Wyniki na żywo, Adelaide International, Harmonogram, Alexei Popyrin, Yoshihito Nishioka Furious, Najnowsze

Ajla Tomljanovic może być boleśnie opóźniona w decydującym rozstawieniu na Australian Open, ponieważ zajmuje się skargą na kolano.

Australijka zajmuje obecnie 33. miejsce na świecie, ale jej wycofanie się z Pucharu Narodów pozostawiło otwarte drzwi dla zawodników, którzy mogliby ją wyprzedzić przed zawodami.

Podczas gdy 32 najlepszych graczy zajmuje miejsca w rankingach, wycofanie się Simony Halep z 10. miejsca na świecie oznacza, że ​​następny gracz w kolejce (obecnie Tomljanović) zajmie ostatnie miejsce w rankingu.

Oglądaj tenis na żywo z beIN SPORTS na Kayo. Relacja na żywo z turniejów ATP + WTA Tour, w tym każdego meczu finałowego. Nowy w Kayo? Rozpocznij bezpłatny okres próbny teraz>

Djokovic wygrywa w Adelaide | 01:01

Będzie to gorzki cios dla 29-latki, która kończy najlepszy sezon w swojej karierze, docierając do ćwierćfinału Wimbledonu i US Open.

Proces rozstawiania gwarantuje, że gracz nie zmierzy się z innym rozstawionym graczem przynajmniej do trzeciej rundy.

W międzyczasie Alexei Popyrinowi zabrakło niewiele miejsca do półfinału w Adelaide International, przegrywając z Yoshihito Nishioką w ciasnej trójce.

Popyrene spełnił swoje marzenie podczas imprezy, kwalifikując się do głównego losowania, po czym wyeliminował drugiego rozstawionego Félixa Augera-Aliassime i wygrał ćwierćfinał.

Świat nr 36 Nishioka okazał się zbyt dużym wyzwaniem do pokonania, chociaż rozstrzygający remis oderwali się, zanim ostatecznie uciekli z meczem.

Popyrin miał przerwę na początku meczu i wydawało się, że dostał się pod skórę Nishioce, który sprzeciwił się wywołaniu linii podczas zmiany stron.

Ta tyrada doprowadziła do wezwania przełożonego ATP do sądu, a Nishioka nadal wyrażał swoją frustrację.

„Niczego nie zmieniasz. To był bardzo ważny punkt i niczego nie zmienili, a teraz przegrywam” – powiedział przełożonemu.

Nadarzyła się okazja, by przerwać jego serwis, ale on ją wykorzystał.

READ  Oczekuje się, że wiceprezes Harris przyjedzie do Polski - Boston News, Weather & Sports

Sędziowie nigdy nie mówią: „Ja się mylę”. Zawsze mówią: „Mam rację, to się myli”. To szaleństwo. Tak zawsze się dzieje, ta rozmowa”.

Komentator Channel Nine, Roger Rasheed, powiedział: „Dla kogoś, kto ma 36 lat na świecie i 27 (y), to trochę rozczarowujące, że tak długo zajęło mu przezwyciężenie krzyków”.

Jednak Nishioka zdołał utrzymać równowagę psychiczną, odzyskując przerwę i ostatecznie doprowadzając do remisu.

Wziął dogrywkę, aby uciszyć tłum Adelajdy, ale odzyskali głos, gdy Popyrin przełamał serwis na początku sekundy.

Podobnie jak w pierwszym secie, Nishioka wyrywał się i ostatecznie doprowadzał seta do tie-breaka.

Pomimo wczesnego objęcia prowadzenia, Nishioka znalazł się pod kontrolą Australijczyka, który miał wyraźną szansę na swój serwis, ale nie udało mu się nawrócić.

Pogoń za drop shotem dała Popyrinowi kolejną szansę na podanie, a strzał z dystansu Nishioki dostarczył Popyrinowi drugiego seta i zmusił Popyrina do podjęcia decyzji.

Jednak Nishioka okazał się zbyt dobry, uzyskując wczesną przerwę, a następnie uciekając z kombinacją, aby zakończyć mecz.

Nad kortem centralnym Sebastian Korda wysłał Jannika Sennera, który kontynuuje udane zakończenie poprzedniego sezonu.

Sinner miał problemy z kontuzją przez cały mecz i wyglądał poniżej swoich najlepszych, gdy Korda z niewielkim trudem wywalczył zwycięstwo.

Oska wciąż ma wątpliwości co do Australian Open | 00:31

Podczas Pucharu Narodów Iga Świątek płakała, gdy w piątek pokonała numer jeden na świecie Jessicę Pegulę, zanim Frances Tiafoe dała Stanom Zjednoczonym ogromną przewagę nad Polską w półfinale.

Na mniej niż dwa tygodnie przed Australian Open Świątek nie miał odpowiedzi na solidny serwis i potężną odpowiedź Amerykanina, przegrywając 6-2, 6-2 w 71-minutowej porażce w Sydney.

„Grałem dużo w wielu różnych warunkach, ale czułem, że były to zdecydowanie najszybsze warunki” – powiedział Pegula, numer trzy na świecie.

READ  Igrzyska Olimpijskie w Tokio: 6 „dodatkowych” pływaków w Polsce odesłanych do domu po fatalnym błędzie Federacji

„Myślę, że wykonałem naprawdę dobrą robotę, grając agresywnie, inteligentnie serwując i bardzo dobrze wracając”. Światowy numer 19, Tiafoe, postawił Stany Zjednoczone u progu finału w niedzielę, kiedy pokonał Kaspera Zuka 6-3 6-3. Tiafoe początkowo miał zagrać rolę Daniela Michalskiego, ale wycofał się z powodu choroby.

Gdy dach Ken Rosewall Arena był zamknięty w deszczowy dzień w Sydney, Świątek stracił pierwsze siedem punktów i przegrał 40-0 w następnym meczu.

Doszła do remisu 1:1, ale znowu straciła koncentrację i przełamała się jeszcze dwukrotnie, wygrywając pierwszego seta w 39 minut.

Kolejne wczesne wybicie Peguli w drugim secie sprawiło, że Świątek znów znalazła się na straconej pozycji i nie miała już możliwości odbicia się od zawodniczki w błyskotliwej formie.

To był ogromny cios dla Świątek przed Australian Open po wejściu do meczu jako faworytka po dominującym 2022 roku, w którym czterokrotnie pokonała Pegulę, w tym we Francji i USA, które wygrała.

Tiafoe również był w najlepszej formie, szybko startując i nigdy nie oglądając się za siebie. Chociaż Zuk stawiał pewien opór, zwłaszcza na początku drugiego seta, nie był w stanie zatrzymać Amerykanina, który w turnieju ma bilans 7-0 w grze pojedynczej i mieszanej.

„Mój poziom jest bardzo wysoki, minęło trochę czasu” – powiedział Tiafoe. „Myślę, że gram jeden z najlepszych tenisów w moim życiu, po prostu dobrze się bawię na korcie.

„Jess (Pegula) jest niesamowitym graczem, a potem pomyślałem:„ Tak, muszę wyjść i dać wam przedstawienie ”. Ostatnie dwa pojedynki pojedyncze meczu – Taylor Fritz kontra Hubert Hurkacz i Madison Keys vs. Magda Linette – odbędzie się w sobotę przed meczem deblowym, w razie potrzeby mieszanym.