Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Fałszywy start 5G i iPhone SE to potwierdzają

Fałszywy start 5G i iPhone SE to potwierdzają

kiedy dołączyłeś krawędź W 2018 roku było to moje pierwsze duże zadanie Wyglądał jak absolutna brzoskwinia – Podróżuj na cudowną wyspę Maui na Hawajach, popijaj zimne napoje na piasku (krawędź zapłaciłem za lot; my Łodzie nie są akceptowane) i został jednym z pierwszych dziennikarzy, którzy doświadczyli niesamowitych prędkości 5G na imprezie Qualcomm. Zamiast tego stwierdziłem, że kłamię. Pierwszy test 5G w prawdziwym świecie Okazał się bezużytecznyprędkości W najlepszym razie wprowadzające w błądUkrywanie faktu, że fala milimetrowa 5G Verizon i AT&T (mmWave) nie była gotowa.

Przez następne trzy lata Verizon i AT&T z powodzeniem stosowały fikcyjną strategię, dopóki jej nie udało się, Rekrutuj polityków, aby pomogli im „wygrać” 5G, jakby to był jakiś „wyścig”. Ich najszybsze sieci 5G działały na odcinku widma zwanym falą milimetrową, który jest szybki, ale tak niestabilny, że ledwo można uzyskać sygnał bez wieży komórkowej bezpośrednio nad głową. Tymczasem potężni producenci telefonów, tacy jak Apple Byli wspólnikami w zmienianiu nazw sieci LTE na takie, jak „5Ge”, co pomaga operatorom wprowadzać klientów w błąd, aby sądzili, że już rozpoczęli wdrażanie nowych sieci.

Ale teraz wydaje się, że nośniki fal milimetrowych 5G, które brzęczą od samego początku, były tylko fałszywą gigantyczną głową – sposobem na pozostanie w grze, dopóki ich już użyteczne widmo 5G nie będzie gotowe.

Wtorek, Apple ogłasza iPhone SE na 2022pierwszy iPhone 5G w Stanach Zjednoczonych, w którym brakowało milimetrowej fali 5G dostarczanej przez AT&T i W szczególności Verizon nalegał na to od lat. Zamiast odrzucać tego iPhone’a lub nalegać, aby Apple stworzył specjalną wersję swojej sieci o falach milimetrowych, Verizon po prostu… go przeniesie. Potwierdził to rzecznik Verizon, George Coronius krawędź Że firma będzie je sprzedawać w sklepach.

READ  Premiery gier na konsolę Xbox – 17-23 stycznia

Dlaczego miałbym robić tak wielką aferę o czymś tak naturalnym? Musisz zrozumieć, że rzeczy mają To nie było normalne w Verizon Land. Verizon zapłacił Google za utworzenie kopii pliku darowizna Piksel 4A 5G To kosztuje 100 dolarów więcej Aby spełnić śmieszny wymóg operatora, że ​​telefony prawie nie obsługują fal milimetrowych. Wersja Verizon Samsunga Galaxy S20 Miał mniej pamięci RAM i brak rozszerzenia microSD Dzięki temu zmieszczą się w mmWave 5G. Posiadały je wszystkie wysokiej klasy iPhony firmy Apple Małe okna z falą milimetrową Jeśli kupiłeś go w USA i dlaczego? Osobiście doświadczyłem w sumie sygnału Verizon mmWave 5G na moim iPhonie mini Pewnego razu.

To tylko wielkie firmy technologiczne: o ile wiem, każdy inny producent smartfonów, który sprzedaje telefony w USA, był zaangażowany w Producent oprócz „5G UW” telefony Również dla Verizon, co do tej pory oznaczało mmWave. To była ścisła zasada, że ​​gdy analityk Anshel Sage odkrył specyfikację telefonu, natychmiast podniósł taką możliwość Verizon może w ogóle nie nosić nowego iPhone’a SE.

Jednak tak się stanie — ponieważ Verizon nie musi już udawać, że dba o falę milimetrową. W rzeczywistości firma już się od niego zmieniła.

Pierwotnie, Powiedzieli mi menedżerowie branży komórkowej Ta milimetrowa fala była niezbędna, ponieważ 5G musiało zachwycać ludzi szybkością. Ale żart od pierwszego dnia był To polowanie na padlinożerców: Szybko, gdy znajdziesz róg jednej ulicy, gdzie pracujesz, ale musisz iść ulicą lub wejść do budynku, sygnał zanika.

Ale dwudziestego drugiego stycznia tego roku O protestach branży lotniczejVerizon przestawił przełącznik w paśmie C 5G, to najlepsza część widma radiowego w obu światach o znacznie większym zasięgu niż fala milimetrowa i znacznie lepszych prędkościach niż dolne pasmo 5G. po Lata przemysłu obiecują poprawę 5GWyniki Verizon Nagle wyglądało niesamowicie.

READ  Paski do zegarków Pixel Watch są już niedostępne i opóźnione

A ponieważ Verizon uwielbia świetnie wyglądać, tak jest Poprzednio Na nowo zdefiniował swoją markę „5G Ultra Wideband”. 5G w średnim paśmie to Również „5G UW” Od lutego.

w styczniu, Przeczytaj stronę internetową firmy, aby zdefiniować te warunki:

5G Ultra Wideband to najlepsza sieć 5G firmy Verizon. Nasza sieć 5G Ultra Broadband wykorzystuje widmo o dużej przepustowości (mmWave), aby zapewnić najwyższą jakość 5G.

Dziś, czytasz:

5G Ultra Wideband to najlepsza sieć 5G firmy Verizon. Nasza ultraszerokopasmowa sieć 5G wykorzystuje wysoką przepustowość (mmWave) i średniego pasma (pasmo C) Aby zapewnić najlepsze wrażenia z 5G.

Zabawne.

Ale teraz, gdy Verizon przekierował swoją sieć wokół pasma C – i dużo zainwestował, 45,4 miliarda dolarów za samo widmo Nie ma już powodu, by wciskać urządzenia o falach milimetrowych, które ledwo spełniają obietnicę 5G. Czego pierwszy telefon 5G potrzebuje ludzi, aby naprawdę zapewnić im dobre wrażenia z 5G, i to jest dokładnie to, do czego przygotowuje się nowy iPhone SE: Ci, którzy uaktualnią wcześniejszy model, mają możliwość bezpośredniego przejścia z LTE na pasmo C 5G sieć. Jest to jeden z pierwszych flagowych telefonów Obsługa pasma C po wyjęciu z pudełka.

Nie sądzę, że widzieliśmy koniec bzdur marketingowych 5G, pamiętaj: przez długi czas możesz się zastanawiać, czy faktycznie jesteś w paśmie C, czy w spektrum fal milimetrowych Verizon, ze względu na sposób, w jaki teraz wprowadza przewoźnik oba pod tym samym parasolem. Jest jeszcze dużo miejsca na Sztuczki dotyczące etykietowania w stylu AT&T W obszarach, w których zasięg nie jest tak dobry, jak chce tego przewoźnik. To była wersja fałszywej strategii AT&T, dopóki tego nie zrobisz Od początku.

Ale przynajmniej możemy przestać udawać, że fala milimetrowa nie jest przyszłością. Uczynienie z 5G rzeczywistości konsumenckiej zajęło tylko trzy lata, niezliczone miliardy dolarów, zupełnie inny zestaw widma i wiele błędnych wskazówek — przynajmniej w gęsto zaludnionych miastach i częściach miast w całym kraju.

READ  Zapomnij o GoldenEye, ktoś stworzył Greggsa w Far Cry 5 • Eurogamer.net