Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska odkłada głosowanie na fajerwerki | Wiadomości, sport, praca

POLSKA – Cinco de Mayo, pierwsze wakacje pod House Bill 172, które pozwolą na fajerwerki, są tuż za rogiem, a Poland Village ostrożnie pozwala mieszkańcom rozświetlić niebo, jeśli tak zechcą – na razie.

Prawo nadzwyczajne, które ograniczyłoby użycie fajerwerków przez mieszkańców, było w porządku obrad wtorkowego posiedzenia rady, ale zostało odłożone do czasu, gdy rada otrzyma wkład społeczności.

Prawnik wioski Jay Masijko zaproponował rozporządzenie, które ograniczyłoby godziny, w których odpalane są fajerwerki, zgodnie z zaleceniami Stowarzyszenia Naczelnych Straży Pożarnych Ohio, i dałoby wiosce prawo do egzekwowania lokalnych przepisów dotyczących hałasu, jeśli „stanie się to nierozsądne”.

Radny Mike Zimbor sprzeciwił się dekretowi, stwierdzając, że przejście odbędzie się bez ingerencji mieszkańców.

Stan powiedział, że mieszkańcy Ohio mogą to zrobić. Czy wydaliśmy wystarczającą ilość opinii od ludności, aby natychmiast podjąć akcję ratunkową, aby ją wydostać? powiedział Zimbor.

Prezydent Michael Thompson zauważył, że jedynym minusem opóźnienia wprowadzenia prawa do następnego spotkania będzie niezorganizowany Cinco de Mayo, którego zarząd zgodził się nie świętować w wiosce, zwłaszcza fajerwerkami.

Rada zgodziła się, że decyzja może być pochopna, i głosowała 5-1 za odłożeniem ustawy do czasu jej posiedzenia 19 kwietnia. Radny Sam Moviee głosował przeciwko odroczeniu.

Izba głosowała również za sprzeciwem House Bill 563 dotyczący krótkoterminowych czynszów. Wioska kontrowersyjnie ustanowiła w zeszłym roku roczne moratorium na krótkoterminowy wynajem domów wiejskich, aw grudniu przegłosowała wprowadzenie zakazu na stałe.

Ustawa nie zabrania lokalnym gminom regulowania najmu krótkoterminowego, a jedynie zapewnia, że ​​najem krótkoterminowy podlega takim samym regulacjom jak długoterminowy i że przepisy te dotyczą kwestii bezpieczeństwa publicznego lub uciążliwości.

Maseko podał rządy ojczyzny jako powód sprzeciwu wobec praw państwa.

READ  Holandia dąży do władzy Ursulina | Wiadomości, sport, praca

„Wiele gmin stoi na stanowisku, że jest to naruszenie autonomii i podejmuje uchwały sprzeciwiające się uchwalaniu takich środków na szczeblu państwowym” – powiedział Maseko.

Dekret przeszedł 5-1, a Zimbur głosował przeciwko.

Dzisiejsze najświeższe wiadomości i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczej