Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Google udostępnia Androida 14 QPR1 Beta 1 dla urządzeń Pixel

Google udostępnia Androida 14 QPR1 Beta 1 dla urządzeń Pixel

Podczas gdy czekamy na stabilne uruchomienie pierwszej wersji, Google już to robi Rozwijanie się Android 14 QPR1 Beta 1 na telefony, tablety i urządzenia składane Pixel.

Kwartalne wydania platformy zapewniają bardziej znaczące zmiany w porównaniu z comiesięcznymi poprawkami błędów. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku większych poprawek interfejsu użytkownika i nowych funkcji, które nie wymagają czekania na kolejną ważną wersję Androida. Jednocześnie QPR są stosunkowo stabilne i są wydawane jako wersje beta, a nie wersje deweloperskie. Google oficjalnie twierdzi, że „nadaje się do ogólnego użytku”, a Android 14 QPR1 zostanie wprowadzony na rynek w grudniu.

Uczestnicy programu Android 14 Beta otrzymają QPR1 Beta 1 bez konieczności wykonywania jakichkolwiek czynności. Jeśli jednak chcesz najpierw uzyskać ostateczną stabilną publiczną wersję Androida 14, zrezygnuj google.com/android/beta.

Otrzymasz wtedy zniżkę OTA. Zignoruj ​​tę aktualizację, ponieważ wyczyści Twoje urządzenie/dane i zainstaluje Androida 13. Rób to, dopóki Google nie ogłosi Androida 14, którego wdrażanie zacznie się w wersji UP1A, w nadchodzących tygodniach.


Najważniejsze kwestie rozwiązane

 • Naprawiono błąd powodujący awarię interfejsu użytkownika systemu po opublikowaniu lub interakcji z powiadomieniami.
 • Naprawiono błąd, który w niektórych przypadkach powodował awarie urządzeń.
 • Naprawiono błąd powodujący zawieszanie się widoku nagrywania podczas nagrywania wideo.
 • Naprawiono problem polegający na tym, że czasami po ponownym uruchomieniu nie była możliwa interakcja z urządzeniem.
 • Naprawiono problem polegający na tym, że alerty urządzenia czasami resetowały się po zainstalowaniu aktualizacji systemu.

Znane problemy

 • W niektórych przypadkach po wymianie kart SIM w urządzeniu urządzenie nie może połączyć się z usługą komórkową.
 • Poziom baterii na pasku stanu czasami chwilowo pokazuje 0%.

Nowe funkcje

 • Użytkownik dużego ekranu omija każdą aplikację
  • „Producenci oryginalnego sprzętu (OEM) stosują zastąpienia określonych aplikacji na określonych urządzeniach z dużymi wyświetlaczami. W systemie Android 14 QPR1 wprowadzono zastąpienia użytkownika, które umożliwiają użytkownikom stosowanie zastąpienia aplikacji za pomocą ustawień urządzenia.
  • W Androidzie 14 QPR1 wprowadzono nowe menu ustawień, które umożliwia użytkownikom zmianę proporcji aplikacji. Menu jest dostępne na wybranych urządzeniach z dużymi ekranami, takich jak Pixel Tablet i Pixel Fold.
READ  BMW M5 (E39) NAJLEPSZYM SAMOCHODEM SEDANOWYM OSTATNICH 25 LAT

Aplikacja Android Beta Feedback jest dostępna na urządzeniach Pixel i umożliwia zgłaszanie problemów. Możesz uzyskać do niego dostęp ze szuflady aplikacji lub poprzez Szybkie ustawienia, aby rejestrować błędy w narzędziu do śledzenia problemów Google, podczas gdy społeczność Androida Beta jest dostępna na Reddicie.

Android 14 QPR1 Beta 1 (U1B1.230908.003) z poprawką zabezpieczeń z września 2023 r. – która właśnie została udostępniona dla Androida 13 – jest dostępna dla Pixel 5a, Pixel 6, Pixel 6 Pro, Pixel 6a, Pixel 7, Pixel 7 Pro i Pixel urządzenia. 7a, tablet Pixel, Pixel Fold i emulator Androida.

Pixele 4a 5G i Pixel 4 nie są obsługiwane i nie otrzymają QPR1. Ostatnią aktualizacją powinna być stabilna wersja Androida 14.

Większość osób dokona instalacji za pośrednictwem programu Android Beta, ale Ty też możesz błysk Lub Ładowanie boczne. Jeśli potrzebujesz pomocy, oto nasz kompletny przewodnik dotyczący instalowania Androida 14.

Linki wyświetlają obecnie błędy 404:

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich, aby zarabiać. więcej.