Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

SEGA przygotowuje się do zakupu Angry Birds Maker za 1 miliard dolarów

Zdjęcie: Push Square

Zapomnij o wściekłych ptakach, bo na horyzoncie może pojawić się kilka wściekłych jeży – lub coś. Według dziennik „Wall StreetGigant wydawniczy i były właściciel platformy SEGA ma zamiar przejąć Angry Birds Rovio za 1 miliard dolarów. Era konsolidacji branży trwa…

Według „ludzi zaznajomionych z tą sprawą”, twórca Sonic the Hedgehog mógł Zamknięcie transakcji już w przyszłym tygodniu, o ile rozmowy nie zerwą się od czasu do czasu. Oczywiście transakcja zostanie następnie zatwierdzona, ale nie powinna podlegać zbytniej kontroli.

Należy zauważyć, że sama SEGA połączyła się z firmą produkującą automaty Sammy w 2004 roku i produkuje wszelkiego rodzaju produkty rozrywkowe, w tym gry zręcznościowe i nie tylko. Dlatego wprowadzenie marki Angry Birds, która pozostaje popularna wśród niektórych grup demograficznych, ma sens.

Firma Rovio z siedzibą w Finlandii odegrała kluczową rolę w boomie gier na smartfony w 2009 r. — ale od wejścia na giełdę w 2017 r. nie odniosła takiego sukcesu. Angry Birds zrodziło dwa filmy i kilka spin-offów, ale nie jest już tym potworem, jakim był kiedyś.

Wcześniej w tym roku deweloper mobilny rozmawiał z izraelskim wydawcą Playtika, aby sprzedać go za 800 milionów dolarów, ale ta umowa nie doszła do skutku. Wydaje się, że SEGA wkroczyła z ulepszoną ofertą, chociaż wciąż musimy poczekać, aż atrament wyschnie w przyszłym tygodniu.

READ  Połączenie Comixology i Kindle stworzyło piekło, z którego chcę uciec