Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Klasy Udekorowanych Jaj zbierają pieniądze na posiłki na Ukrainie |  Wiadomości, sport, praca

Klasy Udekorowanych Jaj zbierają pieniądze na posiłki na Ukrainie | Wiadomości, sport, praca

KEN — Pojawiły się niezliczone sposoby pomocy Ukraińcom dotkniętym rosyjską inwazją, w tym tworzenie i sprzedaż pisanek Pysanki.

W Cedar Run Bakery & Market w Keene odbyło się kilka sesji klasowych, każda z około tuzinem uczestników przekazujących 50 dolarów, podczas których uczono podstaw przekształcania zwykłych owalnych przedmiotów w kolorowe dzieła sztuki pod okiem Sue i CJ Young z Young Studio i Galeria w Jay.

„Ratujemy świat jedno jajko na raz” Sue powiedziała.

Pieniądze zostały przeznaczone na World Central Kitchen (WCK) założoną na całodobowym pieszym przejściu granicznym w południowej Polsce. WCK rozszerza swoje wysiłki, aby serwować miliony posiłków ludziom w całym regionie w Rumunii, Mołdawii i na Węgrzech. WCK współpracuje również z restauracjami na Ukrainie, dostarczając ciepłe posiłki wszystkim potrzebującym.

Czułem się bezradny, oglądając wiadomości o Ukrainie. Sue pokazała mi jajka Pisansky’ego kilka lat temu i pomyślałem, że dobrze byłoby, gdyby ktoś je zrobił. powiedziała Kristi Farrell, właścicielka Cedar Run. „Byłem zachwycony, że Sue była chętna do pomocy. To coś więcej niż tylko ludzie, którzy zarabiają na życie sztuką. Robią to troskliwi ludzie.”

Na zakończenie warsztatów w Cedar Run zebrano ponad 2800 dolarów. „Jestem taka szczęśliwa i mam łzawiące oczy, ponieważ mieszkam tutaj, gdzie ludziom tak bardzo zależy” – dodał Farrell.

Jedna z uczestniczek, Abigail Smith, uczennica Kane Central School, wyraziła swoje przemyślenia. „Czuję się bezradny patrząc na ludzi, którzy cierpią i chciałem pomóc w każdy możliwy sposób, a to jest dobry sposób, aby to zrobić”.

Imitacja jajek Pisanki

Według raportu New York Times z 2018 roku, jajka są takie „Znak życia w kulturze ukraińskiej”.

Jest zwykle dekorowany na wiosnę i wcześniej był uważany za talizman przeciwko złu, zauważa artykuł.

„Tylko kobiety i młode dziewczyny dekorowały je w przeszłości, z dala od oczu widzów, w obawie, że ktoś rzuci zły urok na jajko i jego właściciela” Zgodnie z art.

READ  Fagerlei i Mnic zdobywają tytuły mistrzów świata we freestyle footballu

Niektóre ukraińskie legendy mówią, że losy świata zależą od Pysanków i tak długo, jak trwa tradycja zdobienia jajek, świat nadal będzie istniał – wynika z raportu The Washington Post.

Według strony internetowej Muzeum Ukrainy w Nowym Jorku, barwniki jajeczne używane do zdobienia pysanky mają również znaczenie symboliczne. czerwony symbolizuje słońce, życie i radość; żółty oznacza bogactwo i płodność; Zieleń była symbolem wiosny i życia roślin.

„W niedawnej przeszłości rzemieślnicy przygotowywali własne barwniki, używając naturalnych produktów, takich jak kora dębu lub wiązu, gałązki kwaśnych jabłoni oraz liście szafranu lub wierzby” strona powiedział.

Strona internetowa muzeum wskazuje, że symboliczna dekoracja pysanki składa się z geometrycznych kształtów z elementami zwierzęcymi i roślinnymi.

„Najważniejszym elementem jest stylizowany symbol słońca, który jest przedstawiany jako złamany krzyż, swastyka (symbol starożytnego sanskrytu), trójkąt, ośmioramienna róża lub gwiazda” Strona czyta. Inne popularne motywy to niekończące się linie, stylizowane kwiaty, liście, drzewo życia i niektóre postacie zwierząt, takie jak konie, łosie i ptaki. Pod wpływem chrześcijaństwa pojawiły się przedmioty takie jak krzyże, kościoły i ryby”.

Według bloga podróżniczego Have German Will Travel do Wielkiego Czwartku duże rodziny wyprodukują 60 lub więcej jaj.

„Im więcej córek ma rodzina, tym więcej kobiet rodzi” Według bloga. „Wtedy jajka zostaną zabrane do kościoła w Niedzielę Wielkanocną, aby je pobłogosławić, po czym zostaną dostarczone”.

Dziś sztuka Pysanky pozostaje tradycją rodzinną na Ukrainie i na całym świecie. Podobne techniki zdobienia jajek są praktykowane w innych krajach Europy Wschodniej, gdzie często jest to głęboko zakorzeniona tradycja rodzinna.

Przed udekorowaniem jajka zakonnice ukraińskie czynią znak krzyża i szepczą: „Boże pomóż mi.”

Stworzenie Pysanke

Projekt jest lekko narysowany ołówkiem na czystym jajku. Wosk jest następnie nakładany za pomocą kistki, która składa się z małego metalowego zbiornika z cienką końcówką/otworem na drewnianym lub plastikowym uchwycie. Wosk jest nabierany do zbiornika, podgrzewany, a następnie ten pisak jest używany do pisania woskiem po skorupce jajka.

READ  Aaron Hickey dostaje swoje pierwsze powołanie w Szkocji wraz z powrotem Ryana Jacka i Davida Marshalla | wiadomości piłkarskie

Jajo składa się z szeregu barwników, zaczynając od najjaśniejszego koloru. Po wyschnięciu każdego barwnika woskiem rysuje się kolejny wzór. Po ostatecznym barwniku jajko umieszcza się w pobliżu źródła ciepła, takiego jak świeca, gdzie stopiony wosk jest wycierany.

W celu ochrony nakłada się kilka lekkich warstw lakieru akrylowego lub bezbarwnego. Po przeciwnych stronach jajka robi się małe dziurki, aby wydmuchać zawartość. Uchwyt może być przymocowany w celu zawieszenia.

Wyślij e-mail do Alvina Raynera na adres: [email protected].

Dzisiejsze najświeższe wiadomości i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczej