Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Oczekuje się, że wiceprezes Harris przyjedzie do Polski – Boston News, Weather & Sports

Oczekuje się, że wiceprezes Harris przyjedzie do Polski – Boston News, Weather & Sports

(CNN) – Oczekuje się, że wiceprezydent Kamala Harris przyjedzie do Polski na początku przyszłego tygodnia, przedstawiciel Białego Domu powiedział CNN, gdy administracja Bidena nadal okazuje swoje poparcie dla Ukrainy i jej wschodnich sojuszników z NATO, gdy rosyjska inwazja na Ukrainę wkracza w nowy faza poważna. .

Polskę odwiedzimy w ślad za nami Najnowsze międzynarodowe loty Harrisa Na Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa, gdzie spotkała się z sojusznikami i partnerami Stanów Zjednoczonych W tym prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Harris rozmawiał też we wtorek telefonicznie z kilkoma przywódcami Europy Wschodniej, w tym z premierami Polski i Rumunii.

Źródło zaznajomione z dyskusjami powiedziało, że Biały Dom rozważa również wysłanie Harrisa do Rumunii, ale ostateczna decyzja nie została podjęta. Wzgórze zgłosiło się jako pierwsze w sprawie rozmów o wysłaniu Harrisa do Polski i Rumunii.

Kiedy sekretarz prasowy Białego Domu, Jen Psaki, zapytano w piątek, czy mogłaby potwierdzić jakiekolwiek szczegóły dotyczące podróży wiceprezydenta, powiedziała: „Jeszcze nie, ale z pewnością wiceprezydent był głęboko zaangażowany”.

„Oczywiście odbyła już podróż do Europy. Spodziewam się, że wkrótce będzie więcej, ale w tej chwili nie mam ci nic do powiedzenia” – dodał Psaki.

Inni urzędnicy z USA i Zachodu ostrzegałem w tym tygodniu Strategia Rosji zmierza w kierunku „powolnej anihilacji” ukraińskiego wojska, ostrzegając, że Rosja może skoncentrować się na ciężkim bombardowaniu miast i celów cywilnych, gdy konflikt przeradza się w miażdżącą wojnę na wyczerpanie.

Odkąd w zeszłym tygodniu Rosja najechała Ukrainę, Stany Zjednoczone i ich sojusznicy zintensyfikowali reakcje na konflikt, wprowadzając różnorodne działania gospodarcze. Kary i udzielać pomocy Ukrainie.

Wysoki rangą funkcjonariusz obrony USA powiedział w piątek, że od rozpoczęcia inwazji rosyjskie wojsko wystrzeliło ponad 500 pocisków.

W oświadczeniu Białego Domu po apelach we wtorek wiceprezydent podkreślała w każdej ze swoich rozmów siłę i jedność naszego sojuszu oraz z zadowoleniem przyjęła przywództwo i koordynację każdego z jej odpowiedników w zakresie zdecydowanych środków reagowania, w tym sankcji i innych środków ekonomicznych poprzez Unia Europejska. Dyskutowali także o zdecydowanej reakcji NATO”.

READ  Polska łagodzi więcej ograniczeń w rozprzestrzenianiu się epidemii - Pierwsze wiadomości

Harris powtórzył również poparcie USA dla Ukrainy i „potwierdził poparcie USA dla międzynarodowych norm i standardów, które przyniosły pokój i bezpieczeństwo w Europie od II wojny światowej i które służyły jako fundament NATO”.

Ta historia i nagłówek zostały zaktualizowane o kolejne wydarzenia w piątek.

Przewód CNN
™ & © 2022 Cable News Network, Inc. , firma WarnerMedia. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Dołącz do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze wiadomości prosto na swoją skrzynkę e-mail