Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Maciej Janowski chce ukończyć żużlowe Grand Prix 2022 na podium: „Jestem bardzo szczęśliwy, że jestem tam, gdzie jestem”

Maciej Janowski przyjechał na Grand Prix MotoGP 2022, aby zdobyć swój pierwszy w historii medal Mistrzostw Świata po tym, jak ledwo zabrakło na podium w czterech z ostatnich pięciu sezonów.

Polski kolarz ma na swoim koncie siedem zwycięstw w SGP, w tym debiutancki sezon w Pradze, jednak Janowski był czwarty w klasyfikacji końcowej w latach 2017, 2018, 2020 i ostatnie mistrzostwo w 2021 roku.

FIM Speedway Grand Prix 2022 rozpocznie się 30 kwietnia z Odkryj + Relacjonował na żywo wszystkie 12 wyścigów, a przed meczem otwarcia w Jurikan w Chorwacji Janowski rozmawiał z Eurosportem o swoich przygotowaniach i oczekiwaniach na nadchodzące miesiące.

Żużel

„Musisz przynieść swoją grę!” – Rozpoczęcie Grand Prix na żużlu 2022 r.

Wczoraj o 16:38

Jak idą twoje przygotowania do sezonu?

Moje przygotowania były dobre. To był trudny początek sezonu, ale życie nie zawsze idzie tak, jak tego chcesz. Ale musimy skupić się na początku sezonu. Jestem bardzo podekscytowany nowym sezonem Speedway GP.

Oczywiście udało ci się zająć czwarte miejsce pod koniec 2021 roku, dobry koniec sezonu – miałeś teraz kilka kwarty – czy nie możesz się doczekać, aby dostać się na podium?

Oczywiście co roku, ale wiele osób pyta mnie „Kiedy? Dlaczego nie w tym roku? Byłem tak blisko”. Podróż, którą odbywamy, jest fantastyczna i jestem bardzo podekscytowany, że mogę co roku reprezentować mój kraj, moje miasto i mój klub. Oczywiście lepiej byłoby stanąć na podium, ale do tej pory mieliśmy całkiem niezłą passę. Bardzo się cieszę, że jestem tam, gdzie jestem.

Wrocław przegrał tegorocznego Artema Lagotę z teamu*, co utrudni sprawę, ale wciąż masz zastępcę za zawodnika i wciąż masz mocną ekipę. Czy możesz to ukryć?

Trudno osłaniać mistrza świata. Oczywiście niewiele możemy z tym zrobić; Ale tak właśnie jest. Oczywiście będzie to dla nas bardzo trudne. Wygląda na to, że będziemy mieć więcej wyścigów, więc zobaczymy. Ale nasz zespół był wcześniej bardzo silny i myślę, że wciąż się rozwija wraz ze wzrostem liczby młodych gwiazd. Tak więc jestem bardzo, bardzo szczęśliwy i zobaczę, jak to będzie wyglądać z różnymi zespołami.

READ  Mistrz French Open Party i Swatec starły się z Madrytem

Czy Greg Hancock mógłby wejść do zespołu po przejściu na emeryturę i pokryciu Artema – oczywiście spekulacje, ale co o tym myślisz?

Byłbym bardzo szczęśliwy, gdybym znów ścigał się z Gregiem, ale nie jestem pewien, czy chciałby to zrobić. To coś, co usłyszałem od ciebie po raz pierwszy. Nikt mi nic o tym nie powiedział, ale wyślę mu SMS-a, żeby zobaczyć, co się stanie! Jest świetnym facetem i wie, jak pracować z małymi dżokejami i wszystkimi dżokejami. Ścigał się przez wiele lat i nie tak dawno startował w zawodach. Wie, jak działają te maszyny i co jest dobre, a co złe.

To nie był taki wynik, jakiego chciałeś na Speedway of Nations (Polska ledwie przegrała z Wielką Brytanią) w Manchesterze – ale czy to jest polski rok?

Zobaczymy, to fajna część wyścigów samochodowych. Dlatego jest sexy. Wygraliśmy ponad dwa dni w Manchesterze. Byliśmy na szczycie tabeli wyników. Ale w Wielkim Finale popełniłem błąd – albo popełniliśmy błąd. Zespół ścigał się, a my nie wygraliśmy i popełniliśmy błąd. To jest. Nie ma sensu myśleć poza nami. Musimy skupić się na tym, co możemy zmienić i co możemy zrobić lepiej.

Polska – Zdobywcy Srebrnego Medalu (Lr) Jakub Muscowiak, Maciej Janowski, Bartosz Smarczyk i Rafał Dobrocki (Manager) podczas Monster Energy FIM Rapid Race of Nations na National Speedway, Manchester w niedzielę 17 października 2021 r.

Źródło obrazu: Getty Images

Puchar Świata powróci w przyszłym roku, jesteś tym podekscytowany?

Oczywiście myślę, że wszyscy przegapiliśmy Puchar Świata. To ekscytujące i jestem gotów spróbować dołączyć do zespołu.

Pojawiły się nowe mistrzostwa, SGP 3 dla dzieci poniżej 16 roku życia, 250 cm3. Jest we Wrocławiu, w Twoim mieście i miejmy nadzieję, że wyjedzie z niego wielu zawodników Grand Prix.

To bardzo ekscytujące dla moich małych przyjaciół. Jestem bardzo zawiedziona, że ​​nigdy nie miałam okazji zrobić czegoś takiego, kiedy byłam młodsza, ale szczerze mówiąc bardzo się z nich cieszę i to świetna okazja. Od tego wszystko powinno się zacząć i starać się, aby młodzi zawodnicy poczuli GP i udzielili im dobrych rad, aby ciężko pracowali.

* Mistrz SPG World Series Artem Łaguta nie weźmie udziału w tegorocznym turnieju z powodu decyzji FIFA zakazującej rosyjskich sportowców w związku z trwającą inwazją na Ukrainę. Łaguta był kolegą Janowskiego z drużyny Betard Sparta Wrocław

Speedway Grand Prix 2022 będzie transmitowany na żywo i bez reklam Odkryj + Z wyścigami na żywo również w Eurosport 2.

Żużel

Zagar przygotowuje się do powrotu na otwarcie sezonu FIM Speedway GP w Chorwacji

15.04.2022 o 21:13

Żużel

„Żużel reprezentuje moje życie!” – To jest Grand Prix Żużlu

15.04.2022 o 21:05