Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zwolnienia w Embracer Group dotknęły studio Crystal Dynamics, dewelopera Tomb Raider

Zwolnienia w Embracer Group dotknęły studio Crystal Dynamics, dewelopera Tomb Raider

Twórca Tomb Raidera, Crystal Dynamics, potwierdził, że dziesięciu pracowników straciło pracę w ramach programu „wewnętrznej restrukturyzacji”, po wielu relacjach pracowników, że w dniu dzisiejszym w studiu doszło do zwolnień.

Dyrektor marki Nicholas Edwards ogłosił odejście z Crystal Dynamics Wiadomość została udostępniona na LinkedIni ujawnił, że był „jedną z wielu osób dotkniętych ostatnią rundą zwolnień w Embracer” w studiu. Edwards zauważył, że dzisiejsze zwolnienia dotknęły wiele działów, w tym public relations, zarządzanie projektami, grafikę 2D i montaż wideo.

Dyrektor ds. komunikacji Crystal Dynamics Adam Kahn Niektórzy Dzisiejsze zwolnienia dotknęły go, podobnie jak Neha Nair, menedżer ds. społeczności i mediów społecznościowych. „Po 3,5 roku w Crystal Dynamics” – powiedział Nair książki„Zostałem dzisiaj zwolniony”.

Biuletyn Eurogamer: Omówiono największy wyciek Xbox w historii.Obejrzyj na YouTube

Po pierwszych doniesieniach pracowników o zwolnieniach w Crystal Dynamics, studio — które obecnie pracuje nad nową grą Tomb Raider dla Amazon i pomaga przy ponownym uruchomieniu Perfect Dark firmy Microsoft — potwierdziło tę wiadomość w mediach społecznościowych.

„Crystal Dyanmics podjęło dziś trudną decyzję o zwolnieniu dziewięciu pracowników zajmujących się brandingiem/marketingiem i jednym pracownikiem IT ze względu na wewnętrzną restrukturyzację mającą na celu dostosowanie studia do naszych bieżących potrzeb biznesowych”. książki. „Współpracujemy bezpośrednio z pracownikami, których to dotyczy, aby ich wspierać”.

Dzisiejsza wiadomość o zwolnieniach pojawia się w chwili, gdy właściciel Crystal Dynamics, Embracer Group, kontynuuje ogłoszony wcześniej „kompleksowy program restrukturyzacji” w świetle ciągłych wyzwań finansowych. W zeszłym miesiącu firma Embracer ujawniła, że ​​„natychmiast” zamyka dewelopera Saints Row, firmę Volition Games, a zeszłej nocy rozeszła się wieść, że 26 pracowników Beamdog należącego do Embracer – studia stojącego za niedawno wydanym Mythforce – straciło w piątek pracę.

Ponadto firma Embracer potwierdziła, że ​​rozważa sprzedaż Gearbox deweloperowi Borderlands w ramach swoich wysiłków restrukturyzacyjnych na początku tego miesiąca, podczas gdy wczoraj Saber Interactive, należąca do Embracer, ogłosiła, że ​​zaprzestanie prac nad zeszłoroczną grą wieloosobową Evil Dead i że… planowana wersja na Switcha została teraz anulowana.

READ  Oto dlaczego nie możesz znaleźć oferty na PS5 w Czarny piątek (i jak ją zdobyć)