Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Recenzja Pixela 6: flagowy telefon Google ze zniżką | smartfony

TPixel 6 jest niedrogi od Google Flagowy telefon 2021 udowadnia, że ​​jest liderem w branży z najwyższej klasy aparatem i nowym, najnowocześniejszym chipem w swoim rdzeniu – jednocześnie podważając większość konkurencji pod względem ceny.

Telefon kosztuje 599 GBP / 599 / 999 USD, czyli o 250 GBP mniej niż telefon. Pixel 6 Pro, jednocześnie oferując 90% tego, co oferuje najlepszy model od Google.

Ma 6,4-calowy wyświetlacz OLED 90 Hz, który jest płaski i nie jest zakrzywiony po bokach. Ekran jest nieco mniej ostry, wolniejszy i mniejszy niż w 6 Pro, ale nadal jest bardzo dobry z doskonałą jasnością i kątami widzenia.

Pixel 6 (po prawej) jest nieco krótszy, ale ma podobne wymiary do Pixel 6 Pro (po lewej). Zdjęcie: Samuel Gibbs/The Guardian

Boki są pomalowane na czarne aluminium, tył jest szklany, a duży pasek do aparatu jest podobny do 6 Pro. Pomimo mniejszego rozmiaru ekranu, Pixel 6 nie jest małym telefonem, jest tylko o 1,1 mm węższy i o 3 g lżejszy niż jego większy brat. Osoby o małych dłoniach będą miały problem z utrzymaniem go jedną ręką bez niego przywiązany.

Sprecyzować

 • Monitor: 6,4 cala 90 Hz FHD+ OLED (411 ppi)

 • Uzdrowiciel: Tensor Google

 • BARAN: 8 GB pamięci RAM

 • składowanie: 128 lub 256 GB

 • System operacyjny: Android 12

 • kamera: 50 MP + 12 MP, Selfie 8 MP

 • Dostawa: 5G, eSIM, wifi 6E, NFC, Bluetooth 5.2, GNSS

 • Wodoodporny: IP68 (1,5 metra przez 30 minut)

 • Wymiary: 158,6 x 74,8 x 8,9 mm

 • Waga: 207g

chip napinacza

Recenzja Google Pixel 6
Ładowanie Pixela 6 zajmuje niecałe dwie godziny, osiągając 50% w 33 minuty przy użyciu zasilacza USB-C o mocy 30 W (brak w zestawie). Zdjęcie: Samuel Gibbs/The Guardian

wraz z piksele 6 Pro, Pixel 6 to pierwszy telefon z niestandardowym procesorem Tensor firmy Google. Dorównuje szybkością swoim konkurentom z Qualcomm i Samsunga, ale jest lepiej zoptymalizowany pod kątem różnych systemów AI Google.

READ  Silent Hill 2 Remake został po cichu zaktualizowany na Steamie

Żywotność baterii jest dobra, ale nie świetna, trwa około 34 godzin między ładowaniami, na równi z Konkurenci Samsunga Ale trochę daleko iPhone 13 działa przez 46 godzin. Tak było z ekranem włączonym przez około pięć godzin w różnych aplikacjach do przesyłania wiadomości, notatek i narzędzi, w przeglądarce i robieniu około 20 zdjęć, spędzając około dwóch godzin na 5G, a resztę na Wi-Fi.

Zrównoważony rozwój

Recenzja Google Pixel 6
Dwukolorowe tło wygląda nieco wyblakłe w wariancie „burzowej czerni”, ale jest uderzające w odważniejszych wyborach kolorystycznych. Zdjęcie: Samuel Gibbs/The Guardian

Google nie podaje oczekiwanej żywotności baterii. Urządzenia w podobnych urządzeniach zwykle zachowują co najmniej 80% swojej pierwotnej pojemności po 500 pełnych cyklach ładowania. Pixel 6 można generalnie naprawić od Google oraz warsztaty serwisowe innych firm. Naprawa ekranu kosztuje 129 GBP, naprawa tylnej szyby kosztuje 139 GBP, a wymiana baterii kosztuje 89 GBP poza gwarancją.

Pixel 6 ma w swojej ramie 100% aluminium z recyklingu, co stanowi około 14% wagi telefonu. Firma publikuje Raporty o oddziaływaniu na środowisko dla niektórych swoich produktów. Google będzie Odzyskuj wszystkie urządzenia Pixel Darmowa dostawa.

Android 12

Recenzja Google Pixel 6
Ultraszybkie, synchroniczne pisanie głosowe opuszkami palców to jeden z nowych dodatków do Androida 12 dostępnych tylko w pikselach, które są obsługiwane przez układ Tensor. Zdjęcie: Samuel Gibbs/The Guardian

Pixel 6 jest dostarczany z Google Najnowsza wersja Androida 12, który zawiera wiele opcji dostosowywania i ulepszeń. po więcej, Zobacz naszą recenzję Pixel 6 Pro.

Google zapewni co najmniej trzy lata głównych aktualizacji Androida i comiesięcznych poprawek bezpieczeństwa. Następnie zapewni dodatkowe dwa lata aktualizacji z „częstotliwością i kategoriami aktualizacji w zależności od możliwości i potrzeb sprzętu”. Samsung obsługuje swoje najlepsze telefony przez cztery lata, podczas gdy Fairphone dąży od sześciu lat Apple wspiera swojego iPhone’a nawet przez siedem lat.

kamera

Recenzja Google Pixel 6
Aplikacja aparatu jest doskonała, z prostymi, ale przydatnymi pomocami do fotografowania, chociaż brakuje w niej dedykowanego trybu fotografowania makro. Zdjęcie: Samuel Gibbs/The Guardian

Pixel 6 ma ten sam aparat główny 50 MP i ultrawide aparat 12 MP, co 6 Pro i daje bardzo podobne wyniki. To sprawia, że ​​jest to jeden z najlepszych aparatów, jakie można dostać na smartfonie, zwłaszcza za mniej niż 600 funtów. Brakuje w nim aparatu z zoomem optycznym i chociaż 7-krotny zoom cyfrowy Google jest lepszy, nie zastępuje zoomu optycznego.

READ  GameStop ujawnia dziesięć najlepszych zamówień na przełączniki w przedsprzedaży od czerwca 2021 r.

Aparat do selfie 8MP jest dobry, tworząc szczegółowe ujęcia z dużą ilością dramatyzmu, ale czasami zdjęcia były nieco miękkie, szczególnie przy słabym oświetleniu.

Uwagi

Recenzja Google Pixel 6
Skaner linii papilarnych jest mniej niezawodny niż 6 Pro i chociaż nie jest straszny, nie jest tak dobry, jak to, z czego korzysta Samsung lub jeden plus. Pomogło mi dwukrotne zapisanie odcisku kciuka. Zdjęcie: Samuel Gibbs/The Guardian
 • Jakość połączeń i odbiór 5G były dobre, podobnie jak wydajność Bluetooth kilku zestawów słuchawek.

 • Dolne rogi były zauważalnie twarde, wbijając się bardziej niż inne urządzenia w mojej dłoni, gdy trzymałem je w jednej ręce.

 • Przyciski głośności i zasilania działają dobrze, ale są trochę luźne, co pozwala trochę szokować.

Cena £

Google Pixel 6 kosztuje 599 zł (599 zł/999 zł) o pojemności 128 GB.

Dla porównania, Pixel 6 Pro koszty £849I Telefon Pixel 4a koszty £349, Ten OnePlus 9 koszty 629 zł, Ten Samsung Galaxy S21+ koszty £949Koszty telefonu Xiaomi 11T Pro 599 zł, Ten iPhone 13 koszty £779 i Werfon 4 koszty 499 zł.

Reguła

gdzie jest Pixel 6 Pro Opierając się na konkurowaniu na równi z najlepszymi smartfonami na rynku, Pixel 6 oferuje wszystko, co czyni telefony Google świetnymi, jednocześnie znacznie zmniejszając konkurencję pod względem ceny.

Otrzymasz wysoką wydajność, przyzwoitą żywotność baterii, nowy chip Google i wspaniałe wrażenia pełne oprogramowania, którego nie znajdziesz nigdzie indziej. Natywne pisanie głosowe i klawiatura Google wspomagane sztuczną inteligencją są świetne, a od premiery otrzymasz co najmniej pięć lat aktualizacji zabezpieczeń. Ponadto telefon zawiera główny i ultraszerokokątny obiektyw dla wiodącego w swojej klasie systemu aparatów Google.

Brak zoomu optycznego i nieco wybredny skaner linii papilarnych można przeoczyć. Pixel 6 kosztuje zaledwie 599 funtów, a jego cena jest bardziej zgodna z konkurencyjnymi chińskimi markami niż najlepsze urządzenia Samsunga i Apple, z którymi konkurują.

READ  Konsola Xbox z okazji 20-lecia Microsoftu ujawniona wcześniej

To sprawia, że ​​Pixel 6 jest prawdziwą okazją na lepszy telefon. Aby uzyskać lepszy telefon z Androidem, musisz wydać znacznie więcej.

Pozytywy: Wiodący w swojej klasie aparat, świetny ekran, doskonała wydajność, dobra żywotność baterii, aluminium z recyklingu, pięć lat aktualizacji zabezpieczeń, Android 12, świetne natywne funkcje sztucznej inteligencji i bardzo konkurencyjna cena.

Cons: Dość wolne ładowanie, brak zoomu optycznego, skaner linii papilarnych może być wybredny, brak opcji odblokowywania twarzą, tylko trzy lata aktualizacji wersji Androida pomimo pięcioletniego wsparcia bezpieczeństwa.

Recenzja Google Pixel 6
W przeciwieństwie do większości konkurentów, Pixel 6 nie chwieje się, gdy leży płasko na stole ze względu na poziomy pasek aparatu. Zdjęcie: Samuel Gibbs/The Guardian

Inne recenzje