglonymi rogami, smuklejszymi krawędziami i konwersją magnezowo-aluminiową dla ciała. Jest o 116 g cięższy i o 0,8 mm grubszy niż ostatni model Ale wygląda i czuje się świetnie.

Podpórka z tyłu jest tak samo dobra jak poprzednie urządzenia Surface i jest w stanie utrzymać tablet pod różnymi kątami. Zdjęcie: Samuel Gibbs/The Guardian

Przy przekątnej 13 cali ekran jest o 12,3 cala większy od swoich poprzedników. Jest nadal kompaktowy w porównaniu do laptopa, ale większy ekran ułatwia pracę z kilkoma oknami. Ekran obsługuje również szybszą częstotliwość odświeżania 120 Hz, co jest częstym zjawiskiem smartfonyi zaawansowane tablety znalezione w Najnowszy MacBook Pro firmy Apple.

To rozczarowujące, że ekran 120 Hz to funkcja, która nie została jeszcze w pełni zrealizowana. Pro 8 czeka na aktualizację oprogramowania zaplanowaną na przyszły rok, aby go włączyć Zmienne częstotliwości odświeżania, który pozwala ekranowi na automatyczne dostosowywanie szybkości w zależności od treści wyświetlanej na ekranie, oszczędzając energię baterii w przypadku nieruchomych obrazów, a jednocześnie zapewniając wyjątkową płynność w przypadku szybko poruszających się animacji. Na razie jest domyślnie ustawiony na 60 Hz, aby oszczędzać baterię.

Określić

 • Monitor: 13-calowy wyświetlacz LCD 2880 x 1920 (267 ppi) 120 Hz

 • Uzdrowiciel: Intel Core i5 lub i7 (11. generacji)

 • BARAN: 8, 16 lub 32 GB

 • przechowywanie: 128, 256, 512 GB lub 1 TB

 • Grafika: Intel Iris XE

 • System operacyjny: okna 11 Strona główna

 • aparat fotograficzny: 10 MP z tyłu i 5 MP z Windows Hello

 • Dostawa: Wifi 6, Bluetooth 5.1, 2x Thunderbolt 4 / USB-4, Słuchawki, Surface Connect

 • Wymiary: 287 x 208 x 9,3 mm

 • Waga: 891g (bez klawiatury)

Szybciej i ciszej

Recenzja Microsoft Surface Pro 8
Tablet ładuje się w pełni w nieco ponad półtorej godziny, osiągając 50% w 35 minut przy użyciu dołączonego zasilacza Surface Connect. Może również ładować się z portów Thunderbolt. Zdjęcie: Samuel Gibbs/The Guardian

Pro 8 jest wyposażony w chipsety Intel Core i5 lub i7 11. generacji (zgodnie z testami), które są o 10%-15% szybsze niż poprzednie modele w testach porównawczych i dopasowywaniu Surface Laptop 4 — wysoka wydajność.

Aktualizacja systemu chłodzenia sprawia, że ​​urządzenie jest ciche przez większość czasu, wymagając o wiele mniej wentylatorów niż poprzednie wersje, co jest bardzo pożądaną zmianą.

Microsoft w końcu zastosował również łączność Thunderbolt, wyposażając Pro 8 w dwa porty USB/Thunderbolt 4, dużą, nowoczesną aktualizację łączności z monitorami, szybkimi dyskami i stacjami dokującymi, a także ładowaniem. Jednak przydatne gniazdo kart microSD i gniazdo USB-A zostały usunięte z poprzednich modeli.

Żywotność baterii pozostaje bardzo podobna do poprzednich modeli, przy zaledwie około siedmiu godzinach pracy między ładowaniami, co stanowi mniej niż połowę 16 godzin wiodącej na rynku baterii. Macbook Air.

Zrównoważony rozwój

Recenzja Microsoft Surface Pro 8
Surface Pro 8 ma wymienny dysk SSD ukryty pod klapką z tyłu, co oznacza, że ​​po zakupie można uaktualnić pamięć masową, ale Microsoft twierdzi, że powinien być tylko Zastąp go technikami. Zdjęcie: Samuel Gibbs/The Guardian

Microsoft nie zapewnia oczekiwanej żywotności baterii dla Pro 8; Urządzenia w podobnych urządzeniach zazwyczaj zachowują co najmniej 80% swojej pierwotnej pojemności przez ponad 500 pełnych cykli ładowania. Ogólnie rzecz biorąc, tablet można naprawić za opłatą serwisową pogwarancyjną w wysokości 424,02 £ Opłata za wymianę baterii wynosi 280,44 £.

Tablet nie zawiera materiałów pochodzących z recyklingu, ale Microsoft działa programy recyklingu W przypadku starych maszyn opublikuj Raport zrównoważonego rozwoju firmy i upaść Wpływ na środowisko każdego produktu.

Okna 11

Recenzja Microsoft Surface Pro 8
Rozpoznawanie twarzy w Windows Hello bardzo szybko Cię zaloguje. Kamera internetowa 5MP jest jedną z najlepszych kamer do rozmów wideo, ale ma stosunkowo niski kąt do wyższych ujęć, niż można by chcieć. Zdjęcie: Samuel Gibbs/The Guardian

Pro 8 przebiegów Nowe Windows 11, i on jak Idź 3 Tablet, ale jest znacznie szybszy ze względu na szybsze chipy. Windows 11 jest bardziej przyjazny dla tabletów, z łatwym w obsłudze interfejsem i znacznie ulepszoną klawiaturą dotykową.

Windows 11 wciąż jest trochę szorstki, ale szybko się poprawia. Osoby przenoszące się z systemu Windows 10 przekonają się, że działa on w większości tak samo, z pewnymi zmianami projektowymi, takimi jak centralne menu Start.

Najlepsza klawiatura i rysik 2

Recenzja Microsoft Surface Pro 8
Slim Pen 2 to jeden z najlepszych dostępnych rysików: precyzyjny, z wyjątkowo niskimi opóźnieniami i świetnym wyczuciem. Zdjęcie: Samuel Gibbs/The Guardian

Tablet Pro 8 to tylko połowa równania. Obsługuje zaktualizowaną odłączaną klawiaturę podpisu firmy Microsoft, która jest sztywniejsza i ma mniej zagięć podczas pisania niż jej poprzednik. Klawisze i gładzik nadal są świetne.

Nowe pióro Slim Pen 2 ma wewnątrz mały silnik wibracyjny, który aktywuje się, gdy przeciągasz nim po ekranie, dając wrażenie pióra na papierze. W cudowny sposób nie da ci talentu artystycznego, ale naprawdę wzbogaci doświadczenie rysowania lub pisania na szkle. Niektóre aplikacje mogą również sprawiać, że pióro wydaje się klikać, gdy aktywowane są określone funkcje lub menu.

Dotykowy dotyk pióra Slim Pen 2 działa tylko w aplikacjach, które go obsługują, takich jak Microsoft Word, Journal, Whiteboard, PowerPoint, Adobe Fresco i kilku innych.

Uwagi

Recenzja Microsoft Surface Pro 8
Odciągnij klawiaturę od tabletu, aby odsłonić ukryte magnetyczne etui do przechowywania i ładowania Slim Pen 2, co jest bardzo zgrabnym rozwiązaniem problemu, gdzie umieścić pióro, gdy nie jest używane. Zdjęcie: Samuel Gibbs/The Guardian
 • Kolumny są przyzwoite i potrafią być dość głośne, ale brakuje im basu.

 • Ekran jest bardzo odblaskowy, co sprawia, że ​​używanie go na zewnątrz w bezpośrednim świetle może być wyzwaniem.

Cena

Microsoft Surface Pro 8 zaczyna się za £999 ($999/1649 zł) z procesorem Intel Core i5, 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci oraz dostępne w różnych kombinacjach pamięci i pamięci masowej. Wersje wyposażone w Core i7 zaczynają się od 1499 GBP (1599 USD / 2399 USD).

Koszty klawiatury do podpisu 159,99 £ (159,99 USD/259,95 zł) samodzielnie lub 259,99 £ (279,99 USD/429,95 zł) za pomocą pióra Slim Pen 2.

Dla porównania, Surface Laptop 4 zacząć w £799, ten Surface Go 2 Koszty £369, ten Samsung Galaxy Book Pro 360 Koszty £1199, ten Apple iPad Pro 12,9 cala Koszty £999, ten Macbook Air Koszty £999 i MacBook Pro Koszty £1899.

Reguła

Surface Pro 8 jest najlepszym tabletem Microsoftu, w końcu dodając kilka bardzo potrzebnych ostatnich aktualizacji do już zwycięskiej formuły.

Najbardziej zaokrąglony i elegancki design jest świetny. Większy, lepszy ekran z mniejszymi ramkami zwiększa produktywność. Ma najnowszy chipset Intela, działa znacznie ciszej i wreszcie ma łączność Thunderbolt dla stacji dokujących, napędów, monitorów i innych.

Żywotność baterii wystarcza na cały dzień pracy, ale jest daleko w tyle za liderami rynku. Ekran 120 Hz będzie fajną funkcją, gdy zostanie w pełni zrealizowany wraz z aktualizacją. Wyjęcie gniazda na kartę microSD jest trochę rozczarowujące, ale modułowy dysk SSD jest jak najbardziej mile widziany. Rzeczywisty koszt początkowy 1160 funtów z klawiaturą jest nieco wyższy niż w przypadku równoważnego standardowego laptopa.

Jeśli potrzebujesz kompaktowego i elastycznego urządzenia z systemem Windows 11, które w jednej chwili może przekształcić się z potężnej alternatywy laptopa w kreatywny tablet, Surface Pro 8 jest inny niż wszystkie.

Pozytywy: Świetny ekran, dobra wydajność, Thunderbolt4/USB-4, doskonała klawiatura (podstawowy dokupienie), doskonała podstawka, Windows Hello, solidna konstrukcja, świetny rysik (zakup opcjonalny), wymienny dysk SSD.

Negatywy: Nieco droga klawiatura, bez portu USB-A, bez gniazda na kartę microSD, musiała zostać dołączona, czekając na aktualizację, aby umożliwić zmienną częstotliwość odświeżania monitora.

Recenzja Microsoft Surface Pro 8
Surface Pro 8 jest dostępny w kolorze grafitowym lub platynowym srebrnym i jest wyjątkowo solidny, gotowy do podróży z Tobą. Zdjęcie: Samuel Gibbs/The Guardian

Inne recenzje

READ  Abonenci PlayStation Plus otrzymują bezpłatną aktualizację PS5