Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nowy interfejs użytkownika Xbox Home firmy Microsoft jest przerabiany po skargach dotyczących „zatłoczonych” środowisk

Microsoft rozpoczął testowanie nowego interfejsu Xbox Home UI w zeszłym roku, który zostanie wydany w 2023 roku, ale fani nie byli pod wrażeniem przestarzałego kafelkowego interfejsu, który nie pokazuje dynamicznych tapet i tła dostępnych na konsoli. Nowy interfejs użytkownika Xbox Home zaczyna wyglądać jak gigantyczna reklama Xbox Game Pass, a teraz Microsoft przyznaje, że wydaje się trochę zagracony.

„Słyszeliśmy od ciebie, że zmiany u góry strony głównej nie pozostawiły wystarczająco dużo miejsca na korzystanie z tapet i wydawało się, że jest zatłoczona” — mówi Ivy Krislov, starszy menedżer produktu prowadzący Xbox Experiences. W dzisiejszym wpisie na blogu. „Równoważymy doświadczenie, dostępność, funkcjonalność i potrzeby naszej społeczności, zapewniając wspaniałe, odmładzające wrażenia w domu”.

Microsoft usuwa teraz nowy domowy interfejs Xbox dla testerów i wstrzymuje to doświadczenie, aby przygotować się na większe zmiany, które są w drodze. Krisloff mówi, że zespół Xbox wkrótce udostępni więcej informacji na temat nowego interfejsu Xbox Home. „Dziękujemy za wszystkie opinie, którymi się podzieliłeś. To istotna część naszego procesu, a nasz zespół ciężko pracuje, aby zintegrować je z doświadczeniem i udostępnić do użytku” – mówi Kreslov.

Nie byłem fanem nowego interfejsu Xbox Home i mam nadzieję, że zobaczę coś podobnego do tego, co widzieliśmy w wielu koncepcjach fanów, które umieszczają tapety na środku interfejsu użytkownika i oferują więcej możliwości dostosowywania.

To zachęcające, że Microsoft reaguje na krytykę i opinie fanów na temat tej części pulpitu nawigacyjnego Xbox. Firma Microsoft kilkakrotnie przeprojektowywała pulpit nawigacyjny konsoli Xbox w ciągu ostatniej dekady, ale teraz wydaje się, że jest w dobrym miejscu i wymaga jedynie odświeżenia głównego interfejsu użytkownika konsoli Xbox oraz kilku ulepszeń funkcji Xbox DVR, aby była bardziej kompletna.