Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Kobieta z Mansfield opisuje przerażające sceny ukraińskich kobiet i dzieci szukających azylu w Polsce

Kobieta z Mansfield opisuje przerażające sceny ukraińskich kobiet i dzieci szukających azylu w Polsce

Fotografka Bogosia Kavana z Berry Hill niedawno wysłała pomoc humanitarną, która początkowo miała zostać przesłana samolotem do jej rodzinnego miasta Zamosk w pobliżu granicy z Ukrainą, gdzie gromadzili się uchodźcy.

Tam była świadkiem rozpaczliwej sytuacji, w większości kobiet i dzieci, wyczerpanych po wysiedleniu ze swoich domów, ale na własne oczy zobaczyła, jak pomogły rzeczy zgromadzone w Nottinghamshire i Derbyshire, w tym Mansfield i Ashfield.

Apel Bogossji do czadyjskich czytelników o darowizny wywołał masową reakcję, w wyniku której z Huthwaite Taylor’s Transport odjechało co najmniej osiem mocno załadowanych ciężarówek.

Udział W naszym codziennym biuletynie

wiadomości Przebij się przez hałas

Bogossia Kavanaugh sfotografowała uchodźców śpiących w salach gimnastycznych i szkołach w Polsce

Zaangażowali się inni przewoźnicy, który przejechał więcej ciężarówek i furgonetek 1300 mil, aby zapewnić bardzo potrzebną pomoc.

Bogosia wróciła tam około trzy tygodnie temu, w kontakcie z kierowcą transportu Taylora, Markiem Taylorem i kierowcą pomocy humanitarnym Peterem Taylorem, aby pomóc w kwestiach językowych, gdy dostarczyli pierwszą przesyłkę.

Czytaj więcej

Czytaj więcej

Koncert rockowy Forest Town na wsparcie ukraińskich uchodźców

„To było szokujące i smutne, widzieć tak wiele kobiet i dzieci śpiących na łóżkach polowych w centrach sportowych i salach szkolnych” – powiedział Bogossa.

Bogossia Kavanagh przedstawiła los ukraińskich uchodźców szukających schronienia w Polsce

„Byli wyczerpani, wielu podróżowało z dziećmi na duże odległości, niektórzy z psami i kotami, często w sytuacjach, gdy nie było toalet, w ciemnych wagonach, było zimno, mieli ubrania na plecach, a wielu było bardzo zdenerwowanych. .

„Rozmawiałem z niektórymi, planowałem robić zdjęcia, ale byli tak smutni, że nie mogłem, czułem się nachalny.

„Moje miasto wyglądało inaczej, była ogromna i zauważalna obecność wojskowa.Zamosk to małe miasto, wszyscy znają wszystkich, to atrakcyjne miejsce, spokojne jeziora i lasy, ludzie jeżdżą na wakacje, ale jest inaczej.

Bogusia Kavanagh z (po lewej) dyrektorem generalnym Transportu Taylora Alanem Taylorem i (po prawej) jego synem Markiem Taylorem, jednym z pierwszych Transporterów Huthwaite, wjeżdżających na Polan pozorowaną pomoc, aby pomóc ukraińskim uchodźcom,

Dodała: „Chciałabym tylko podziękować wszystkim członkom społeczności z Mansfield, Ashfield, Nottinghamshire, Derbyshire i innych, którzy pomogli w jakimkolwiek charakterze i to zostało bardzo docenione.

„Chcę tylko, aby wszyscy wiedzieli, że ich datki trafią do właściwych ludzi. Uchodźcy nie mogą przetrwać bez pomocy zwykłych ludzi”.

Powiedziała, że ​​ostatnia pomoc została dostarczona do Wrocławia, w Polsce, w pobliżu granicy z Niemcami. Kolejna dostawa planowana jest na przyszły tydzień.

Wiadomość od Johna Paula, Twojego redaktora Czadu: Ciesz się naszymi tytułami mniej rozpraszającymi uwagę i zarejestruj się już dziś, aby otrzymać subskrypcję cyfrową — mniej reklam, krótszy czas ładowania i wszystkie potrzebne historie. Wasze wsparcie dla dziennikarstwa oznacza, że ​​możemy nadal wspierać nasze społeczności dla przyszłych pokoleń. Wejdź na chad.co.uk/subscriptions

Bogosia Cavana sfotografowała ośrodek dla uchodźców