Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Używasz Chrome? Nie powinieneś ignorować tego pilnego ostrzeżenia od Google

Miliardy użytkowników Google Chrome są wzywane do niezwłocznego aktualizowania swoich przeglądarek internetowych. Ten najnowszy alert, pochodzący bezpośrednio od Google, został wydany po odkryciu szeregu nowych zagrożeń, które mogą narazić komputery na ataki hakerów.

Chociaż błędy są bardzo często znajdowane i naprawiane przez cały rok, to co sprawia, że ​​ten ostatni alert jest jeszcze bardziej niepokojący, jest to, że dwa z problemów wykrytych przez zespół internetowy Google otrzymały przerażającą ocenę „dzień zerowy”.

Jeśli jeszcze tego nie byłeś świadomy, ostrzeżenia zero-day to najgorszy koszmar właścicieli urządzeń. Dzieje się tak, ponieważ alerty te oznaczają, że jest możliwe – i bardzo prawdopodobne – że błąd jest już znany przestępcom i hakerom, którzy prawie na pewno wykorzystują teraz luki do ataków. Dlatego Google tak szybko wydało tę nową łatkę.

Nowa wersja Chrome 95.0.4638.69 naprawia łącznie osiem problemów, z których dwa są uważane za wysokie. Firma Google potwierdziła na swojej stronie aktualizacji Chrome, że jest świadoma występowania exploitów w środowisku naturalnym dla problemów o nazwach kodowych CVE-2021-38000 i CVE-2021-38003.

Zostało to naprawione, ale tylko wtedy, gdy użytkownicy zaktualizują przeglądarkę Chrome.

Potwierdzając aktualizację, Google powiedział: “Stabilny kanał został zaktualizowany do 95.0.4638.69 dla systemów Windows, Mac i Linux, które będą wprowadzane w nadchodzących dniach / tygodniach. Chcielibyśmy podziękować wszystkim badaczom bezpieczeństwa, którzy pracowali z nami podczas cykl rozwoju, aby zapobiec przedostawaniu się błędów bezpieczeństwa do stałego kanału.

Firma nie ujawni więcej o błędach, dopóki nie upewni się, że większość użytkowników zaktualizowała swoją przeglądarkę, ale są one wyraźnie poważne, więc nie zwlekaj z upewnieniem się, że Twój komputer jest zaktualizowany.

Jeśli używasz przeglądarki Chrome, warto sprawdzić, czy na komputerze PC, Mac lub Chromebook z systemem Windows 10 działa najnowsze oprogramowanie. Aby upewnić się, że wszystko jest w pełni zaktualizowane, po prostu uruchom przeglądarkę, przejdź do Chrome na pasku menu i kliknij Informacje o Chrome.

READ  Pierwsza seria zwiastunów gry Sniper Elite 5 wciąż jest ogromna i pojawi się w przyszłym roku

Tutaj zobaczysz, której wersji Chrome używasz i czy coś wymaga aktualizacji. Jeśli nie korzystasz z najnowszej wersji, zostaniesz poproszony o uaktualnienie, a następnie ponowne uruchomienie programu.

Ten najnowszy alert Chrome pojawia się po wykryciu podobnych problemów w październiku i wrześniu, a błędy dnia zerowego zostały również naprawione w tych dwóch wersjach.